تحصیل و زندگی در لیورپول Liverpool

تحصیل و زندگی در لیورپول LIVERPOOL

آشنایی با شهر لیورپول

لیورپول یک شهر بندری در شمال غربی انگلستان است که در منطقه مرزیساید واقع شده‌است. این شهر در سال ۱۲۰۷ به عنوان یک روستای کوچک تأسیس شد و در سال ۱۸۸۰ به یک شهر بزرگ و پرجمعیت تبدیل شد. لیورپول به دلیل نقش مهم خود در تجارت، صنعت، فرهنگ و ورزش شهرت جهانی دارد. این شهر محل تولد گروه موسیقی معروف بیتلز است که یکی از پرطرفدارترین گروه‌های تاریخ موسیقی محسوب می‌شود. لیورپول همچنین دارای دو باشگاه فوتبال معروف لیورپول و اورتون است که دربی شهری را برگزار می‌کنند. لیورپول در سال ۲۰۰۸ به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا انتخاب شد و در سال ۲۰۰۴ بخشی از شهر به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شد. تاریخچه لیورپول به قرن ۱۳ برمی‌گردد که اولین بار به عنوان یک روستای کوچک در سندی از جان، پادشاه انگلستان یاد شده‌است. این روستا به تدریج رشد کرد و در سال ۱۷۰۰ به یک بندر تجاری تبدیل شد. لیورپول در قرن ۱۸ و ۱۹ نقش مهمی در تجارت بین‌المللی، مخصوصاً تجارت برده‌داری، داشت. این شهر همچنین مرکزی برای مهاجرت به آمریکا بود و بسیاری از مهاجران از این بندر عازم سفر خود می‌شدند. لیورپول در جنگ جهانی اول و دوم نیز مورد حمله هوایی آلمان قرار گرفت و بخش‌های زیادی از شهر خراب شدند. پس از جنگ، لیورپول با مشکلات اقتصادی و اجتماعی روبرو شد و بسیاری از اسکله‌ها و کارخانه‌های آن بسته شدند. اما در دهه‌های اخیر، لیورپول با انجام پروژه‌های شهرسازی و توسعه فرهنگی و گردشگری، توانسته است رونق جدیدی به دست آورد.

این مطلب هم بخوانید  دانشگاه‌های گروه ب مورد تایید وزارت علوم در انگلستان 2024

زبان محلی: انگلیسی

جمعیت : 494814 نفر

مساحت شهر: 111.84 کیلومتر مربع

دیدنی های شهر لیورپول

این شهر دارای بسیاری از جاذبه‌های توریستی است که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ناحیه تاریخی آلبرت داک (Albert Dock): این ناحیه یکی از میراث‌های جهانی یونسکو است که شامل اسکله‌ها، انبارها، موزه‌ها و رستوران‌هایی است که در قرن ۱۹ ساخته شده‌اند. این ناحیه محل برگزاری برنامه‌های فرهنگی، هنری و موسیقی است و میزبان موزه داستان بیتلز (The Beatles Story) نیز می‌باشد.
 • موزه جهان (World Museum): این موزه یکی از بزرگ‌ترین و متنوع‌ترین موزه‌های انگلستان است که شامل بخش‌هایی از علوم طبیعی، تاریخ، فرهنگ، فضا، زمین‌شناسی و زیست‌شناسی است. این موزه دارای یک سالن سینما، یک آکواریوم، یک پلانتاریوم و یک گالری هنر مصری باستان است.
 • گالری هنر واکر (Walker Art Gallery): این گالری یکی از معروف‌ترین گالری‌های هنری انگلستان است که شامل آثار هنری از قرن ۱۳ تا کنون است. این گالری دارای نقاشی‌ها، مجسمه‌ها و هنرهای زینتی از هنرمندان مشهوری مثل رمبرانت، مونه، پیکاسو و دانته است.
 • موزه لیورپول (Museum of Liverpool): این موزه یکی از جدیدترین و مدرن‌ترین موزه‌های شهر است که در سال ۲۰۱۱ افتتاح شد. این موزه به بررسی تاریخ، جغرافیا و فرهنگ شهر لیورپول و مردم آن می‌پردازد و شامل نمایشگاه‌هایی از زندگی روزمره، ورزش، موسیقی و میراث شهر است.
 • کلیسای جامع متروپولیتن (Liverpool Metropolitan Cathedral): این کلیسا یکی از دو کلیسای کاتولیک رومی در شهر است که با معماری مدرن و منحصر به فرد خود توجه بسیاری را به خود جلب می‌کند. این کلیسا در سال ۱۹۶۷ افتتاح شد و دارای یک گنبد بزرگ و شیشه‌های رنگی زیبا است.

چرا تحصیل در لیورپول

تحصیل در شهر لیورپول می‌تواند برای دانشجویان بین المللی چندین مزیت داشته باشد. برخی از این مزایا عبارتند از:

 • دانشگاه‌های معتبر و متنوع: لیورپول دارای چهار دانشگاه عمومی و یک دانشگاه خصوصی است که در رشته‌های مختلفی آموزش می‌دهند. دانشگاه لیورپول یکی از دانشگاه‌های برتر جهان است که در رتبه‌بندی QS در سال ۲۰۲۱ در رتبه ۱۸۱ قرار گرفته‌است. این دانشگاه دارای هشت برنده جایزه نوبل و بیش از ۲۰۰ دوره آموزشی است. دانشگاه جان مورز لیورپول نیز یکی از دانشگاه‌های مدرن و پیشرو در انگلستان است که در رتبه ۶۰۱ تا ۶۵۰ QS قرار دارد. این دانشگاه دارای بیش از ۲۵۰ دوره آموزشی و ۲۵ مرکز تحقیقاتی است. دانشگاه هوپ لیورپول، دانشگاه سنت ادوارد و دانشگاه لیورپول در لندن نیز دیگر گزینه‌های تحصیلی در این شهر هستند.
 • هزینه‌های پایین زندگی: لیورپول یکی از شهرهای ارزان‌تر برای زندگی در انگلستان است. بر اساس یک مطالعه در سال ۲۰۲۰، هزینه زندگی در لیورپول ۳۰ درصد کمتر از لندن و ۱۰ درصد کمتر از میانگین کشوری است. این به این معناست که دانشجویان می‌توانند با بودجه کمتری از امکانات و فعالیت‌های شهر لذت ببرند.
 • فرصت‌های شغلی و کارآموزی: لیورپول یکی از شهرهای رونق‌دار و پویا در انگلستان است که دارای صنایع و شرکت‌های مختلفی است. این شهر دارای بیش از ۱۲ هزار شرکت فعال در حوزه‌هایی مانند خدمات مالی، فناوری اطلاعات، صنعت هوافضا، تولید دارو و مواد شیمیایی، تجارت الکترونیک و هنر و فرهنگ است. این شهر همچنین دارای یکی از بزرگترین مراکز ارتباط با بازار کار در انگلستان است که به دانشجویان کمک می‌کند تا مهارت‌های استخدامی خود را افزایش دهند و با کارفرمایان مختلف ارتباط برقرار کنند.
 • فرهنگ و تاریخ غنی: لیورپول یک شهر پر از جاذبه‌های تاریخی، معماری، هنری و ورزشی است که برای هر سلیقه و علاقه‌ای چیزی دارد. این شهر محل تولد گروه موسیقی معروف بیتلز است که یکی از پرطرفدارترین گروه‌های تاریخ موسیقی محسوب می‌شود. لیورپول همچنین دارای دو باشگاه فوتبال معروف لیورپول و اورتون است که دربی شهری را برگزار می‌کنند. لیورپول در سال ۲۰۰۸ به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا انتخاب شد و در سال ۲۰۰۴ بخشی از شهر به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شد.

 

دانشگاه‌های شهر لیورپول


با توجه به نتایج جستجوی وب، شهر لیورپول دارای هفت دانشگاه عمومی و خصوصی است که تعدادی از آنها عبارتند از:

 • دانشگاه لیورپول: این دانشگاه یکی از دانشگاه‌های برتر جهان است که در رتبه ۱۶۸ QS قرار دارد. این دانشگاه دارای هشت برنده جایزه نوبل و بیش از ۲۰۰ دوره آموزشی است. این دانشگاه در سال ۱۸۸۱ تأسیس شد و دارای یک پارک علمی و یک دانشگاه در لندن است.
 • دانشگاه جان مورز لیورپول: این دانشگاه یکی از دانشگاه‌های مدرن و پیشرو در انگلستان است که در رتبه ۶۰۱ تا ۶۵۰ QS قرار دارد. این دانشگاه دارای بیش از ۲۵۰ دوره آموزشی و ۲۵ مرکز تحقیقاتی است. این دانشگاه در سال ۱۹۹۲ تأسیس شد و دارای یک مرکز ارتباط با بازار کار است.
 • دانشگاه هوپ لیورپول: این دانشگاه یکی از دانشگاه‌های کوچک و دوستانه در انگلستان است که در رتبه ۸۰ راهنمای دانشگاه Times Good قرار دارد. این دانشگاه دارای بیش از ۶۰ دوره آموزشی و ۱۰ مرکز تحقیقاتی است. این دانشگاه در سال ۲۰۰۵ تأسیس شد و دارای یک کلیسای تاریخی است.
 • دانشگاه سنت ادوارد: این دانشگاه یک دانشگاه خصوصی است که در رتبه ۱۰۱ تا ۱۵۰ QS برای رشته حقوق قرار دارد. این دانشگاه دارای ۱۰ دوره آموزشی و ۵ مرکز تحقیقاتی است. این دانشگاه در سال ۱۹۹۳ تأسیس شد و دارای یک موزه هنر است.
 • دانشگاه لیورپول در لندن: این دانشگاه یک شعبه از دانشگاه لیورپول است که در شهر لندن واقع شده‌است. این دانشگاه دارای ۱۵ دوره آموزشی و ۳ مرکز تحقیقاتی است. این دانشگاه در سال ۲۰۱۳ تأسیس شد و دارای یک محیط بین‌المللی است.

 

نام دانشگاه

وبسایت رسمی

لوگو دانشگاه

University of Liverpool

https://www.liverpool.ac.uk/

تحصیل و زندگی در لیورپول LIVERPOOL

Liverpool John Moores University

https://www.ljmu.ac.uk/

تحصیل و زندگی در لیورپول LIVERPOOL

Liverpool Hope University

https://www.hope.ac.uk/

تحصیل و زندگی در لیورپول LIVERPOOL

Liverpool School of Tropical Medicine

https://www.lstmed.ac.uk/

تحصیل و زندگی در لیورپول LIVERPOOL

Liverpool Institute for Performing Arts

https://lipa.ac.uk/

تحصیل و زندگی در لیورپول LIVERPOOL

The City of Liverpool College

https://www.liv-coll.ac.uk/

تحصیل و زندگی در لیورپول LIVERPOOL

Hugh Baird College

https://www.hughbaird.ac.uk/

تحصیل و زندگی در لیورپول LIVERPOOL

 

هزینه زندگی دانشجوی  در لیورپول

هزینه زندگی دانشجویی در شهر لیورپول بستگی به سبک زندگی، نوع مسکن و فعالیت‌های شما دارد. اما به طور کلی، لیورپول یکی از شهرهای ارزان‌تر برای زندگی در انگلستان است. بر اساس یک مطالعه در سال ۲۰۲۰، هزینه زندگی در لیورپول ۳۰ درصد کمتر از لندن و ۱۰ درصد کمتر از میانگین کشوری است؛ این به این معناست که دانشجویان می‌توانند با بودجه کمتری از امکانات و فعالیت‌های شهر لذت ببرند.