دانشگاه فنی درسدن Technische Universität Dresden

دانشگاه فنی درسدن Technische Universität Dresden

اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه فنی درسدن آلمان

معرفی دانشگاه فنی درسدن آلمان

Technische Universität Dresden (TUD) یکی از بزرگترین دانشگاه‌های فنی آلمان و یکی از پیشروترین و پویاترین دانشگاه های اروپا است. به عنوان یک دانشگاه با برنامه کامل با 17 دانشکده در پنج مدرسه، TUD طیف گسترده ای از 124 رشته را ارائه می دهد و طیف گسترده ای از تحقیقات را پوشش می دهد. حوزه های اولویت تحقیقاتی آن علوم بهداشتی، پزشکی زیستی و مهندسی زیستی، فناوری اطلاعات و میکروالکترونیک، مواد و سازه های هوشمند، انرژی، تحرک و محیط زیست و همچنین فرهنگ و تغییرات اجتماعی در آلمان و سراسر اروپا نمونه در نظر گرفته می شوند.

از سال 2012، TUD یکی از یازده “دانشگاه عالی” آلمان بوده است. در مرحله دوم ابتکار تعالی، TUD با چهار برنامه کاربردی موفق بود: استراتژی سازمانی، مرکز خوشه‌های تعالی برای پیشبرد الکترونیک درسدن (cfaed)، مرکز درمان‌های احیاکننده درسدن (CRTD) و مدرسه فارغ‌التحصیلی مدرسه فارغ‌التحصیلان بین‌المللی درسدن برای زیست پزشکی و مهندسی زیستی (DIGS-BB. در ژانویه 2019، سه خوشه جدید برتری کار خود را آغاز کردند: PoL – فیزیک زندگی، ct.qmat – پیچیدگی و توپولوژی در مواد کوانتومی، و CeTI – مرکز اینترنت لمسی. از 1 نوامبر 2019، TU Dresden بودجه دائمی را در چارچوب استراتژی تعالی دولت های فدرال و ایالتی دریافت خواهد کرد.

حدود 32.000 دانشجو در TUD ثبت نام می کنند – بیش از سه برابر سال 1990 (11.220 دانشجو). در سطح بین المللی، TUD شهرت خوبی به دست آورده است، حدود یک هشتم دانشجویان آن از خارج از کشور می آیند. امروزه حدود 8300 کارمند از 70 کشور در دانشگاه فنی درسدن مشغول به کار هستند.

این مطلب هم بخوانید  دانشگاه کلن آلمان UNIVERSITÄT ZU KÖLN

اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه فنی درسدن آلمان

چرا تحصیل در دانشگاه فنی درسدن به دانشجویان بین‌المللی توصیه میشود؟

 • سطح بالا کیفیت آموزشی
 • شهریه رایگان دانشگاه
 • استانداردهای عالی دانشگاهی
 • نرخ بالای اشتغال فارغ‌التحصیلان

مشخصات دانشگاه Technische Universität Dresden:

تعداد دانشکده: 17

تعداد دانشجو: 21,194

تعداد دانشجو بین‌الملل: 3,355

وب سایت رسمی دانشگاه: https://tu-dresden.de/

دانشگاه Technische Universität Dresden در سال ۲۰۲۴ در رتبه‌بندی‌های مختلف بین‌المللی رتبه‌های متفاوتی کسب کرده است. برخی از این رتبه‌بندی‌ها عبارتند از:

 • رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS:  این دانشگاه در این رتبه‌بندی در  رتبه 234 قرار گرفته است.
 • رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی تایمز هایر ادوکیشن (THE): این دانشگاه در این رتبه‌بندی در رتبه 161 قرار گرفته است.
 • رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی US News: این دانشگاه در این رتبه‌بندی در رتبه 186 قرار گرفته است.

دانشکده‌های دانشگاه Technische Universität Dresden

دانشگاه فنی درسدن یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های فنی در آلمان است و در بین دانشگاه‌های پویا و پیشرو این کشور قرار دارد. این دانشگاه دارای ۱۷ دانشکده است که در پنج حوزه مختلف فعالیت می‌کنند.

این دانشگاه بیش از ۱۱۹ برنامه تحصیلی را ارائه می‌دهد. با توجه به تنوع دانشکده‌ها و برنامه‌های تحصیلی، دانشگاه فنی درسدن یک محیط مناسب برای تحصیل، تحقیق و کار می‌باشد.

دپارتمان علوم

دانشکده زیست شناسی

دانشکده شیمی و شیمی مواد غذایی

دانشکده ریاضی

دانشکده فیزیک

دانشکده روانشناسی

دپارتمان علوم انسانی و اجتماعی

دانشکده علوم انسانی و اجتماعی

دانشکده تعلیم و تربیت

دانشکده هنر، علوم انسانی و اجتماعی

دانشکده زبان‌شناسی، ادبیات و مطالعات فرهنگی

دپارتمان علوم مهندسی

    دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر

دانشکده علوم کامپیوتر

دانشکده علوم و مهندسی مکانیک

دپارتمان مهندسی عمران و محیط زیست

دانشکده معماری

دانشکده مهندسی عمران

دانشکده علوم محیطی

دانشکده علوم حمل و نقل و ترافیک

دانشکده بازرگانی و اقتصاد

دپارتمان پزشکیدانشکده پزشکی Carl Gustav Carus
 

رشته‌های دانشگاه Technische Universität Dresden

مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش در دانشگاه Technische Universität Dresden

برای پذیرش در دانشگاه Technische Universität Dresden، مدارک موردنیاز به شرح زیر است:

 1. تأییدیه کپی مدرک دبیرستان: برای ورود به برنامه‌های کارشناسی در دانشگاه آزاد برلین، مدرک دبیرستان (معادل دیپلم) لازم است.
 2. مدارک تحصیلی معتبر و مرتبط: مدارک تحصیلی معتبر و مرتبط با برنامه‌های کارشناسی.
 3. ترجمه‌ی ماژول‌ها و نمرات: ترجمه‌ی ماژول‌ها و نمرات از دانشگاه قبلی به زبان آلمانی یا انگلیسی.
 4. کپی پاسپورت و عکس پاسپورت: کپی پاسپورت و یک عکس پاسپورت.
 5. مدرک تسلط به زبان: مدرک تسلط به زبان انگلیسی.
 6. نامه‌های توصیه: نامه‌های توصیه از اساتید یا افراد دیگر.
 7. مدرک تضمین مالی: مدرک تضمین مالی برای تأیید قابلیت مالی.

مدرک زبان مورد نیاز اخذ پذیرش در دانشگاه Technische Universität Dresden

تقریبا بیشتر دوره ها دانشگاه Technische Universität Dresden به زبان آلمانی تدریس می شود. دانشجویان برای تحصیل دراین دانشگاه نیازمند ارائه ی گواهینامه ای در یکی از آزمون های زیر هستند:

 • آزمون ZOP، KDS، GDS و یا گواهینامه ی C2:GDS از موسسه ی گوته
 • گواهینامه ی telc Deutsch C1 Hochschule
 • TestDaf با نمره ی 44 یا 16 امتیاز
 • آزمون DSH (سطح 2 یا 3)
 • دیپلم زبان آلمانی (سطح 2)
 • دیپلم زبان انگلیسی- DSD-II
 • نمره تافل تافل مبتنی بر اینترنت (IBT)82
 • تافل مبتنی بر دفترچه (PBT) 557
 • تافل مبتنی بر تافل مبتنی بر کامپیوتر (CBT)220
 • آزمون آیلتس با نمره 6

هزینه تحصیل در دانشگاه Technische Universität Dresden

دانشگاه Technische Universität Dresden به جز برخی برنامه‌های تحصیلات تکمیلی یا پسادکتری، شهریه‌ای دریافت نمی‌کند. دانشجویان تنها مسئول پرداخت برخی هزینه‌ها و مشارکت‌ها در هر ترم هستند.

هزینه تحصیل در هر ترم 291 یورو بود. در این مبلغ، دانشجویان یک بلیت ترم تحصیلی دریافت می کنند که با آن دانشجویان می توانند آزادانه از وسایل حمل و نقل عمومی از جمله اتوبوس، قطار و تراموا استفاده کنند. حتی دانشجویان با استفاده از بلیط ترم به چرخه های اجاره به صورت رایگان دسترسی خواهند داشت. همچنین دانشجویان می توانند از غذاخوری دانشگاه غذای با تخفیف دریافت کنند. آن از خارج از کشور می آیند. امروزه حدود 8300 کارمند از 70 کشور در دانشگاه فنی درسدن مشغول به کار هستند.

این هزینه‌ها و مشارکت‌ها ممکن است تغییر کنند و هزینه‌های زندگی شما بستگی به نیازها و عادات شخصی شما دارد. باید حداقل 1200 یورو برای هزینه‌هایی مانند اجاره خانه، خوراک، اوقات فراغت و غیره در نظر بگیرید.

شرایط و مقررات کار دانشجویی حین تحصیل در کشور آلمان

در آلمان، فرصت‌های شغلی پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌ها، تحت تأثیر قوانین مهاجرتی و اقامتی قرار دارند که بر اساس ملیت فرد متفاوت است. دانشجویان اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا از آزادی عمل بیشتری برخوردارند و بدون نیاز به مجوز کار می‌توانند وارد بازار کار شوند. در مقابل، دانشجویان غیر اتحادیه اروپا می‌توانند با استفاده از دوره امتیازی ۱۸ ماهه پس از تحصیل، به جستجوی مشاغلی بپردازند که با رشته تحصیلی‌شان مرتبط باشد.

در کشور آلمان، با توجه به قانون کار کشور، دانشجویان بر اساس شرایط خاصی می‌توانند در طول دوره تحصیل خود کار کنند. برای این‌که دانشجو بتواند در کشور آلمان به عنوان کارگر مشغول به کار شود، باید شرایط معینی را برآورده کند که عبارتند از:

 • دریافت مجوز کار تحصیلی: دانشجو باید مجوز کار تحصیلی دریافت کند و از سازمان مسئول دریافت مجوز کار تحصیلی به‌طور مستقیم اقدام نماید.
 • حداقل سن مورد قبول: دانشجویان باید حداقل 18 سال سن داشته باشند تا بتوانند بصورت قانونی در کشور به کار بپردازند.
 • ارائه مدارک مناسب: دانشجو باید مدارک ضروری از جمله شناسنامه، پاسپورت، مجوز کار تحصیلی و تأیید نامه تحصیلی را به کارفرمای خود ارائه دهد.
 • اطلاعات کاربردی: در بسیاری از موارد، دانشجویان باید اطلاعاتی در زمینه کار که مرتبط با شغل مورد نظرشان است، به کارفرمای خود ارائه دهند تا بتوانند با موفقیت در سمت خود قرار بگیرند.

با وجود این‌که این اقدامات مشخص، احتمال دارد شرایط یا دستورالعمل‌هایی مرتبط با اجاره و دامنه کار دانشجویی همراه با ویزای تحصیلی متفاوت باشد. در نتیجه، بهتر است قبل از شروع به کار، با کارشناسان ما در حامیان راه تحصیل آراد تماس حاصل نمایید.