دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ Ludwig-Maximilians-Universität München

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ Ludwig-Maximilians-Universität München

اخذ پذیرش دانشگاه ماکسیمیلیان مونیخ

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ ( Ludwig-Maximilians-Universität München ) که به اختصار (LMU) نامیده میشود یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌ها جهت تحصیل در آلمان و اروپا است که در سال 1472 در اینگلوشتات تاسیس شده است. در سال 1800 به دلیل تهدیدات سپاه فرانسه به لندشات منتقل شد و در نهایت در سال 1826 در مونیخ به فعالبت خود ادامه داد. این دانشگاه در زمینه‌های مختلفی از علوم انسانی و فرهنگی تا علوم طبیعی و پزشکی فعالیت می‌کند. برخی از افتخارات این دانشگاه عبارتند از:

– دریافت 13 جایزه نوبل توسط اساتید و فارغ‌التحصیلان آن
– رتبه 2 در رنکینگ آلمانی CHE
– داشتن بیش از 500 سال سابقه در تحقیقات و آموزش

دانشگاه LMU به دانشجویان خود امکانات متنوعی از جمله کتابخانه‌های مدرن، بورسیه‌های تحصیلی، خوابگاه‌های دانشجویی، مشاوره‌های کاری و فرهنگی و انجمن‌های دانشجویی ارائه می‌دهد.

تعداد دانشکده: 18

تعداد دانشجو:  33963 دانشجو

تعداد دانشجو بین الملل: 6080 دانشجو

دانشگاه LMU در سال ۲۰۲۴ در رتبه‌بندی‌های مختلف بین‌المللی رتبه‌های متفاوتی کسب کرده است. برخی از این رتبه‌بندی‌ها عبارتند از:

 • رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی تایمز هایر ادوکیشن (THE): دانشگاه LMU در این رتبه‌بندی در رتبه 38 قرار گرفته است.
 • رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS: دانشگاه LMU در این رتبه‌بندی در رتبه 54 قرار گرفته است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر جهت تحصیل در آلمان با کارشناسان حامیان راه تحصیل آراد تماس حاصل نمایید.

این مطلب هم بخوانید  تحصیل و زندگی در دوسلدورف Düsseldorf

موقعیت مکانی دانشگاه

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ یا LMU یکی از بزرگترین و معتبرترین دانشگاه‌های آلمان است که در قلب شهر مونیخ واقع شده است. در اطراف دانشگاه LMU مونیخ اماکن مهم و معروفی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها دیدن کنید. برخی از این اماکن عبارتند از:

 • موزه سه گانه (Pinakothek der Moderne) که یکی از بزرگترین موزه‌های هنر مدرن در جهان است و آثار هنرمندان معروفی مانند پیکاسو، کاندینسکی و وارهول را نمایش می‌دهد.
 • میدان ماریاپلاتز (Marienplatz) که مرکز تاریخی و فرهنگی شهر مونیخ است و دارای ساختمان‌های زیبا و تاریخی مانند کلیسای مریم مقدس (Frauenkirche)، شهرداری قدیمی (Altes Rathaus) و شهرداری جدید (Neues Rathaus) است.
 • باغ انگلیسی (Englischer Garten) که یکی از بزرگترین و زیباترین پارک‌های شهری در جهان است و دارای چمن‌ها، درختان، رودخانه‌ها، برکه‌ها، پل‌ها و مجسمه‌های متعدد است. در این پارک می‌توانید از فعالیت‌های مختلفی مانند پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، قایق‌سواری، سورفینگ و حتی اسکی روی چمن لذت ببرید.

دانشگاه LMU مونیخ با شبکه گسترده حمل و نقل عمومی شهر مونیخ به خوبی ارتباط دارد و می‌توانید با اتوبوس، مترو، تراموا و قطار به آن دسترسی پیدا کنید. ایستگاه‌های اتوبوس و مترویی در اطراف دانشگاه LMU مونیخ عبارتند از:

 • ایستگاه متروی اونیورسیتت (Universität) که در خط U3 و U6 قرار دارد و در مجاورت دانشکده حقوق و دانشکده علوم اجتماعی وجود دارد.
 • ایستگاه متروی اوتربروکن (Odeonsplatz) که در خط U3، U4، U5 و U6 قرار دارد و در مجاورت دانشکده الهیات، دانشکده فلسفه و دانشکده زبان و ادبیات وجود دارد.
 • ایستگاه متروی گیزلاستراسه (Giselastraße) که در خط U3 و U6 قرار دارد و در مجاورت دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی و دانشکده تاریخ و هنر وجود دارد.
 • ایستگاه اتوبوس لودویگ‌استراسه (Ludwigstraße) که در خط 154 قرار دارد و در مجاورت دانشکده حقوق و دانشکده علوم اجتماعی وجود دارد.

دانشکده‌ها

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ دارای 18 دانشکده است که در زیر به اختصار به معرفی دانشکده‌ها و رشته‌هایی که ارائه میدهند می‌پردازیم:

ردیفنام دانشکدهتوضیحات
1دانشکده تاریخ و هنراین دانشکده در زمینه‌های مختلفی از تاریخ، هنر، موسیقی، تئاتر، فیلم، رسانه، ادبیات، زبان، مطالعات منطقه‌ای و مطالعات بین‌المللی فعالیت دارد
2دانشکده دامپزشکیاین دانشکده در زمینه‌های مختلفی از دامپزشکی، دامپزشکی بالینی، دامپزشکی تجربی، دامپزشکی تطبیقی، دامپزشکی اجتماعی، دامپزشکی انسانی، دامپزشکی مولکولی، دامپزشکی سلولی و دامپزشکی ژنتیک تحقیق و آموزش می‌دهد. برخی از رشته‌های این دانشکده عبارتند از: دامپزشکی، دامپزشکی و روانشناسی، دامپزشکی و فلسفه، دامپزشکی و فرهنگ، دامپزشکی و محیط زیست، دامپزشکی و تکنولوژی، دامپزشکی و تاریخ.
3دانشکده پزشکیاین دانشکده در زمینه‌های مختلفی از پزشکی، پزشکی بالینی، پزشکی تجربی، پزشکی تطبیقی، پزشکی اجتماعی، پزشکی انسانی، پزشکی مولکولی، پزشکی سلولی و پزشکی ژنتیک تحقیق و آموزش می‌دهد. برخی از رشته‌های این دانشکده عبارتند از: پزشکی، پزشکی و روانشناسی، پزشکی و فلسفه، پزشکی و فرهنگ، پزشکی و محیط زیست، پزشکی و تکنولوژی، پزشکی و تاریخ.
4دانشکده اقتصاداین دانشکده در زمینه‌های مختلفی از اقتصاد، اقتصادسنجی، اقتصاد کلان، اقتصاد خرد، اقتصاد بین‌الملل، اقتصاد اروپا، اقتصاد توسعه، اقتصاد محیط زیست و اقتصاد فلسفی تحقیق و آموزش می‌دهد. برخی از رشته‌های این دانشکده عبارتند از: اقتصاد، اقتصاد و ریاضیات، اقتصاد و سیاست، اقتصاد و اخلاق، اقتصاد و فرهنگ، اقتصاد و تکنولوژی، اقتصاد و تاریخ.
5دانشکده مدیریتاین دانشکده در زمینه‌های مختلفی از مدیریت، بازاریابی، مالی، حسابداری، اقتصاد، ریاضیات، انفورماتیک، روانشناسی و مطالعات فرهنگی تحقیق و آموزش می‌دهد. برخی از رشته‌های این دانشکده عبارتند از: مدیریت، مدیریت بین‌المللی، مدیریت استراتژیک، مدیریت اجتماعی، مدیریت ابتکاری، مدیریت فرهنگی، مدیریت اطلاعات.
6دانشکده حقوقاین دانشکده در زمینه‌های مختلفی از حقوق عمومی، حقوق خصوصی، حقوق جزا، حقوق بین‌الملل، حقوق اروپا، حقوق اقتصادی، حقوق تطبیقی، حقوق تاریخی و حقوق فلسفی تحقیق و آموزش می‌دهد. برخی از رشته‌های این دانشکده عبارتند از: حقوق، حقوق و اقتصاد، حقوق و سیاست، حقوق و اخلاق، حقوق و فرهنگ، حقوق و محیط زیست، حقوق و تکنولوژی.
7دانشکده الهیات پروتستاناین دانشکده در زمینه‌های مختلفی از الهیات پروتستان، اخلاق، فلسفه، تاریخ، ادیان و مطالعات بین‌المللی تحقیق و آموزش می‌دهد. برخی از رشته‌های این دانشکده عبارتند از: الهیات پروتستان، الهیات اجتماعی، الهیات تطبیقی، الهیات تاریخی، الهیات اسلامی، الهیات یهودی، الهیات مسیحی-بودایی.
8دانشکده الهیات کاتولیکاین دانشکده در زمینه‌های مختلفی از الهیات کاتولیک، اخلاق، فلسفه، تاریخ، ادیان و مطالعات بین‌المللی تحقیق و آموزش می‌دهد. برخی از رشته‌های این دانشکده عبارتند از: الهیات کاتولیک، الهیات مقاومت، الهیات محیط زیست، الهیات و ادبیات، الهیات و فرهنگ، الهیات و سیاست، الهیات و علوم.
9دانشکده روانشناسی و علوم تربیتیاین دانشکده در زمینه‌های مختلفی از روانشناسی، علوم تربیتی، علوم شناختی، علوم رفتاری، علوم اجتماعی و علوم ارتباطی تحقیق و آموزش می‌دهد. برخی از رشته‌های این دانشکده عبارتند از: روانشناسی، روانشناسی بالینی، روانشناسی توسعه، روانشناسی اجتماعی، روانشناسی اندازه‌گیری، روانشناسی مثبت، روانشناسی محیط زیست.
10دانشکده زبان و ادبیاتاین دانشکده در زمینه‌های مختلفی از زبان‌شناسی، ادبیات، مطالعات فرهنگی، مطالعات منطقه‌ای و مطالعات بین‌المللی تحقیق و آموزش می‌دهد. برخی از رشته‌های این دانشکده عبارتند از: زبان‌شناسی، ادبیات آلمانی، ادبیات انگلیسی، ادبیات فرانسوی، ادبیات اسپانیایی، ادبیات ایتالیایی، ادبیات روسی، ادبیات ژاپنی، ادبیات چینی، ادبیات عربی.
11دانشکده علوم اجتماعی

این دانشکده در زمینه‌های مختلفی از علوم سیاسی، جامعه‌شناسی، علوم اداری، علوم ارتباطی، علوم رسانه‌ای و علوم اطلاعاتی تحقیق و آموزش می‌دهد. برخی از رشته‌های این دانشکده عبارتند از: علوم سیاسی، جامعه‌شناسی، مدیریت دولتی، مدیریت عمومی، مدیریت بین‌المللی، مدیریت رسانه‌ای، مدیریت اطلاعاتی، مدیریت فرهنگی.

 

12دانشکده ریاضی، انفورماتیک و آماراین دانشکده در زمینه‌های مختلفی از ریاضیات، انفورماتیک، آمار، علوم شناختی، علوم کامپیوتری و علوم داده تحقیق و آموزش می‌دهد. برخی از رشته‌های این دانشکده عبارتند از: ریاضیات، ریاضیات کاربردی، ریاضیات مالی، انفورماتیک، انفورماتیک کاربردی، انفورماتیک بیومدیکال، انفورماتیک اجتماعی، آمار، آمار کاربردی، علوم شناختی، علوم کامپیوتری، علوم داده.
13دانشکده فیزیکاین دانشکده در زمینه‌های مختلفی از فیزیک، فیزیک کاربردی، فیزیک نظری، فیزیک آزمایشی، فیزیک ماده چگال، فیزیک ذرات، فیزیک هسته‌ای، فیزیک اختری و فیزیک بیومدیکال تحقیق و آموزش می‌دهد. برخی از رشته‌های این دانشکده عبارتند از: فیزیک، فیزیک کاربردی، فیزیک نظری، فیزیک آزمایشی، فیزیک ماده چگال، فیزیک ذرات، فیزیک هسته‌ای، فیزیک اختری، فیزیک بیومدیکال.

14

 

دانشکده شیمی و داروسازیاین دانشکده در زمینه‌های مختلفی از شیمی، شیمی کاربردی، شیمی تجزیه، شیمی آلی، شیمی معدنی، شیمی فیزیک، شیمی مولکولی، شیمی سلولی، شیمی بیومدیکال و داروسازی تحقیق و آموزش می‌دهد. برخی از رشته‌های این دانشکده عبارتند از: شیمی، شیمی کاربردی، شیمی تجزیه، شیمی آلی، شیمی معدنی، شیمی فیزیک، شیمی مولکولی، شیمی سلولی، شیمی بیومدیکال، داروسازی.
15دانشکده زیست‌شناسیاین دانشکده در زمینه‌های مختلفی از زیست‌شناسی، زیست‌شناسی کاربردی، زیست‌شناسی تجزیه، زیست‌شناسی مولکولی، زیست‌شناسی سلولی، زیست‌شناسی ژنتیک، زیست‌شناسی تکاملی، زیست‌شناسی اکولوژی، زیست‌شناسی بیومدیکال و زیست‌شناسی انسان تحقیق و آموزش می‌دهد. برخی از رشته‌های این دانشکده عبارتند از: زیست‌شناسی، زیست‌شناسی کاربردی، زیست‌شناسی تجزیه، زیست‌شناسی مولکولی، زیست‌شناسی سلولی، زیست‌شناسی ژنتیک، زیست‌شناسی تکاملی، زیست‌شناسی اکولوژی، زیست‌شناسی بیومدیکال
 دانشکده فلسفه، فلسفه علم و مطالعات دیناین دانشکده در زمینه‌های مختلفی از فلسفه، فلسفه علم، مطالعات دین، اخلاق، منطق، تاریخ فلسفه و فلسفه انسان تحقیق و آموزش می‌دهد. برخی از رشته‌های این دانشکده عبارتند از: فلسفه، فلسفه علم، مطالعات دین، اخلاق کاربردی، منطق و فلسفه علوم، تاریخ فلسفه، فلسفه انسان و فرهنگ
 دانشکده مطالعات فرهنگیاین دانشکده در زمینه‌های مختلفی از مطالعات فرهنگی، مطالعات رسانه‌ای، مطالعات تئاتر، مطالعات فیلم، مطالعات موسیقی، مطالعات ادبی، مطالعات منطقه‌ای و مطالعات بین‌المللی تحقیق و آموزش می‌دهد. برخی از رشته‌های این دانشکده عبارتند از: مطالعات فرهنگی، مطالعات رسانه‌ای، مطالعات تئاتر، مطالعات فیلم، مطالعات موسیقی، مطالعات ادبی، مطالعات اروپایی، مطالعات آمریکایی، مطالعات آسیایی
 دانشکده علوم زمیناین دانشکده در زمینه‌های مختلفی از علوم زمین، علوم جو، علوم دریا، علوم سیاره‌ای، علوم محیط زیست، علوم منابع طبیعی و علوم انرژی تحقیق و آموزش می‌دهد. برخی از رشته‌های این دانشکده عبارتند از: علوم زمین، علوم جو، علوم دریا، علوم سیاره‌ای، علوم محیط زیست، علوم منابع طبیعی، علوم انرژی

رشته های تحصیلی

دانشگاه LMU مونیخ در مقاطع مختلف کارشناسی، ارشد و دکتری بیش از 200 رشته تحصیلی را ارائه می‌دهد که در زمینه‌های مختلفی از علوم انسانی و فرهنگی تا علوم طبیعی و پزشکی فعالیت می‌کنند. برخی از رشته‌هایی که در سطح دنیا معروف هستند و متقاضی زیادی دارند عبارتند از:

 • ریاضیات: این رشته در دانشگاه LMU مونیخ یکی از قوی‌ترین و معتبرترین رشته‌ها است که در رتبه‌بندی QS در سال 2021 رتبه ۳۵ را در جهان کسب کرده است. این رشته در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکتری ارائه می‌شود و دارای برنامه‌های آموزشی متنوع و چالش‌برانگیزی است که دانشجویان را برای حل مسائل پیچیده و کاربردی در علوم، فناوری و اقتصاد آماده می‌کند.
 • مهندسی مکانیک: این رشته در دانشگاه LMU مونیخ یکی از پیشروترین و محبوب‌ترین رشته‌ها است که در رتبه‌بندی QS در سال 2021 رتبه ۵۰ را در جهان کسب کرده است . این رشته در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکتری ارائه می‌شود و دارای برنامه‌های آموزشی نوآورانه و کارآمدی است که دانشجویان را برای طراحی، ساخت و بهینه‌سازی سیستم‌های مکانیکی و مهندسی در صنعت، پژوهش و توسعه آماده می‌کند.
 • علوم بالینی: این رشته در دانشگاه LMU مونیخ یکی از ممتازترین و مورد توجه‌ترین رشته‌ها است که در رتبه‌بندی QS در سال 2021 رتبه ۶۱ را در جهان کسب کرده است. این رشته در مقاطع ارشد و دکتری ارائه می‌شود و دارای برنامه‌های آموزشی برجسته و متعددی است که دانشجویان را برای انجام تحقیقات بالینی و ارائه خدمات درمانی و پیشگیری در زمینه‌های مختلف پزشکی آماده می‌کند.
 • مهندسی برق: این رشته در دانشگاه LMU مونیخ یکی از پیشرفته‌ترین و مورد علاقه‌ترین رشته‌ها است که در رتبه‌بندی QS در سال 2021 رتبه ۷۵ را در جهان کسب کرده است. این رشته در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکتری ارائه می‌شود و دارای برنامه‌های آموزشی کاربردی و مدرنی است که دانشجویان را برای طراحی، تحلیل و بهره‌برداری از سیستم‌های الکترونیکی و الکتریکی در صنعت، پژوهش و توسعه آماده می‌کند.
 • علوم بهداشتی: این رشته در دانشگاه LMU مونیخ یکی از ممتازترین و مورد توجه‌ترین رشته‌ها است که در رتبه‌بندی QS در سال 2021 رتبه ۸۲ را در جهان کسب کرده است. این رشته در مقاطع ارشد و دکتری ارائه می‌شود و دارای برنامه‌های آموزشی برجسته و متنوعی است که دانشجویان را برای انجام تحقیقات و ارائه خدمات در زمینه‌های مختلف بهداشتی و پیشگیری از بیماری‌ها آماده می‌کند.
 • معماری: این رشته در دانشگاه LMU مونیخ یکی از خلاقانه‌ترین و محبوب‌ترین رشته‌ها است که در رتبه‌بندی QS در سال 2021 رتبه ۹۰ را در جهان کسب کرده است. این رشته در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکتری ارائه می‌شود و دارای برنامه‌های آموزشی نوآورانه و کارآمدی است که دانشجویان را برای طراحی، ساخت و مدیریت فضاهای معماری و شهری در مقیاس‌های مختلف آماده می‌کند.

الزامات و مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش

برای تحصیل در دانشگاه LMU مونیخ، شما باید شرایط پذیرش دانشگاه را برآورده کنید. این شرایط بستگی به مقطع و رشته تحصیلی شما دارد. به طور کلی، شما نیاز به مدارک زیر دارید:

 • ارائه فرم درخواست ویزای تحصیلی آلمان 
 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • ترجمه معتبر اسناد و مدارک 
 • آخرین مدرک تحصیلی و ریزنمره ها ترجمه شده به آلمانی
 • مدارک گپ تحصیلی و سوابق شغلی
 • داشتن مدرک معتبر تسلط به زبان آلمانی یا انگلیسی 
 • ارائه مدارک تحصیلی مورد تایید نظام آموزشی آلمان 
 • قبولی در آزمون ورودی برخی از رشته‌ها مانند پزشکی
 • ارائه بیمه‌نامه درمانی
 • پاسپورت معتبر با اعتبار کافی
 • SOP
 • گواهی تمکن مالی کافی
 • دو قطعه عکس در اندازه پاسپورت

مدارک زبان مورد نیاز

سطح زبان مورد نیاز برای اخذ پذیرش در دانشگاه LMU مونیخ بستگی به رشته و مقطع تحصیلی شما دارد. برخی از دوره‌ها به زبان آلمانی و برخی دیگر به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. بنابراین شما باید مدرک زبان مربوط به دوره‌ی مورد نظر خود را ارائه کنید.

مدرک زبانحداقل امتیاز مورد نیاز
تافلبین 79 تا 100
آیلتسبین 5.5   تا  7
TeseDafسطح 4
گوتهمدرک C2

هزینه تحصیل در دانشگاه

دانشگاه LMU مونیخ در مقطع لیسانس شهریه‌ایی از دانشجویان دریافت نمیکند. تنها مبالغ دریافتی دانشگاه برای هر ترم حدود 117 یورو برای خدمات دانشجویی 52 یورو برای بلیط و 65 یورو برای سفر در شهر مونیخ با MVVهستند.

بنابراین دانشجویان بین المللی تنها باید هزینه‌های زندگی خود را نیز در نظر بگیرند. هزینه‌های زندگی در شهر مونیخ نسبتاً بالا است و می‌تواند بین 1000 تا 1500 یورو در ماه باشد.

شرایط اخذ بورس تحصیلی در دانشگاه

دانشگاه ماکسیمیلیان مونیخ یا LMU شهریه ای از دانشجویان دریافت نمی کند. این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی بورسیه های تحصیلی مختلفی را ارائه می دهد که می توانند برای تأمین هزینه های زندگی و تحصیل استفاده کنند. برخی از این بورسیه ها عبارتند از:

 • بورسیه تحصیلی تکمیلی SIST LMU توسط DAAD. این بورسیه تحصیلی برای داوطلبان بین‌المللی در مقطع دکتری توسط DAAD اعطا می‌شود. داوطلبان پس از یک سال تحصیل در LMU می‌توانند برای درخواست این بورسیه اقدام کنند.
 • بورسیه تحصیلی LMU Research Fellowship. این بورسیه تحصیلی برای دانشجویان دکتری و پس دکتری در زمینه های مختلف تحقیقاتی ارائه می شود. این بورسیه شامل حقوق ماهانه، هزینه سفر و هزینه پژوهش است.
 • بورسیه تحصیلی LMU Excellence Scholarship. این بورسیه تحصیلی برای دانشجویان برتر کارشناسی ارشد در رشته های مختلف علوم انسانی، اجتماعی و طبیعی اهدا می شود. این بورسیه شامل ۱۲۰۰ یورو در ماه برای مدت دو سال است.

امکانت رفاهی دانشگاه

دانشگاه ماکسیمیلیان مونیخ یا LMU امکانات و تسهیلات رفاهی فراوانی برای دانشجوبان خود فراهم مبکند؛ ازجمله:

 • خوابگاه دانشجویی: این دانشگاه با همکاری اتحادیه دانشجوی مونیخ (Studentenwerk München) تعدادی مسکن محدود با اتاق‌های مبله، آشپزخانه مشترک، امکانات حمام با مبلغ 270 تا 340 یورو در هر ماه به دانشجویان ارائه می‌دهد. این مسکن‌ها در نزدیکی دانشگاه یا در مراکز شهری قرار دارند. دانشجویان باید برای دریافت این مسکن‌ها ثبت نام کنند و در صورت وجود ظرفیت، انتخاب شوند.
 • کتابخانه: این دانشگاه دارای چندین کتابخانه متخصص و عمومی است که به دانشجویان دسترسی به منابع مختلف علمی و ادبی می‌دهند. کتابخانه‌ها دارای سیستم جستجوی آنلاین، امانت کتاب، مطالعه‌گاه، کامپیوتر و اینترنت هستند.
 • ورزش: این دانشگاه دارای مرکز ورزشی است که امکانات مختلفی را برای دانشجویان فراهم می‌کند. از جمله استخر، سالن بدنسازی، زمین‌های فوتبال، بسکتبال، والیبال، تنیس و بدمینتون، کلاس‌های یوگا، زومبا، ایروبیک و غیره.
 • فرهنگ و هنر: این دانشگاه دارای گروه‌های مختلف فرهنگی و هنری است که دانشجویان می‌توانند در آن‌ها شرکت کنند. از جمله گروه تئاتر، گروه موسیقی، گروه سینما، گروه شعر و ادبیات، گروه عکاسی و غیره.
 • سایر امکانات: این دانشگاه همچنین امکانات دیگری را نیز برای دانشجویان ارائه می‌کند. از جمله رستوران و کافتریای دانشگاهی، مرکز سلامت و مشاوره، مرکز کاریابی و مشاوره حرفه‌ای، مرکز زبان و آموزش زبان‌های خارجی، مرکز کامپیوتر و فناوری اطلاعات و غیره.