تحصیل و زندگی در جوهور بهرو johor bahru

تحصیل و زندگی در جوهور بهرو

آشنایی با شهر جوهور بهرو

جوهور بهرو مرکز ایالت جوهور در کشور مالزی است که در قاره آسیا واقع شده است. این شهر در جنوبی‌ترین نقطه شبه‌جزیره مالزی قرار دارد و در فاصله ۳۰ کیلومتری از سنگاپور و ۳۰۰ کیلومتری از کوالالامپور، پایتخت مالزی واقع شده است. این شهر با نام‌های اسکندر پوتری و تانجونگ پوتری نیز شناخته می‌شود. این شهر یکی از شهرهای سریع الرشد مالزی است و دارای بسیاری از جاذبه‌های گردشگری، فرهنگی و تاریخی است. تاریخچه شهر جوهور بهرو به سال ۱۸۵۵ برمی‌گردد که توسط سلطان علی، سلطان جوهور، به عنوان مرکز اداری ایالت تأسیس شد. این شهر در طول جنگ جهانی دوم تحت اشغال ژاپن قرار گرفت و پس از استقلال مالزی در سال ۱۹۵۷، به یکی از شهرهای مهم اقتصادی و صنعتی این کشور تبدیل شد. این شهر همچنین محل برگزاری برخی از رویدادهای ملی و بین‌المللی مانند بازی‌های کامن‌ولث ۱۹۹۸، مسابقات جهانی موتورسواری ۲۰۰۶ و مسابقات جهانی بدمینتون ۲۰۰۹ بوده است.

زبان محلی: مالایی

واحد پول محلی: رینگیت

جمعیت :  1.100.000 نفر

مساحت شهر:  185 کیلومترمربع

این مطلب هم بخوانید  تحصیل و زندگی در ساراواک Sarawak

دیدنی های شهر جوهور بهرو

شهر جوهور بهرو دارای بسیاری از جاذبه‌های گردشگری است که می‌توانید از آن‌ها لذت ببرید. برخی از این مکان‌های دیدنی عبارتند از:

  • لگولند مالزی: این پارک تفریحی یکی از بزرگ‌ترین پارک‌های لگو در جهان است و دارای بیش از ۷۰ بازی و سرگرمی مختلف برای همه سنین است. شما می‌توانید در اینجا از ساختمان‌های لگویی، آکواریوم، تئاتر، ترن‌های مختلف و آبشارهای مصنوعی دیدن کنید و با لگوهای خود خلاقیت خود را نشان دهید.
  • معبد آرولمیگو سری راجاماریامان دواستانام: این معبد هندویی یکی از قدیمی‌ترین و زیباترین معابد جوهور بهرو است که در سال ۱۹۱۱ تأسیس شده است. این معبد دارای معماری و تزئینات بسیار زیبا و رنگین است که نمادهای مختلف فرهنگ و ادیان هند را نشان می‌دهد. شما می‌توانید در اینجا از مجسمه‌های خدایان هندو، نقاشی‌های دیواری، سقف‌های چوبی و ستون‌های منحنی دیدن کنید و از مراسم‌های مذهبی شرکت کنید.
  • مسجد سلطان ابوبکر: این مسجد یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین مساجد مالزی است که در سال ۱۹۰۰ توسط سلطان ابوبکر، سلطان جوهور، ساخته شده است. این مسجد دارای سبک معماری ویکتوریایی و مغولی است و می‌تواند ۲۰۰۰ نفر را در خود جای دهد. شما می‌توانید در اینجا از برج‌های بلند، گنبد‌های زرین، حیاط‌های سنگی، نقش‌برجسته‌های اسلامی و فرش‌های ابریشمی دیدن کنید و از آرامش و صلح این مکان برخوردار شوید.
  • پارک موضوعی شهر هلو کیتی: این پارک تفریحی یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های جوهور بهرو برای کودکان و طرفداران شخصیت هلو کیتی است. شما می‌توانید در اینجا از خانه‌ی هلو کیتی، کافه‌ها، مغازه‌ها، بازی‌ها، کارگاه‌ها و نمایش‌های مختلف دیدن کنید و با هلو کیتی و دوستانش عکس بگیرید و کادو بگیرید. این پارک تفریحی در همان محلی که پارک موضوعی شهر توماس و پارک ماجراجویی انگری بردز قرار دارند، واقع شده است.

این‌ها فقط برخی از مکان‌های دیدنی جوهور بهرو هستند که می‌توانید از آن‌ها بازدید کنید.

چرا تحصیل در جوهو بهرو

تحصیل در شهر جوهو بهرو برای دانشجویان بین المللی چندین مزیت دارد. از جمله:

- امکان تحصیل در دانشگاه‌های معتبر و پژوهشی مانند دانشگاه فناوری مالزی (UTM) که دارای رنکینگ بین‌المللی و ملی بالایی است و در زمینه علوم و فناوری پیشتاز است.
- امکان انتقال از دانشگاه‌های مالزی به دانشگاه‌های پارتنر در کشورهای دیگر مانند آمریکا، کانادا، استرالیا و نیوزلند.
- امکان تسلط به زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم و زبان آموزشی.
- امکان زندگی در یک شهر امن، ارزان، مدرن و متنوع.
- امکان دسترسی به اماکن تاریخی، فرهنگی، تفریحی و گردشگری متعدد.

دانشگاه‌های شهر جوهور بهرو

شهر جوهور بهرو دارای چندین دانشگاه عمومی و خصوصی است که در زمینه‌های مختلف علمی و فنی فعالیت می‌کنند. برخی از این دانشگاه‌ها و رنک جهانی آن‌ها به شرح زیر است:

- دانشگاه تکنولوژی مالزی (UTM): این دانشگاه قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین دانشگاه فنی مهندسی این کشور است و دارای ۲۰ مرکز تحقیقاتی و بیش از ۱۰۰ رشته علوم مهندسی و تکنولوژی در مقطع تحصیلات تکمیلی است. این دانشگاه در رتبه‌بندی جهانی تایمز (THE) در سال ۲۰۲۴ در رتبه ۱۸۸ قرار دارد.
- دانشگاه جوهور بهرو (UJB): این دانشگاه یکی از دانشگاه‌های خصوصی مالزی است که در سال ۲۰۰۴ تأسیس شده است و دارای ۱۰ دانشکده و ۳۰ رشته در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است. این دانشگاه در رتبه‌بندی جهانی ISC در سال ۲۰۲۴ در رتبه ۱۰۰۱ تا ۱۲۰۰ قرار دارد.
- دانشگاه مالتی‌مدیا (MMU): این دانشگاه یکی از دانشگاه‌های برتر در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) در مالزی است و دارای ۱۶ دانشکده و ۷۵ رشته در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا است. این دانشگاه در رتبه‌بندی جهانی QS در سال ۲۰۲۴ در رتبه ۸۰۱ تا ۱۰۰۰ قرار دارد.

ردیفنام دانشگاهوب سایت دانشگاهلوگو دانشگاه
1Raffles University Iskandar, Malaysiahttps://raffles-university.edu.my/تحصیل و زندگی در جوهور بهرو
2Newcastle University Medicine Malaysiahttps://www.ncl.ac.uk/numed/تحصیل و زندگی در جوهور بهرو
3Southern University Collegehttps://www.southern.edu.my/تحصیل و زندگی در جوهور بهرو
4University of Southampton Malaysiahttps://www.southampton.ac.uk/my/تحصیل و زندگی در جوهور بهرو
5NMIT - Netherlands Maritime Institute of Technologyhttps://www.nmuc.edu.my/تحصیل و زندگی در جوهور بهرو
6University of Reading Malaysiahttps://www.reading.edu.my/تحصیل و زندگی در جوهور بهرو
7TAR UC - Tunku Abdul Rahman University College Johor Branchhttps://johor.tarc.edu.my/home/تحصیل و زندگی در جوهور بهرو

 

هزینه زندگی در جوهور بهرو

هزینه زندگی دانشجویی در شهر جوهور بهرو مالزی بستگی به سبک زندگی، نوع مسکن و ترجیحات شخصی دارد. اما به طور کلی، می‌توان گفت که این شهر یکی از شهرهای ارزان‌تر مالزی است و دانشجویان می‌توانند با بودجه کمتری زندگی راحتی داشته باشند. در ادامه لیست هزینه زندگی در این شهر را ملاحظه خواهید نمود.