فهرست کامل دانشگاه‌های برتر مالزی 2023

فهرست کامل دانشگاه‌های برتر مالزی 2023

لیست دانشگاه‌های برتر مالزی

در سال 2023، سایت us news که یکی از معتبرترین سایت‌های رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان است، دانشگاه‌های مالزی را بر اساس شاخص‌های مختلفی مانند شهرت پژوهشی، تعداد مقالات علمی و ارجاعات آن‌ها، و تنوع دانشجویی و هیات علمی ارزیابی کرده است. در این رتبه‌بندی، دانشگاه ملایا به عنوان بهترین دانشگاه مالزی و رتبه 388 جهانی شناخته شده است. دانشگاه تکنولوژی مالزی و دانشگاه علوم مالزی به ترتیب در رتبه‌های 833 و 840 جهانی قرار گرفته‌اند.

به گزارش سایت us news، دانشگاه‌های مالزی در 32 رشته علمی مختلف رتبه‌بندی شده‌اند. برخی از این رشته‌ها عبارتند از: علوم کشاورزی، زیست‌شناسی و بیوشیمی، شیمی، پزشکی بالینی، علوم کامپیوتر، محیط زیست و اکولوژی، مهندسی، علوم زمین، علوم مواد، میکروبیولوژی، بیولوژی مولکولی و ژنتیک، فارماکولوژی و سم‌شناسی، فیزیک، علوم گیاهی و حیوانی، علوم اجتماعی و بهداشت عمومی، و غیره. در برخی از این رشته‌ها، دانشگاه‌های مالزی در رتبه‌های بالای جهانی قرار دارند. برای مثال دانشگاه ملایا در رشته مهندسی برق و الکترونیک در رتبه 51، در رشته مهندسی مکانیک در رتبه 61، و در رشته مهندسی عمران در رتبه 67 جهانی رتبه‌بندی شده است.

این رتبه‌بندی نشان می‌دهد که دانشگاه‌های مالزی در حال پیشرفت و توسعه هستند و می‌توانند با دانشگاه‌های برتر جهان رقابت کنند. دانشگاه‌های مالزی از تنوع فرهنگی و اجتماعی بالایی برخوردار هستند و برای دانشجویان بین‌المللی گزینه‌های مناسبی را ارائه می‌دهند. دانشگاه‌های مالزی همچنین با دانشگاه‌های معتبر دیگر جهان همکاری‌های علمی و پژوهشی دارند و به تبادل دانش و تجربه می‌پردازند. این رتبه‌بندی امیدوار کننده است که دانشگاه‌های مالزی در آینده نزدیک بتوانند به جایگاه‌های بالاتری در جهان دست یابند.

این مطلب هم بخوانید  هزینه تحصیل و زندگی در مالزی 2024