دانشگاه نوآوری و فناوری آسیا و اقیانوسیه APU university

دانشگاه نوآوری و فناوری آسیا و اقیانوسیه APU university

پذیرش دانشگاه APU - مالزی

دانشگاه APU مالزی یا دانشگاه نوآوری و فناوری آسیا و اقیانوسیه، یکی از برترین دانشگاه‌های آی تی در مالزی است که در سال ۱۹۹۳ تأسیس شده است. این دانشگاه بیش از ۴۰۰ جایزه معتبر در حوزه‌های مختلف فناوری اطلاعات، هوش مصنوعی، امنیت شبکه و غیره را کسب کرده است. این دانشگاه در رتبه بندی QS سال ۲۰۲۴ در بین ۲.۲ درصد برترین دانشگاه‌های جهان قرار دارد و عنوان دانشگاه فناوری دیجیتال برتر را از سوی اداره اقتصاد دیجیتال مالزی دریافت کرده است. این دانشگاه همچنین رتبه ۱ برای جذب دانشجویان بین المللی در آسیا و رتبه ۱۶ ام در جهان را دارد. دانشگاه APU مالزی در پارک فناوری مالزی واقع شده است و دارای یک پردیس مدرن و پیشرفته است که با امکانات در سطح یک جهانی صرفاً استانداردهای نوآوری را برآورده نمی کند؛ بلکه آنها را دوباره تعریف می‌کند! این دانشگاه رشته‌های متنوعی را در مقاطع پیش دانشگاهی، کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌دهد. تمامی فارغ التحصیلان دانشگاه APU یک مدرک فارغ التحصیلی هم از دانشگاه De Montfort انگلستان دریافت می‌کنند که این دانشگاه در رتبه بندی ۲۰۲۴، جزو دانشگاه‌های موردتایید وزارت علوم ایران است. اگر می‌خواهید در مالزی تحصیل کنید و از انگلستان مدرک بگیرید، دانشگاه APU شانس طلایی شماست!

تعداد دانشکده: 5

تعداد دانشجو: 12000 دانشجو

رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS: دانشگاه وین در این رتبه‌بندی در رتبه 630 – 621  قرار گرفته است.

 

این مطلب هم بخوانید  رشته دیجیتال مارکتینگ در مالزی 2024

موقعیت مکانی دانشگاه

 این دانشگاه در منطقه بوکیت جلیل (Bukit Jalil) در کوالالامپور قرار دارد. این منطقه یکی از مراکز فناوری و ورزشی مالزی است و دارای اماکن معروفی مانند پارک فناوری مالزی (TPM)، ورزشگاه بوکیت جلیل، استادیوم آکواتیک و موزه ورزش ملی می‌باشد. برای رفتن به دانشگاه APU می‌توانید از خط ۵ متروی کوالالامپور (LRT Sri Petaling Line) استفاده کنید و در ایستگاه Awan Besar یا Bukit Jalil پیاده شوید. این دو ایستگاه به ترتیب ۱۰ و ۱۵ دقیقه پیاده روی تا دانشگاه فاصله دارند. همچنین می‌توانید از خطوط اتوبوس RapidKL نیز استفاده نمایید.

دانشکده‌ها

دانشگاه آکسفورد دارای 5 دانشکده می‌باشد.

دانشکده‌های دانشگاه آکسفورد

دانشکده‌ها
ردیف نام دانشکده شرح
1 دانشکده علوم کامپیوتر و تکنولوژی که رشته‌های مرتبط با فناوری اطلاعات، مهندسی نرم افزار، علوم کامپیوتر و سیستم‌های هوشمند را ارائه می‌دهد
2 دانشکده فناوری سرگرمی تعاملی که رشته‌های مرتبط با توسعه بازی‌های کامپیوتری، فناوری‌های چند رسانه‌ای و طراحی رابط کاربری را ارائه می‌دهد
3 دانشکده کامپیوتر و فناوری اطلاعات که رشته‌های مرتبط با فناوری اطلاعات کسب و کار، امنیت سایبری و محاسبات قانونی را ارائه می‌دهد
4 دانشکده انیمیشن و جلوه‌های بصری که رشته‌های مرتبط با انیمیشن سازی، جلوه‌های بصری و تکنولوژی 3D را ارائه می‌دهد.
5 دانشکده فنی و مهندسی که رشته‌های مرتبط با مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی مخابرات، مهندسی مکاترونیک، مهندسی کامپیوتر و مهندسی نفت را ارائه می‌دهد

رشته های تحصیلی

دانشکده کامپیوتر و IT یکی از قدیمی ترین دانشکده های، دانشگاه APU است. این دانشکده به طور مستمر با صنعت و شرکتهای تجاری در این حوزه در ارتباط است. در این دانشکده طیف بسیاری از گرایش ها رشته کامپیوتر ارائه می شود و شما می توانید هر گرایش خاصی را که علاقه دارید پیدا کنید و در آن رشته تحصیل کنید. فارغ التحصیلان این دانشکده هم اکنون در سراسر دنیا در پست هایی با درجه شغلی بالا در حال فعالیت هستند. هدف اصلی این دانشکده آموزش و ارائه رشته هایی با سطح علمی بین المللی تا فارغ التحصیلان بتوانند به راحتی پس از تحصیل، مشغول به کار شوند. دانشگاه APU موفق به دریافت درجه دانشگاه برتر در حوزه دیجیتال و فناوری از سوی شرکت اقتصاد دیجیتال مالزی MDEC شده است. همچنین این دانشکده به عنوان دانشکده برتر در حوزه فناوری اطلاعات از طرف وزارت علوم مالزی انتخاب شده است.

نکته بسیار مهمی که باید به آن اشاره شود این است که رشته های این دانشکده به صورتی طراحی و آموزش داده می شود که شما را برای بازار کار بین المللی آماده کند. بدین معنی که دروسی تدریس می شود که نیاز بازار کار است و شما می توانید پس از فارغ التحصیلی به راحتی کار مورد علاقه خود را پیدا کنید.

BSc (Hons) in Information Technology

BSc (Hons) in Information Technology with a specialism in Information System Security

BSc (Hons) in Information Technology with a specialism in Cloud Engineering

BSc (Hons) in Information Technology with a specialism in Network Computing

BSc (Hons) in Information Technology with a specialism in Mobile Technology

BSc (Hons) in Information Technology with a specialism in Internet of Things (IoT)

BSc (Hons) in Information Technology with a specialism in Digital Transformation

BSc (Hons) in Information Technology with a specialism in Financial Technology (FinTech)

BSc (Hons) in Information Technology with a specialism in Business Information Systems

BSc (Hons) in Software Engineering

BSc (Hons) in Computer Science

BSc (Hons) in Computer Science with a specialism in Data Analytics

BSc (Hons) in Computer Science with a specialism in Digital Forensics

BSc (Hons) in Computer Science (Cyber Security)

Bachelor of Computer Science (Hons) Intelligent Systems

Creative Design & Multimedia Technology  رشته های لیسانس طراحی و مالتی مدیا

رشته های طراحی، تبلیغات، انیمیشن و جلوه های بصری در APU برای ذهن های خلاقی که علاقه مند به این رشته ها هستند طراحی شده است.  همانطور که در رشته های دانشگاه APU ثبت نام می کنید، آماده دوره ای باشید که بسیار مرتبط با صنعت و بازار کار است که می تواند دانش عملی شما را در زمینه های مختلف رسانه و طراحی افزایش دهد. شما سطح بالایی از تجربه عملی و آکادمی در حین تحصیل بدست می آورید و شما را برای بازار کار و پروژه های بزرگ کاری آماده می کند.

شراکت قوی با شرکت های بزرگ صنعتی باعث ایجادشرایطی شده که دانشجویان در شرایط پروژه های صنعتی در حال انجام قرار بگیرند. دانشجویان با راهنمایی اساتید دانشگاهی، کار بر روی پروژه های تجاری را تجربه می کنند. دانشجویان در شرایط واقعی پروژه ها به استودیوها، گالری‌ها، نمایشگاه‌ها و شرکت در رویدادها و فعالیت‌ها کاری اعزام می شوند. هدف این است که فارغ التحصیلان نه تنها به عنوان طراحان با مهارت های فنی بالا آموزش دیده باشند، بلکه با شرایط و محیط کار نیز کاملا آشنا شوند و در نهایت به عنوان متفکران بزرگ، مدیرانی الهام بخش و بازیگرانی بزرگ در صنعت و بازار خود را نشان دهند.

BSc (Hons) in Multimedia Technology

BSc (Hons) in Multimedia Technology with a specialism in VR/AR

BSc (Hons) in Computer Games Development

Bachelor of Arts (Honours) in Visual Effects

Bachelor of Arts (Honours) in Animation

Design, Advertising & Animation Programmes رشته های لیسانس طراحی و انیمیشن

Bachelor of Arts (Honours) in Industrial Design

Bachelor of Arts (Honours) in Visual Effects

Bachelor of Arts (Honours) in Animation

Bachelor of Arts (Honours) in Digital Advertising

Portfolio Development Programme

 لیسانس رشته های تجارت ، مدیریت ، توریسم و بازاریابی Business, Management, Marketing & Tourism

دانشکده تجارت و کسب و کار در APU ، دانشجویان را برای موقعیتی آماده می کند که بتوانند در شرکت ها و کسب و کارهای بین المللی آماده انجام وظیفه باشند. در دانشکده تجارت و مدیریت در APU، به طور مداوم برنامه درسی بین المللی با کیفیت بالا از طریق سازمانهای همکار دانشگاه به روز می شود. همانطور که چهارمین انقلاب صنعتی (IR4.0) جهان را فرا گرفته است، شاهد روند صعودی ادغام فناوری دیجیتال با تجارت هستیم. همانطور که شاهد هستید در دنیا کسب‌وکارها به کمک فناوری دیجیتال در حال ارتقا خود هستند. در APU تلاش بر این است که سطح بالای سیستم های تجارت دیجیتال آموزش داده شود تا فارغ التحصیلانی آماده و با دانش به روز وارد بازار کار شوند. همکاری APU  با سازمان های بزرگ بین المللی از جمله CIMA و CMI  باعث ارتقا سطح آموزش این دانشکده شده است.

BA (Hons) in Business Management

BA (Hons) in Business Management with a specialism in E-Business

BA (Hons) in Business Management with a specialism in Digital Leadership

BA (Hons) Human Resource Management

BA (Hons) in International Business Management

BA (Hons) in Marketing Management

BA (Hons) in Marketing Management with a specialism in Digital Marketing

BA (Hons) in Tourism Management

Accounting, Banking, Finance and Actuarial Programmes رشته های لیسانس حسابداری و مالی

رشته های حسابداری، بانکداری، امور مالی APU، سکوهای پرشی عالی برای افرادی است که مایل به راه اندازی یک حرفه، بین المللی هستند. هدف اصلی این رشته های آموزش دانشجویان برای موقیت های شغلی حرفه ای و بین المللی است. این رشته ها برای درک کاملی از اصول و شیوه های حسابداری، امور مالی و موضوعات مرتبط طراحی شده اند. این رشته ها توسط نهادهای بین المللی مانند ACCA، CIMA، CPA، CTIM، ICAEW و مورد تائید قرار گرفته اند. افرادی که می خواهند موقعیت های شغلی مناسبی در کشورهای اروپایی یا امریکا بدست آورند، نیاز به تائیدات این سازمانهای بین المللی برای بدست آوردن شغل مناسب هستند.

پس از فارغ التحصیلی، دانشجویان امکان دریافت مدارک حرفه ای از نهاد های زیر را دارند ، زیرا مدارک حسابداری و مالی APU توسط این سازمانها تائید شده است:

ACCA - 9 papers exemptions out of 13 papers

CIMA - 8 papers exemptions out of 16 papers

CPA - 6 papers exemptions out of 12 papers

ICAEW - 8 papers exemptions out of 15 papers

CTIM - 5-6 papers exemptions out of 8 papers

MAICSA - 12 papers exemptions out of 16 papers

لیست رشته های دانشکده حسابداری و مالی به شرح زیر است:

BA (Hons) in Accounting and Finance

BA (Hons) in Accounting and Finance with a specialism in Forensic Accounting

BA (Hons) in Accounting and Finance with a specialism in Taxation

BA (Hons) in Accounting and Finance with a specialism in Forex and Investments

BA (Hons) in Accounting and Finance with a specialism in Internal Audit

Bachelor in Banking and Finance (Hons)

Bachelor in Banking and Finance (Hons) with a specialism in Financial Technology

Bachelor in Banking and Finance (Hons) with a specialism in Investment and Risk Management

Bachelor of Science (Honours) in Actuarial Studies​

Bachelor of Science (Honours) in Actuarial Studies with a specialism in Data Analytics

Bachelor of Science (Honours) in Actuarial Studies with a specialism in Financial Technology

Engineering Programmes لیسانس رشته های مهندسی

برنامه های مهندسی APU از نظر فناوری به روز و بازار محور هستند ، بنابراین فرصت های شغلی بسیار خوبی برای شما به وجود می آورند. جدا از دانش فنی، دروس رشته های مهندسی، دانشجویان را قادر می سازد تا مهارت های رهبری، مهارت های ارتباطی کسب کنند و این مهارت ها آنها را برای محل کار به عنوان مهندسان حرفه ای و با اعتماد به نفس آماده می سازد. مدارک مهندسی APU به طور کامل توسط هیئت مهندسین مالزی (BEM) که یکی از امضاکنندگان توافق نامه واشنگتن است، مورد تائید است.

برای تمام مقاطع تحصیلی در دانشکده مهندسی، همکاری APU با صنعت کمک می کند تا دانشجویان دوره های کارآموزی خود در شرکت های بزرگی طی کنند. طبق الزامات هیئت مهندسین مالزی، دوره های کارآموزی برای همه دانشجویان اجباری است.

Bachelor of Engineering in Electrical & Electronic Engineering with Honours

Bachelor of Engineering in Telecommunication Engineering with Honours

Bachelor of Engineering in Mechatronic Engineering with Honours

Bachelor of Computer Engineering with Honours

Bachelor of Petroleum Engineering with Honours

Media & Communications, International Relations & Psychology لیسانس رشته های روانشناسی و ارتباطات

این رشته ها برای دانشجویانی طراحی شده است که علاقه مند به یادگیری بیشتر در مورد نحوه ارتباط انسان ها با یکدیگر، نحوه ابراز نظر برای حل مشکلات جهانی و چگونگی تمرکز بر رفتارهای انسانی و مطالعه ذهن انسان هستند. این رشته ها انسان محور طراحی شده‌اند تا شما را به مهارت‌های ارتباطی و شنیداری قوی، درک عمیق در مورد ارتباطات و رفتار انسانی مجهز کنند و شما را به رهبران آینده جهان تبدیل کنند.

Bachelor of Arts (Honours) in Media and Communication Studies

BA (Hons) in International Relations

Bachelor of Science (Honours) in Psychology

Master Degree Programmes رشته های فوق لیسانس دانشگاه APU

دانشکده تحصیلات تکمیلی دانشگاه APU  حضور پررنگی در صنعت دارد و یک انتخاب مطمئن در میان افرادی است که علاقه به تحصیلات تکمیلی دارند. تحصیل در مقاطع ارشد و دکتری باعث افزایش فرصت های شغلی در سطح بین الملل می شود. این دانشکده انواع رشته های تخصصی را ارائه می دهد که لیست رشته ها در زیر آمده است. رشته های APU  بسیار صنعت محور و مرتبط با کسب و کار های بین المللی هستند و تضمین می کنند که فارغ التحصیلان ، افرادی آماده شغل های بین المللی در صنعت و کسب و کارها خود هستند. فارغ التحصیلان این دانشکده در بسیاری از مشاغل مهم در شرکت های پیشرو مبتنی بر فناوری فعال هستند.

Master of Technology Management

MSc in Information Technology Management

MSc in Software Engineering

Master of Science in Artificial Intelligence

Master of Science in Cyber Security

MSc in Data Science and Business Analytics

MSc in Data Science and Business Analytics (ODL)

Master of Business Administration

Master of Business Administration (ODL)

Master of Business Administration with a specialism in Digital Leadership

Master of Business Administration (Euro Asia Business)

Master of Science in International Business Communications

Master of Science in Global Marketing Management

Master of Accounting

Master of Accounting in Forensic Analysis

Master of Finance

Master of Finance with a specialism in FinTech

Master of Project Management

Master of Arts in Design Innovation Management

Master of Philosophy in Engineering

Master of Philosophy in Management

Master of Science in Computing

PhD Programmes رشته های دکتری دانشگاه APU

دکتری در دانشگاه APU تحقیق محور است و پروژه های تعریف شده برای دانشجویان عموما در حوزه صنعت است. هدف از این مقطع انجام پروژهایی در مرزهای دانش و در سطوح بالای بین المللی است. دوره های دکتری این دانشگاه به صورت آنلاین نیز ODL قابل گذراندن است و نیاز به حضور دانشجو در دانشگاه و کشور مالزی نیست. دانشکده تحصیلات تکمیلی متشکل از اساتید به نام و با تجربه هستند که به دانشجویان کمک می کنند که دوره دکتری خود را در سطح بالایی از تحقیقات به پایان برسانند.

PhD in Computing

PhD in Technology

PhD in Management

PhD in Finance

Doctor of Philosophy in Engineering

Doctor of Business Administration (DBA)

چگونگی اخذ پذیرش از دانشگاه

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه apu برای دانشجویان ایرانی به شرح زیر است:

 • مدارک شناسایی و پاسپورت
 • ریزنمرات و مدارک تحصیلی پیشین
 • توصیه نامه تحصیلی (برای متقاضیان دوره‌های تحصیلات تکمیلی)
 • مدرک زبان انگلیسی؛
 • مدرک آزمون ورودی (در صورت وجود)
 • انگیزه‌ نامه
 • رزومه یا
 • CV
 • فرم سلامتی تکمیل شده
 • نامه پذیرش از دانشگاه APU مالزی

این مدارک را باید به اداره مهاجرت مالزی ارسال کنید تا بتوانید Approval Letter را دریافت کنید. این Approval Letter شرط لازم برای اخذ ویزای دانشجویی مالزی است.

 

 

دوره زبان انگلیسی فشرده در دانشگاه APU مالزی

دوره های زبان دانشگاه APU بطور گسترده ای تلاش بر آن دارند که در زمان کوتاهی و با هزینه مناسب سطح زبان شما به حد پیشرفته برساند. دوره های زبان عموما بصورت فشرده برگزار می شوند به این صورت که هر روز کلاس ها برگزار و در هر روز 4 ساعت کلاس فعال برای دانشجویان وجود دارد. بعد از کلاسها، فعالیت های گروهی نیز انجام می شود. دوره های زبان فشرده Intensive  دانشگاه APU 6 ترم است که هر ترم در 4 هفته برگزار می شود. البته دوره های زبان عمومی و دوره های آمادگی آزمون آیلس نیز وجود دارد که می توانید برای آگاهی از این دوره ها با مشاوران موسسه آراد تماس حاصل فرمائید. در تابستان نیز دوره های جذاب سامر کمپ نیز برگزار می شود که می توانید برای آن نیز اقدام کنید.

آکادمی زبان APLC یکی از مراکز آموزش زبان در سطح بالا است که مقصد بسیاری از دانشجویان خارجی است. در جدول زیر هزینه های دوره فشرده زبان عمومی که هدف اکثر دانشجویان است توضیح داده شده است.

OPTIONSPACKAGE PROVIDES

1 MONTH
ENGLISH PROGRAMME

Package Price USD 1400*
Plus Refundable Deposit USD 300

 • Airport pickup
 • 1 Level of English Foundation Programme for 4-week study (102 hours)
 • Twin Sharing Medium Premium Accommodation
 • Transportation from/to Accommodation/English Centre
 • English Preparation Books
 • Certificate of participation upon completion of the programme
 • Short-term stay in Malaysia

2 MONTHS
ENGLISH PROGRAMME
(Without Student Visa + Accommodation)

Package Price USD 2400*
Plus Refundable Deposit USD 300

 • Airport pickup
 • 2 Levels of English Foundation Programme for 8-week study (204 hours)
 • Twin Sharing Medium Premium Accommodation
 • Transportation from/to Accommodation/English Centre
 • English Preparation Books
 • Certificate of participation upon completion of the programme

2 MONTHS
ENGLISH PROGRAMME
(Student Visa + Accommodation)

Package Price USD 2800*
Plus Refundable Deposit USD 300

 • Airport pickup
 • 2 Levels of English Foundation Programme for 8-week study (204 hours)
 • Twin Sharing Medium Premium Accommodation
 • Transportation from/to Accommodation/English Centre
 • Medical Insurance & Student Visa for 2 months
 • English Preparation Books
 • Certificate of participation upon completion of the programme

3 MONTHS
ENGLISH PROGRAMME
(Without Student Visa + Accommodation)

Package Price USD 3200*
Plus Refundable Deposit USD 300

 • Airport pickup
 • 3 Levels of English Foundation Programme for 12-week study (306 hours)
 • Twin Sharing Medium Premium Accommodation
 • Transportation from/to Accommodation/English Centre
 • English Preparation Books
 • Certificate of participation upon completion of the programme

3 MONTHS
ENGLISH PROGRAMME
(Student Visa + Accommodation)

Package Price USD 3600*
Plus Refundable Deposit USD 300

 • Airport pickup
 • 3 Levels of English Foundation Programme for 12-week study (306 hours)
 • Twin Sharing Medium Premium Accommodation
 • Transportation from/to Accommodation/English Centre
 • Medical Insurance & Student Visa for 3 months
 • English Preparation Books
 • Certificate of participation upon completion of the programme

4 MONTHS
ENGLISH PROGRAMME
(Student Visa + Accommodation)

Package Price USD 4300*
Plus Refundable Deposit USD 300

 • Airport pickup
 • 4 Levels of English Foundation Programme for 16-week study (408 hours)
 • Twin Sharing Medium Premium Accommodation
 • Transportation from/to Accommodation/English Centre
 • Medical Insurance & Student Visa for 4 months
 • English Preparation Books
 • Certificate of participation upon completion of the programme

5 MONTHS
ENGLISH PROGRAMME
(Student Visa + Accommodation)

Package Price USD 5000*
Plus Refundable Deposit USD 300

 • Airport pickup
 • 5 Levels of English Foundation Programme for 20-week study (510 hours)
 • Twin Sharing Medium Premium Accommodation
 • Transportation from/to Accommodation/English Centre
 • Medical Insurance & Student Visa for 5 months
 • English Preparation Books
 • Certificate of participation upon completion of the programme

6 MONTHS
ENGLISH PROGRAMME
(Student Visa + Accommodation)

Package Price USD 5600*
Plus Refundable Deposit USD 300

 • Airport pickup
 • 6 Levels of English Foundation Programme for 24-week study (612 hours)
 • Twin Sharing Medium Premium Accommodation
 • Transportation from/to Accommodation/English Centre
 • Medical Insurance & Student Visa for 6 months
 • English Preparation Books
 • Certificate of participation upon completion of the programme

هزینه تحصیل در دانشگاه

به طور کلی، هزینه تحصیل در دانشگاه APU مالزی بستگی به مقطع، رشته و مدت زمان تحصیل دارد. برای مثال، برای مقطع کارشناسی، شهریه سالانه بین 70,200 تا 92,800 رینگیت متغیر است. برای مقطع کارشناسی ارشد، شهریه بین 29,000 تا 36,000 رینگیت است. برای مقطع دکتری، شهریه 42,000 رینگیت است. علاوه بر شهریه، هزینه‌های دیگری هم وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند. این هزینه‌ها شامل هزینه ثبت‌نام، هزینه صدور کارت دانشجویی، هزینه عضویت و صدور کارت کتابخانه، هزینه اقامت، هزینه غذا، هزینه حمل و نقل و هزینه‌های شخصی هستند. دانشگاه APU مالزی امکاناتی را برای کاهش هزینه تحصیل فراهم کرده است. این امکانات شامل بورسیه‌های تحصیلی، تخفیف‌های ویژه، امکان تحصیل آنلاین و امکان انتقال به دانشگاه‌های معتبر دیگر در کشورهای مختلف هستند.

 

شرایط اخذ بورس تحصیلی در دانشگاه

دانشگاه APU مالزی برای دانشجویان ایرانی علاقه مند به تحصیل در این دانشگاه شرایط خاصی را برای دریافت بورسیه تحصیلی ارائه می دهد.

می توانید برای آگاهی از شرایط بورسیه ها و دریافت آن با مشاوران موسسه آراد استادی تماس حاصل فرمائید !

امکانات رفاهی دانشگاه

کلاس های درس و auditoriums و سالن های سخنرانی مجهز به امکانات صوتی و تصویری، رسانه ای و کامپیوترها برای پشتیبانی از یادگیری بهتر دانشجویان هستند. این مراکز مجهز به امکانات مدرن آموزشی برای انتقال بهتر مطالب به دانشجویان است. این مراکز برای کلاس هایی مورد استفاده قرار می گیرد که تعداد بسیاری از دانشجویان در یک کلاس قرار دارند لذا استاد به راحتی می تواند با دانشجویان در ارتباط باشد و دروس را با کیفیت مناسب تدریس کند.

آزمایشگاه های رشته های مهندسی دانشگاه APU

رشته های مهندسی نیاز به آزمایشگاه های پیشرفته ای دارد. در دانشگاه APU  آزمایشگاه‌های کاملاً مجهز برای دروس الکترونیک آنالوگ و دیجیتال، مهندسی ارتباطات، سیستم های برق قدرت، رباتیک، کنترل‌های PLC، پنوماتیک و اتوماسیون، تجهیزات مکانیکی، کارگاه مکاترونیک و همچنین آزمایشگاه‌های مواد و آزمایش مواد وجود دارد.

به منظور توانمندسازی دانشجویان در یادگیری و درک آخرین تکنیک های طراحی و شبیه سازی مهندسی با تکنولوژی بالا، نرم افزارهایی مانند MATLAB، LabView، NI Multisim و SolidWorks در آزمایشگاه طراحی مهندسی نصب شده است. دانشجویان می توانند از تمامی این امکانات برای انجام تکالیف مهندسی و پروژه های طراحی استفاده کنند.

آزمایشگاه های IT و کامپیوتر در APU

همه دانشجویان به امکانات پیشرفته رایانه‌ای که شامل جدیدترین رایانه‌های شخصی با اتصال به اینترنت پر سرعت، سیستم‌عامل‌ها، مجموعه‌های نرم‌افزاری و نرم‌افزارهای برنامه‌نویسی تجاری در چندین آزمایشگاه فناوری اطلاعات، دسترسی دارند. علاوه بر این، در سراسر محوطه دانشگاه امکان اتصال به اینترنت رایگان وجود دارد.

کتابخانه دانشگاه APU مالزی

کتابخانه APU دروازه ای است به مجموعه ای جامع از کتاب ها، مجلات، نشریات، پروژه های دانشجویی و سایر نشریات مرتبط که برای دانشجویان امکان تحقیق و تحصیل را فراهم می کند. علاوه بر این، می توانید به کتابخانه های آنلاین مانند Proquest، Athens، Emerald، ACM و Current Law Journals دسترسی داشته باشید. دو کتابخانه دانشگاه از ساعت 8:30 صبح تا 8 شب خدمات ارائه می دهند.

رستوران و فضای داخلی دانشگاه APU مالزی

در داخل کمپ دانشگاه رستوران بسیار بزرگی قرار دارد که غذاهای متفاوتی را از کشورهای مختلف ارائه می دهد. دانشجویان می توانند با هزینه های بسیار مناسبی وعده های غذایی خود را تهیه کنند و در فضای بزرگ رستوران به همراه دوستان خود میل نمایند. همچنین نوشیدنی های گرم و سرد نیز برای دانشجویان ارائه می گردد.

مراکز ورزشی دانشگاه APU مالزی

در داخل کمپ دانشگاه، باشگاه ورزشی و زمین های بسکتبال و والیبال قرار دارد. پردیس APU در نزدیکی مجموعه ورزشی ملی در بوکیت جلیل قرار دارد و به شما امکان دسترسی به امکانات ورزشی در سطح جهانی برای شنا، فوتبال، هاکی، اسکواش و مجموعه ای از فعالیت های ورزشی دیگر را می دهد. امکانات شنا در حال حاضر در محل اقامت فعلی ما در تفرجگاه انده و پارک فورچون موجود است.

کلینک پزشکی دانشگاه APU

سلامت و تندرستی دانش‌آموزان به ویژه در این دوران بی‌سابقه کرونا همیشه اولویت اصلی دانشگاه بوده است. در APU، طیف بسیاری از خدمات بهداشتی - درمانی در دسترس همه دانشجویان قرار دارد.کلینیک اوشن دارای کار پزشکی و خدمات درمانی عالی است که درصورت نیاز دانشجویان می توانند به آن مراجعه کنند.

خدمات مرکز پزشکی اوشن شامل:

 • درمان بیماری های شایع مانند آنفولانزا، خس خس سینه، عفونت ادراری، حساسیت پوستی و غیره
 • EMGS - غربالگری پزشکی برای دانشجویان بین المللی
 • تست های PCR و RTK-Ag موجود است. (تست رانندگی با تعیین وقت قبلی)
 • تست RT-PCR - در عرض 24-48 ساعت نتیجه می دهد
 • تست RTK-Ag - نتیجه در عرض یک ساعت
 • غربالگری و درمان بیماری های مزمن مانند دیابت، فشار خون بالا، کلسترول بالا، آسم، بیماری های پوستی و غیره
 • معاینه پزشکی سالانه
 • معاینه پزشکی دانشجویان
 • مدیریت چاقی
 • واکسیناسیون (آنفولانزا، تیفوئید، هپاتیت A و B)
 • معاینه برای دریافت گواهینامه رانندگی - غربالگری GDL (برای رانندگان)
 • جراحی جزئی و پانسمان
 • نمونه برداری از سلول های دهانه رحم

امکانات موجود مرکز پزشکی شامل:

 • آزمایش خون
 • آزمایشات ادرار
 • نبولایزر
 • اشعه ایکس
 • نوار قلب

استودیو طراحی بازی دانشگاه APU مالزی

این استودیو مجهز به رایانه‌های شخصی Alienware Desktop است تا از تجربه طراحی و اجرای بازی‌هایی با کیفیت بالا اطمینان حاصل کند. سالن کوچکتر کناری به شما این امکان را می دهد که با راحتی بیشتری در مورد ایده های خود بحث و تعامل داشته باشید و بتوانید با هم گروهی های خود طراحی مفیدی را انجام دهید.

تجهیزات و آزمایشگاه های دانشکده کامپیوتر APU

مرکز امنیت سایبری ، یک مرکز عملیات امنیتی کاملاً کاربردی (SOC) است که به دانشجویان اجازه می‌دهد تا تجربیات عملی امنیت سایبری را داشته باشند. دانشجویان امنیت سایبری APU قادر به تجزیه و تحلیل آنی حملات سایبری و برنامه ریزی اقدامات متقابل در برابر تهدیدات سایبری از طریق داده های همزمان هستند.

استودیو APU XR (Meta) اولین مرکز در نوع خود در مالزی است که شامل فناوری‌هایی است که قادر به توسعه برنامه‌های واقعیت افزوده (AR)، واقعیت مجازی (VR) و واقعیت ترکیبی (MR) هستند. این استودیو که با همکاری وزارت XR مالزی توسعه یافته است، مجهز به تجهیزات و امکانات پیشرفته ای است که شامل تجهیزات ضبط ویدیوی 360 درجه، ایستگاه EDEX (تجربه آموزشی گسترده)، نرم افزار اختصاصی VolCap، عینک هوشمند واقعیت ترکیبی است. در این مرکز عینک های هولولنز مایکروسافت و ایستگاه های استاندارد بازی با تجهیزات و امکانات بسیار بالایی وجود دارد.

خوابگاه های دانشگاه APU

داخل کمپ دانشگاه ساختمان خوابگاه ها قراردارد و دانشجویان می توانند اتاق های تک نفره یا دو نفره را انتخاب کنند. خوبی خوابگاه ها این است فاصله کلاس ها تا خوابگاه بسیار نزدیک است و دیگر نیاز به استفاده از حمل و نتقل عمومی نیست و همچنین امکاناتی چون گارد 24 ساعته و کلینیک پزشکی داخل کمپ نیز بسیار مهم است. به دانشجویان و خانواده ها پیشنهاد می شود در صورتی که با فضای مالزی آشنایی ندارند می توانند در ابتدای تحصیل از این خوابگاه ها استفاده کنند. لازم به ذکر است قبل از عزیمت به مالزی باید خوابگاه خود را رزرو کنید. مشاوران ما در حین پروسه پذیرش و ویزا شما درصورت درخواست شما فرآیند رزرو را برای شما انجام می دهند.