دانشگاه هامبورگ HAMBURG UNIVERSITY

دانشگاه هامبورگ HAMBURG UNIVERSITY

پذیرش دانشگاه هامبورگ

معرفی دانشگاه هامبورگ

دانشگاه هامبورگ یک دانشگاه عمومی و پژوهشی در هامبورگ، جهت تحصیل در آلمان است. این دانشگاه در تاریخ ۲۸ مارس ۱۹۱۹ با ادغام سیستم عمومی سخنرانی، انستیتوی استعماری هامبورگ و دبیرستان دانشگاهی تأسیس شد. این دانشگاه اولین دانشگاه دموکراتیک آلمان بود که توسط پارلمان منتخب شهروندان هامبورگ تأسیس شد. در ابتدا چهار دانشکده وجود داشت: حقوق و علوم سیاسی، پزشکی، فلسفه و علوم طبیعی. اکنون ۱۸ دانشکده جداگانه، هفت مؤسسه سنات، هشت برنامه تحصیلی میان رشته‌ای و چهار برنامه مشترک دانشگاهی وجود دارد. HAMBURG UNIVERSITY در دوران جمهوری وایمار به خاطر دانشمندان برجسته‌ای که داشت، به شهرت بین‌المللی رسید. اما در دوران نازیسم، بسیاری از این دانشمندان به دلیل یهودی بودن اخراج شدند. این اخراج‌ها ضربه سنگینی به دانشگاه وارد کرد. امروزه، نام این دانشمندان در نام سالن‌های سخنرانی، مجسمه‌ها و تخته‌های یادبود ثبت شده‌اند. پس از بازگشایی دانشگاه در سال ۱۹۴۵، دانشگاه رشد و تحولات زیادی را تجربه کرد. از سال ۲۰۱۹، دانشگاه هامبورگ به عنوان یکی از دانشگاه‌های برتر آلمان شناخته می‌شود.

تعداد دانشکده: 8

تعداد دانشجو:  42.000 دانشجو

تعداد دانشجو بین الملل: 4200 دانشجو

دانشگاه هامبورگ در سال ۲۰۲۴ در رتبه‌بندی‌های مختلف بین‌المللی رتبه‌های متفاوتی کسب کرده است. برخی از این رتبه‌بندی‌ها عبارتند از:

 • رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی تایمز هایر ادوکیشن (THE): HAMBURG UNIVERSITY در این رتبه‌بندی در رتبه 136 قرار گرفته است.
 • رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS:  این دانشگاه در این رتبه‌بندی در رتبه 205 قرار گرفته است.
 • رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی US News: این دانشگاه در این رتبه‌بندی در رتبه 149 قرار گرفته است.

برای دریافت اطلاعات جهت تحصیل در آلمان با کارشناسان ما در حامیان راه تحصیل آراد تماس حاصل نمایید.

این مطلب هم بخوانید  دانشگاه هومبولت برلین Humboldt University of Berlin

موقعیت مکانی دانشگاه

HAMBURG UNIVERSITY در منطقه‌ای به نام روترباوم قرار دارد که در مرکز شهر هامبورگ است. این منطقه دارای خیابان‌های پر رفت و آمد، مغازه‌های متنوع، رستوران‌ها و کافه‌های شیک و موزه‌ها و گالری‌های هنری است. دانشگاه هامبورگ در نزدیکی برخی از جاذبه‌های معروف هامبورگ واقع شده است.

برخی از اماکن مهم اطراف دانشگاه

اماکن معروف اطراف HAMBURG UNIVERSITY عبارتند از:

 • سینما آباتون: یک سینما معروف و مدرن که فیلم‌های مستقل و جشنواره‌های فیلم را اکران می‌کند.
 • کتابخانه دولتی و دانشگاهی کارل فون اسیتسکی: یک کتابخانه بزرگ و تاریخی که بیش از ۳ میلیون کتاب، نشریه، نسخه خطی و مجموعه‌های ویژه را در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد.
 • باغ بوتانیک: یک باغ زیبا و آرام که گیاهان مختلفی را از سراسر جهان نمایش می‌دهد. این باغ در سال ۱۸۲۱ توسط دانشگاه هامبورگ تأسیس شد و اکنون یکی از بزرگترین باغ‌های بوتانیک در آلمان است.
 • پارک پلانتن و بلومن: یک پارک عمومی وسیع و سبز که دارای گلخانه‌ها، باغ وحش، آبشار، برج تلویزیون و استادیوم ورزشی است. این پارک یکی از محبوب‌ترین مکان‌های تفریحی در هامبورگ است.

ایستگاه‌های مترو و اتوبوس اطراف دانشگاه

برای دسترسی به HAMBURG UNIVERSITY با وسایل نقلیه عمومی، می‌توانید از چندین گزینه استفاده کنید. از جمله:

 • قطار (اس-بان): قطارهای اس۲۱ و اس۳۱ از ایستگاه قطار اصلی (هاوپتبانهوف) به ایستگاه دامتور می‌روند که در محوطه اصلی دانشگاه است. این مسیر فقط سه دقیقه طول می‌کشد.
 • اتوبوس: اتوبوس‌های شماره ۴، ۵ و ۱۹ به طور مستقیم به دانشگاه می‌رسند. باید در ایستگاه دامتور (مسه/سی‌سی‌اچ) پیاده شوید.
 • مترو (او-بان): می‌توانید از ایستگاه‌های مترو هاله و گروسه نایدورف به دانشگاه برسید. این ایستگاه‌ها در فاصله کمی از دانشگاه هستند و با پیاده‌روی چند دقیقه‌ای می‌توانید به دانشگاه برسید.

دانشکده‌ها

HAMBURG UNIVERSITY شامل 8 دانشکده است که در ادامه نام و توضیحات مختصری از آنها لیست شده است.

دانشکده‌های دانشگاه هامبورگ

لیست دانشکده‌ها
شرح نام دانشکده ردیف
این دانشکده در سال ۱۹۱۹ تأسیس شده و بیش از ۴۰۰۰ دانشجو دارد. این دانشکده در رشته‌های حقوق عمومی، حقوق خصوصی، حقوق جزا، حقوق بین‌الملل و حقوق اروپا آموزش می‌دهد دانشکده حقوق  
این دانشکده در سال ۱۹۱۹ تأسیس شده و بیش از ۱۰۰۰۰ دانشجو دارد. این دانشکده در رشته‌های مدیریت، بازاریابی، حسابداری، مالی، اقتصاد، جامعه‌شناسی، سیاست‌شناسی و روابط بین‌الملل آموزش می‌دهد دانشکده بازرگانی، اقتصاد و علوم اجتماعی  
این دانشکده در سال ۱۹۲۵ تأسیس شده و بیش از ۵۰۰۰ دانشجو دارد. این دانشکده در رشته‌های پزشکی، دندان‌پزشکی، پرستاری، فیزیوتراپی، ارتوپدی، رادیولوژی و بیوشیمی آموزش می‌دهد. این دانشکده همچنین دارای بیمارستان‌ها و مراکز تحقیقاتی متعددی است دانشکده پزشکی  
این دانشکده در سال ۱۹۴۶ تأسیس شده و بیش از ۷۰۰۰ دانشجو دارد. این دانشکده در رشته‌های آموزش ابتدایی، آموزش متوسطه، آموزش حرفه‌ای، آموزش ویژه، آموزش بزرگسالان و علوم تربیتی آموزش می‌دهد. این دانشکده همچنین دارای مدارس آموزشی و موزه‌های تاریخی است دانشکده آموزش و پرورش  
این دانشکده در سال ۱۹۱۹ تأسیس شده و بیش از ۱۵۰۰۰ دانشجو دارد. این دانشکده در رشته‌های ادبیات، زبان‌شناسی، تاریخ، فلسفه، هنر، موسیقی، تئاتر، فرهنگ‌شناسی، مطالعات منطقه‌ای و مطالعات جنسیتی آموزش می‌دهد. این دانشکده همچنین دارای کتابخانه‌ها و مجلات علمی است دانشکده علوم انسانی  
این دانشکده در سال ۱۹۶۵ تأسیس شده و بیش از ۹۰۰۰ دانشجو دارد. این دانشکده در رشته‌های ریاضی، انفورماتیک، فیزیک، شیمی، زیست‌شناسی، زمین‌شناسی، اقیانوس‌شناسی و علوم فضایی آموزش می‌دهد. این دانشکده همچنین دارای آزمایشگاه‌ها و انجمن‌های علمی است دانشکده ریاضی، انفورماتیک و علوم طبیعی  
این دانشکده در سال ۱۹۷۹ تأسیس شده و بیش از ۳۰۰۰ دانشجو دارد. این دانشکده در رشته‌های روان‌شناسی، علوم حرکت شناسی انسان، علوم ورزشی، علوم تغذیه و علوم بهداشتی آموزش می‌دهد. این دانشکده همچنین دارای کلینیک‌ها و مراکز ورزشی است دانشکده روان‌شناسی و علوم حرکت شناسی انسان  

رشته های تحصیلی

دانشگاه هامبورگ یکی از بزرگترین و معتبرترین دانشگاه‌های آلمان است که در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری رشته‌های متنوعی را ارائه می‌دهد. برخی از این رشته‌ها عبارتند از:

چگونگی اخذ پذیرش در دانشگاه

برای تحصیل در دانشگاه هامبورگ شما باید شرایط پذیرش دانشگاه را برآورده کنید. این شرایط بستگی به مقطع و رشته تحصیلی شما دارد. به طور کلی، شما نیاز به مدارک زیر دارید:

 • گواهی پایان دوره کارشناسی مرتبط با رشته انتخابی در مقطع کارشناسی ارشد (ترجمه رسمی)
 • ریز نمرات مقطع کارشناسی (ترجمه رسمی)
 • مدارک دوره ی متوسطه
 • اثبات مهارت زبان آلمانی (برای رشته‌های آلمانی زبان)
 • رزومه تحصیلی
 • انگیزه‌نامه تحصیلی

برای اطلاعات بیشتر درباره مدارک مورد نیاز با کارشناسان ما در حامیان راه تحصیل آراد تماس بگیرید.

مدارک زبان مورد نیاز

برای اثبات مهارت زبان آلمانی، شما می‌توانید یکی از مدارک زیر را داشته باشید:

 • گواهی DSH II (آزمون زبان آلمانی برای ورود به دانشگاه)
 • آزمون زبان آلمانی TEST DAF با نمره کلی TDN 15 (حداقل نمره 4 در هر بخش)
 • دیپلم زبان Sprachdiplom der Kultusministerkonferenz سطح2
 • آزمون ZOP، KDS، GDS و یا گواهینامه ی C2:GDS از موسسه ی گوته

 

 

هزینه تحصیل در دانشگاه

به طور کلی، تحصیل در دانشگاه هومبولت برلین برای دانشجویان بین‌المللی رایگان است. شما فقط باید هزینه‌ی اندکی را به عنوان هزینه‌ی اداری و خدمات دانشجویی پرداخت کنید. در مجموع حدود هزینه های زندگی برای دانشجویان به شرح زیر است:

 •  هزینه ثبت نام دانشگاه حدود 794 یورو در هر ترم می‌باشد.
 • هزینه زندگی: برای زندگی در شهر وین، باید حدود 8500 تا 1000 یورو در ماه برای هزینه‌های اساسی مانند اجاره خانه، غذا، حمل و نقل و سرگرمی بودجه بندی کنید. البته این مقدار ممکن است بسته به سبک زندگی و نیازهای شما متفاوت باشد.
 • هزینه بیمه: برای تحصیل در اتریش، باید بیمه سلامت داشته باشید. بیمه سلامت دانشجویی در اتریش حدود 60 یورو در ماه است و شما را در برابر هزینه‌های پزشکی و بیمارستانی پوشش می‌دهد.

شرایط اخذ بورس تحصیلی در دانشگاه

دانشگاه هامبورگ چندین بورسیه را برای دانشجویان مستعد و نیازمند ارائه می‌دهد. برخی از شرایط عمومی برای دریافت بورسیه‌ها عبارتند از:

 • حداقل ۲ ترم در رشته تحصیلی خود در دانشگاه هامبورگ ثبت‌نام کرده باشید و مدرک تحصیلی خود را دنبال کنید (دانشجویان در برنامه‌های کارشناسی ارشد ۲ ساله و محققین دکترا می‌توانند پس از ۱ ترم تکمیل شده درخواست دهند).
 • تابعیت آلمان را نداشته باشید.
 • برای طرح وام دانشجویی فدرال واجد شرایط نباشید.
 • دارای مدرک زبان آلمانی معتبر باشید.
 • دارای رزومه و انگیزه‌نامه قانع‌کننده باشید.
 • دارای سوابق تحصیلی و عملکرد عالی باشید.

مبلغ بورسیه‌ها بستگی به نوع و مدت آن‌ها دارد. برای مثال، بورسیه‌های مربوط به کمک‌های اجتماعی ماهانه ۲۰۰ تا ۲۷۰ یورو است و برای ۶ ماه اعطا می‌شود. بورسیه‌های مربوط به تحقیقات ماهانه ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو است و برای ۱۲ ماه اعطا می‌شود. برای اطلاع از جزئیات بیشتر، با کارشناسان ما در حامیان راه تحصیل آراد تماس بگیرید.

امکانت رفاهی دانشگاه