مهمترین دلایل تحصیل در آلمان

مهمترین دلایل تحصیل در آلمان

دلایل تحصیل در آلمان

مهمترین دلایل تحصیل در آلمان: آلمان همچنان در ارائه آموزش در سطح جهانی به دانش آموزان در سراسر جهان پیشرو است. تعداد دانش آموزان ایرانی که برای تحصیل به آلمان میروند همچنان در حال افزایش است. چه چیزی آلمان را به مقصدی مطلوب برای دانشجویان  بین المللی که به دنبال تحصیل در خارج از کشور هستند تبدیل می کند؟ اجازه دهید دریابیم.

دانشگاه های درجه یک آلمان

آلمان خانه برخی از برترین دانشگاه های جهان است. با انتخاب تحصیل در آلمان، دانشجویان از تحصیل در سطح جهانی همراه با آموزش عملی در دانشگاه های پیشرفته در سراسر کشور اطمینان حاصل می کنند. مدرک جهانی شناخته شده پس از فارغ التحصیلی از آلمان همچنین منجر به چشم انداز شغلی بالاتر در سراسر آلمان در بازار بین المللی می شود.

انتخاب رشته گسترده در آلمان

آلمان نه تنها دارای دانشگاه های برتر است، بلکه طیف گسترده ای از دوره ها را نیز برای داوطلبان از هر طبقه ای دارد. از آنجایی که آلمان دارای تاریخچه غنی و حضور پررنگ دانشگاه ها/کالج ها در سراسر کشور است، تعداد زیادی دوره لیسانس، کارشناسی ارشد، دکترا، زبان و گواهینامه وجود دارد که مطابق با اولویت اکثر دانشجویانی که مایل به تحصیل در آلمان هستند، طراحی شده است. . بخوانید: رشته‌های برتر تحصیلی در آلمان

برنامه های آموزش زبان انگلیسی در دانشگاه‌های آلمان

یکی از بزرگترین موانع تحصیل در هر کشور اروپایی، مانع زبان است. بسیاری از اوقات، داوطلبان این تصور را دارند که دانستن زبان آلمانی هنگام پذیرش در دانشگاه های آلمان الزامی است. خب این درست نیست. در حالی که دانشگاه های دولتی دانشجویان را به عنوان بخشی از فرآیند پذیرش خود ملزم به دانستن آلمانی می کنند، دانشگاه های خصوصی چنین اختیاری ندارند. زبان انگلیسی بهترین روش تدریس و ارتباط در اکثر دانشگاه های خصوصی آلمان است.

این مطلب هم بخوانید  تحصیل و زندگی در مونیخ Munich

دانشگاه های دولتی آلمان

دانش‌آموزانی که شیفته سیستم آموزشی در آلمان هستند از این واقعیت آگاه هستند که دانشگاه‌های دولتی در آلمان شهریه دریافت نمی‌کنند، اما شهریه‌ای دارند که باید در شروع هر ترم پرداخت شود. مقدار حداقل است. با این حال، این فقط نیمی از تصویر است. فرآیند پذیرش در دانشگاه های دولتی به دلیل تعداد زیادی از برنامه های کاربردی که هر پذیرش دریافت می کنند، بسیار رقابتی است. علاوه بر این، نامزدها باید یک فرآیند درخواست سختگیرانه را انجام دهند تا حتی برای پذیرش در هر یک از دانشگاه های دولتی آلمان در نظر گرفته شوند. توجه: دانستن مدرک زبان آلمانی به عنوان بخشی از فرآیند پذیرش الزامی است. بخوانید: دانشگاه های دولتی آلمان

هزینه کم تحصیل دانشگاه‌های آلمان

چرا تحصیل در آلمان: هزینه تحصیل در درجه اول از دو عامل هزینه تحصیل و هزینه زندگی در یک کشور تشکیل می شود. هزینه پایین تحصیل در آلمان در مقایسه با ایالات متحده و انگلیس، آن را به یکی از مقاصد برتر برای دانشجویان بین المللی تبدیل کرده است.

هزینه تحصیل در آلمان

هزینه تحصیل در آلمان در مقایسه با کشورهایی مانند انگلستان (بریتانیا) و اتریش پایین است. دانشگاه‌های دولتی به جز برخی برنامه‌های تحصیلات تکمیلی یا پسادکتری، شهریه‌ای دریافت نمی‌کند. دانشجویان تنها مسئول پرداخت برخی هزینه‌ها و مشارکت‌ها در هر ترم هستند. به عنوان مثال، هزینه ترم تابستانی ۲۳۷.۸۹ یورو و برای ترم زمستانی ۲۴۲.۹۹ یورو است. این هزینه‌ها و مشارکت‌ها ممکن است تغییر کنند و هزینه‌های زندگی شما بستگی به نیازها و عادات شخصی شما دارد.

این مطلب هم بخوانید  دانشگاه هامبورگ HAMBURG UNIVERSITY

هزینه زندگی در آلمان

به طور مشابه، هزینه زندگی در آلمان در مقایسه با کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا و بریتانیا پایین است. این مبلغ تقریباً 853 یورو در ماه است. برای یک دانشجو، این حداقل مبلغی است که یک دانشجو برای پوشش محل اقامت، هزینه های زندگی و حتی هزینه های بلیط تردد درون شهری نیاز دارد.

ویزای دانشجویی آلمان

ویزای دانشجویی آلمان به دانشجویان مزایای متعددی را می دهد. ویزای دانشجویی به شما این امکان را می دهد که در طول ترم 20 ساعت در هفته به صورت پاره وقت کار کنید و در طول تعطیلات به کار تمام وقت بپردازید. داوطلبان مجاز به کار در مجموع 120 روز کامل یا 240 نیم روز در سال به عنوان دانشجو هستند. ویزای تحصیلی آلمان یک ویزای تحصیلی قدرتمند است، زیرا به عنوان ویزای شینگن دو برابر می شود و به شما امکان دسترسی به تمام کشورهای شینگن را می دهد. آلمان در قلب اروپا واقع شده است و دارای پیوندهای مسافرتی عالی با کشورهای اطراف مانند فرانسه و هلند است.

مجوز کار پس از تحصیل در کشور آلمان

داوطلبان پس از اتمام تحصیلات کارشناسی ارشد یا لیسانس یا دکترا می توانند برای 18 ماه درخواست اقامت دهند و مجوز اقامت دریافت کنند. این مجوز کار پس از تحصیل (PSWP) نامیده می شود. قوانین مهاجرت در آلمان به دانشجویان بین المللی این امکان را می دهد که برای جستجوی شغل بر اساس صلاحیت خود، درخواست اقامت 18 ماهه و دریافت مجوز اقامت کنند. کاندیداها باید توجه داشته باشند که دوره های تمام مدت برای یک دوره اقامت 18 ماهه در آلمان واجد شرایط هستند و این دوره بیش از دوره ویزای دانشجویی آلمان شماست.

این مطلب هم بخوانید  دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ Ludwig-Maximilians-Universität München

فرصت های شغلی آلمان

آلمان میزبان شرکت‌های برتر مانند فولکس واگن، دایملر AG، آلیانز، بی‌ام‌و و زیمنس است که به دنبال استخدام فارغ‌التحصیلان جدید هستند.

تجربه یادگیری عملی

دانشگاه های آلمان بر این باورند که بهترین راه برای یادگیری، انجام آموزش های عملی است. دوره های طراحی شده در دانشگاه های آلمان از داوطلبان می خواهد که دانش خود را در عمل به کار گیرند و رویکردی عملی برای یادگیری داشته باشند. اغلب دانشگاه‌ها با شرکت‌های آلمانی در پروژه‌های تجاری همکاری می‌کنند تا تجربه‌ای از موقعیت‌های کاری واقعی را برای دانشجویان فراهم کنند که آنها را برای زندگی پس از دانشگاه آماده می‌کند. سخنرانی های مهمان و آموزش های عملی یک روش زندگی در دانشگاه های آلمان است.

آلمان کشوری ایمن با تنوع فرهنگی بالا

آلمان یکی از امن ترین کشورهای جهان است. این کشور از نظر سیاسی باثبات است و جمعیت آن متشکل از افراد مختلف از هر بخش از جامعه است. دانشجویان بین المللی در کشوری مانند آلمان که در آن قانون و نظم کشور بسیار بالاست احساس امنیت می کنند.