اطلاعات ویزا تحصیلی برای دانشگاه‌های آلمان

اطلاعات ویزا تحصیلی برای دانشگاه‌های آلمان

اطلاعات ویزای تحصیلی آلمان 2024

Visum zu Studienzwecken – ویزا نوع D

اگر دانشجوی ایران هستید، برای تحصیل در آلمان به Visum zu Studienzwecken – Visa Type D نیاز دارید. این ویزا به طور خاص برای دانشجویانی مانند شما که آماده شروع تحصیل در خارج از کشور در آلمان هستند ساخته شده است.

اقدامات اصلی برای ویزای دانشجویی آلمان

دانشجویان ایرانی برای دریافت ویزای تحصیلی که به آنها اجازه تحصیل در آلمان را می دهد، باید چه کاری انجام دهند:

  • دریافت نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود در آلمان
  • برای درخواست حضوری در سفارت آلمان در ایران باید وقت قبلی رزرو کنید. فرم درخواست را به صورت آنلاین پر کنید و آن را پرینت کنید. به موقع در دفتر ویزا برای قرار ملاقات برای ارسال درخواست خود حاضر شوید.
  • دانشجویان ایرانی در طول فرآیند درخواست ویزا باید مشخصات بیومتریک را ارائه دهند. بیومتریک شما اساساً یک شناسه اضافی (مانند اثر انگشت و تصاویر) است که کشورها برای اهداف امنیتی استفاده می کنند.
  • ارائه مدارک به سفارت آلمان و انجام مصاحبه حضوری
  • Visum zu Studienzwecken – ویزای نوع D آلمان تا 3 سال اعتبار دارد. برای اینکه بتوانید در کل دوره تحصیلی خود بمانید، ممکن است لازم باشد هر سال ویزای خود را تمدید کنید. اگر می خواهید پس از پایان مدرک تحصیلی خود در آلمان بمانید، باید برای ویزای دیگری یا تمدید ویزا از طریق اداره مهاجرت اقدام کنید.

چقدر باید برای ویزای دانشجویی بپردازم؟

برای درخواست ویزای آلمانی Visum zu Studienzwecken – نوع D نیز باید هزینه ای معادل 75 یورو بپردازید. بسته به وضعیت شما، مقامات آلمانی به شما اجازه می دهند این هزینه را به صورت آنلاین، در محل در مرکز درخواست ویزا در ایران، یا از طریق حواله بانکی پرداخت کنید.

این مطلب هم بخوانید  دانشگاه فنی درسدن Technische Universität Dresden

دانشجویان ایرانی برای ویزای آلمان باید بیمه سلامت دریافت کنند.

چه مدارکی برای ویزای دانشجویی لازم است؟

  • هنگامی که برای ویزای خود درخواست می کنید، یکی از مهمترین چیزهایی که باید ثابت کنید این است که پول کافی برای حمایت از خود در طول برنامه تحصیلی خود دارید. شما نیاز به مدرکی مبنی بر 861 یورو در ماه دارید
  • دانشجویان ایرانی باید ثابت کنند که به اندازه کافی انگلیسی صحبت می کنند تا در یک دانشگاه بین المللی در آلمان تحصیل کنند. این مهارت های زبانی تضمین می کند که می توانید در کلاس های خود موفق شوید و راه خود را در سراسر آلمان مدیریت کنید.
  • دانش آموزان ایرانی قبل از ورود به آلمان نیازی به انجام تست پزشکی نخواهند داشت.
  • دانشجویان ایرانی باید یک حساب بانکی محدود ایجاد کنند. این نوع حساب بانکی مقدار پولی را که می توانید هر ماه برداشت کنید محدود می کند و فقط در زمان ورود به آلمان به شما امکان دسترسی به آن را می دهد.

برای اطلاعات بیشتر از طریق واتساپ با کارشناسان ما در تماس باشید.