تحصیل در رشته فناوری اطلاعات در مالزی 2024

رشته فناوری اطلاعات در مالزی

رشته فناوری اطلاعات IT

رشته IT (Information Technology) یک رشته تحصیلی است که به درک و استفاده از فناوری‌های اطلاعاتی در جهت حل مسائل کسب و کار پرداخته و ترکیبی از دو دنیای کسب و کار و فناوری را با یکدیگر ارتباط می‌دهد. در این رشته، دانشجویان با مفاهیم پایه کامپیوتر، برنامه نویسی، شبکه‌های کامپیوتری، امنیت شبکه، مدیریت پایگاه‌های داده، تحلیل داده‌ها، سیستم‌های اطلاعاتی و طراحی و بهینه‌سازی وب سایت‌ها آشنا می‌شوند. با پیشرفت روز افزون فناوری و برتری رشته IT بر رشته‌های دیگر، این رشته به یکی از محبوب‌ترین رشته‌های تحصیلی تبدیل شده است. در دوران رو به رشد حجم اطلاعات و پیشرفت فناوری، رشته IT تبدیل به یک قطب مهم در بازار کار شده است و فارغ التحصیلان متخصص در این رشته به سرعت درخواست کار می‌گیرند. در تحصیلات آکادمیک، این رشته به صورت درجه کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه‌های مختلف در داخل و خارج از کشور ارائه می‌شود و دانشجویان با انتخاب دروس تخصصی و مقررات محدوده مشخصی از این رشته، ارتقای مهارت‌های خود در زمینه فناوری و تأمین شغلی خود را بهبود می‌بخشند.

تحصیل در رشته فناوری اطلاعات IT در دانشگاه‌های مالزی

تحصیل فناوری اطلاعات (IT) در مالزی یک انتخاب عالی است. بیش از 89000 دانشجوی بین‌المللی مالزی را برای تحصیل انتخاب می‌کنند، که نشان می‌دهد از یک تجربه یادگیری پر جنب و جوش و از نظر فرهنگی متنوع لذت خواهید برد و دوستانی از سراسر جهان پیدا خواهید کرد.

دوره های IT در مالزی از محبوبت بالایی برخوردار هستند. شرکت‌هایی از صنایع مختلف به دنبال راه‌هایی برای پذیرش فناوری دیجیتال در کار و عملیات روزمره خود هستند. اگر قصد پیوستن به این رشته را دارید، در اینجا همه چیزهایی است که باید در دوره های IT در مالزی تا حرفه خود را راه اندازی کنید وجود دارد.

این مطلب هم بخوانید  رشته فناوری اطلاعات IT در آلمان

طول دوره IT بستگی به نوع انتخابی شما دارد. دوره های ابتدایی وجود دارد که به اندازه سه ماه طول می کشد. با این حال، بسته به مطالعات پایه شما، مطالعه عمیق یا مدرک لیسانس مرتبط با فناوری اطلاعات سه تا چهار سال طول خواهد کشید. علاوه بر این، اکثر موسسات این روزها همچنین از دانشجویان خود می خواهند که مدتی را در رشته ای که مطالعه می کنند صرف کارآموزی کنند. بسته به دانشگاه، دوره کارآموزی می تواند بین سه تا شش ماه باشد.

معرفی گرایش‌های رشته فناوری اطلاعات IT در مالزی

فناوری اطلاعات یا IT شاخه‌ای از مهندسی است که بر روش‌های مورد استفاده رایانه‌ها و تجهیزات مخابراتی برای جمع‌آوری، تحویل و دریافت اطلاعات تمرکز دارد. بنابراین، دوره IT دانش و مهارت های لازم را برای پیشرفت در این صنعت فراهم می کند. تعدادی از گرایش‌های رشته IT که در دانشگاه‌های مالزی ارائه می‌شوند به شرح زیر می‌باشد:

نام گرایش توضیحات
مهندسی نرم افزار مهندسی نرم افزار فرآیند ایجاد، پیاده سازی و نگهداری سیستم های نرم افزاری است که برای انجام کارها به طور موثر قابل اعتماد هستند. خواسته ها و خواسته های مشتریان هنگام توسعه سیستم نرم افزاری در نظر گرفته می شود. استفاده از برنامه باید برای کاربران ساده باشد.
امنیت سایبری امنیت سایبری مستلزم دفاع از داده ها و سیستم ها در برابر تهدیدات آنلاین جدی است. هر شرکتی که اتصال شبکه داشته باشد در معرض خطر مسائل امنیتی است. برای کمک به محافظت از سیستم ها و داده های خود، آنها کارمندانی با قابلیت های تخصصی می خواهند.
علم داده حجم زیادی از داده ها با استفاده از تجزیه و تحلیل داده های بزرگ برای کشف ساختارها، پیوندها و سایر یافته ها تجزیه و تحلیل می شوند. تجزیه و تحلیل مجموعه ای از داده ها برای قضاوت در مورد محتوای آنها به عنوان تجزیه و تحلیل داده ها (DA) شناخته می شود. فن‌آوری‌ها و تکنیک‌های تجزیه و تحلیل داده‌ها به طور گسترده در دنیای تجارت به کار می‌روند تا به شرکت‌ها در تصمیم‌گیری بهتر تجاری کمک کنند.
هوش مصنوعی استفاده از یک برنامه یا الگوریتم برای انجام وظیفه ای که افراد را به استفاده از هوش خود می طلبد، هوش مصنوعی (AI) نامیده می شود. هنگامی که اطلاعاتی مانند نمونه های بی شماری از یک تصویر یا دستورالعمل های یک بازی داده می شود، هوش مصنوعی آن را مطابق با کدگذاری خود پردازش می کند. مغز ما نمی تواند حجم عظیمی از داده هایی را که هوش مصنوعی می تواند پردازش کند، پردازش کند.
پردازش ابری ارائه خدمات کامپیوتری – سرورها، حافظه، صفحات گسترده، ارتباطات، برنامه های کاربردی، آمار و موارد دیگر – از طریق اینترنت به عنوان محاسبات ابری نامیده می شود. به جای استفاده از هارد دیسک رایانه خود برای ذخیره و دسترسی به داده ها و برنامه ها، می توانید از ابر استفاده کنید.
اینترنت اشیا (IoT) اینترنت اشیا در مورد اینترنت نیست، زیرا شامل چیزهای فیزیکی اطراف است که به وب متصل هستند. اینترنت اشیا شبکه‌ای از دستگاه‌های متصل، ماشین‌های الکترونیکی و مکانیکی و مواردی است که داده‌ها را در شبکه‌ها تبادل می‌کنند. این بدون نیاز به فرآیندهای انسان به انسان یا کامپیوتر به انسان انجام می شود.
محاسبات شبکه استفاده از دستگاه هایی مانند رایانه در یک شبکه متصل به عنوان محاسبات شبکه نامیده می شود. محاسبات شبکه ای در چند دهه گذشته با تکامل فناوری محاسباتی محبوبیت زیادی پیدا کرده است. شبکه یک رویکرد عملی برای ارائه چندین رایانه یا دستگاه با قابلیت های افزایش یافته است.
توسعه بازی اکنون می‌توان بازی‌هایی ساخت که قدرتمند و با کیفیت هستند. ساخت بازی های رایانه ای مدرن یکی از پیچیده ترین برنامه های رایانه ای است. توسعه دهندگان بازی از ایده های پیشرفته ای مانند شبکه ها، هوش مصنوعی و گرافیک کامپیوتری استفاده می کنند.
این مطلب هم بخوانید  رشته دیجیتال مارکتینگ در مالزی 2024

 

محتوای دوره رشته فناوری اطلاعات IT

دانشگاه‌های مالزی در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکتری در رشته IT، دروس مختلفی را ارائه می‌کنند. در ادامه، به تفکیک هر مقطع، دروس را برای شما لیست کرده‌ایم:

مانند سایر دروس، یک دوره IT دارای موضوعات اصلی و انتخابی است. برخی از موضوعات اصلی که باید بگذرانید عبارتند از:

  • الکترونیک
  • ریاضیات
  • آمار
  • پایگاه داده
  • ساختارهای داده
  • شبکه سازی

دروس انتخابی آنهایی هستند که می توانید بسته به علاقه و تخصص خود انتخاب کنید. برخی از این موضوعات عبارتند از:

  • قابلیت اطمینان نرم افزار
  • هوش مصنوعی
  • تجزیه و تحلیل داده ها
  • تئوری محاسبات

مدارک و الزمات مورد نیاز جهت اخذ پذیرش رشته فناوری اطلاعات IT در مالزی

برای تحصیل در رشته فناوری اطلاعات IT در مالزی، شما باید شرایط و مدارک لازم را داشته باشید. شرایط ورود از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است. با این حال، برخی از الزامات رایج وجود دارد که شما باید برای پذیرش در دانشگاه مالزی رعایت کنید. موارد رایج در زیر آورده شده است:

پایه:

برای دوره پایه در مالزی، باید مدرسه ابتدایی یا O-level (گواهی مدرسه متوسطه) خود را با حداقل CGPA 2.0 که باید شامل ریاضیات باشد، بگذرانید.
دیپلم در IT از مالزی: برای دریافت دیپلم در IT از مالزی، باید دبیرستان یا دبیرستان یا سطح O (گواهی مدرسه متوسطه) یا Sijil Tinggi Persekolahan مالزی (STPM) یا گواهی مدرسه عالی مالزی را با 3 بگذرانید. شما باید حداقل نمره 4.0 آیلتس را در باند کلی کسب کنید.

مدرک لیسانس IT از مالزی:

برای انجام مدرک لیسانس در IT از مالزی، باید SPM یا دوره ابتدایی خود را با حداقل CGPA 2.0 تکمیل کنید که باید شامل ریاضیات و STPM یا دبیرستان با حداقل 2C از جمله ریاضیات و انگلیسی.

شما باید حداقل نمره 6.0 آیلتس را در باند کلی کسب کنید.

با این حال، ممکن است از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت باشد.

مدرک کارشناسی ارشد در IT از مالزی:

مدرک لیسانس در فناوری اطلاعات یا موضوعات مرتبط برای انجام مدرک کارشناسی ارشد در IT از مالزی مورد نیاز است.

شما باید حداقل نمره 6.0 آیلتس را در باند کلی کسب کنید.

با این حال، لازم به ذکر است که دانشگاه های مختلف شرایط متفاوتی دارند، بنابراین نمره آیلتس نیز ممکن است.

هزینه تحصیل در رشته فناوری اطلاعات IT در مالزی

هزینه تقریبی برای تحصیل فناوری اطلاعات در مالزی به شرح جدول زیر می باشد:

پیش‌دانشگاهیاز 2365.77 دلار تا 6030.39 دلار شروع می شود
دیپلمشروع از 4128.49 دلار تا 12000 دلار
کارشناسی8000 دلار تا 20000 دلار شروع می شود
کارشناسی ارشداز 2000 تا 8000 دلار شروع می شود

بهترین دانشگاه‌ها جهت تحصیل در رشته فناوری اطلاعات در کشور مالزی

 

فرصت‌های شغلی فارغ‌التحصیل رشته فناوری اطلاعات IT در مالزی

مشاغل فناوری اطلاعات می توانند به خوبی پرداخت کنند زیرا این صنعت به طور مداوم در حال رشد است. و اجازه دهید با آن روبرو شویم، تقریباً همه به دنبال شغلی با حقوق پردرآمد هستند. در اینجا چیزی است که می توانید انتظار داشته باشید:

مشاور فناوری اطلاعات: RM 61,598 در سال

مدیر فناوری اطلاعات: RM93,257 در سال

پشتیبانی IT: 30720 رینگیت در سال

تحلیلگر فناوری اطلاعات: 54552 RM در سال

این ارقام متوسط ​​حقوق پایه است. هنگامی که تجربه و سابقه بیشتری کسب کردید، می توانید سالانه بیش از 120000 رینگیت درآمد کسب کنید.