دانشگاه غرب انگلستان – بریستول The University of the West of England

دانشگاه غرب انگلستان – بریستول The University of the West of England

پذیرش دانشگاه غرب انگلستان - تحصیل در انگلستان

معرفی دانشگاه غرب انگلستان

دانشگاه وست انگلند (University of the West of England) که به اختصار UWE Bristol نیز شناخته می‌شود، یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که در بریستول انگلستان واقع شده است. این دانشگاه با بیش از 39,912 دانشجو و 4,300 کارمند، بزرگترین مرکز آموزش عالی در جنوب غربی انگلستان در بریستول است. دانشگاه از سال 1595 با تأسیس مدرسه ناوبری مرچنت ونچرز (Merchant Venturers Navigation School) ریشه‌های خود را دارد و در سال 1969 به عنوان بریستول پلی‌تکنیک (Bristol Polytechnic) شناخته شد و در نهایت در سال 1992 به عنوان دانشگاه شناخته و به دانشگاه وست انگلند تغییر نام داد. دانشگاه UWE Bristol شامل چندین پردیس در بریستول بزرگ است. پردیس فرنچای (Frenchay Campus) بزرگترین پردیس از نظر تعداد دانشجویان است، زیرا بیشتر دوره‌های آموزشی در آنجا ارائه می‌شود. پردیس شهری دوره‌هایی در صنایع خلاق و فرهنگی را ارائه می‌دهد و شامل استودیوهای بوئر اشتون (Bower Ashton Studios)، آرنولفینی (Arnolfini)، جزیره اسپایک (Spike Island) و واترشد (Watershed) است. این مؤسسه با مدرسه تئاتر بریستول اولد ویک (Bristol Old Vic Theatre School) وابسته است و دوره‌های آموزشی عالی آن را تأیید می‌کند.

ددلاین پذیرش دانشگاه

ارسال مدارک 31 ژانویه

موقعیت مکانی دانشگاه غرب انگلستان

دانشگاه وست انگلند (UWE Bristol) در شهر بریستول، انگلستان واقع شده است. موقعیت دقیق آن 51.50021°N 2.54749°W* است. این دانشگاه شامل چندین پردیس است که بزرگ‌ترین آنها پردیس فرنچای (Frenchay Campus) می‌باشد.

در اطراف دانشگاه وست انگلند، جاذبه‌های متعددی وجود دارد که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پل کلیفتون (Clifton Suspension Bridge): یکی از نمادهای شهر بریستول که منظره‌ای خیره‌کننده از دره رودخانه ایوون ارائه می‌دهد.
 • حمام‌های رومی (Roman Baths): مجموعه‌ای تاریخی در شهر باث که شامل حمام‌ها و معبد رومی باستانی است.
 • موزه هوافضا بریستول (Aerospace Bristol): نمایشگاهی از تاریخ هوافضای بریستول و خانه کانکورد.
 • مرکز خرید کابوت سیرکس (Cabot Circus): مرکز خرید مدرن با فروشگاه‌های برند، رستوران‌ها و سینما.
این مطلب هم بخوانید  تحصیل و زندگی در کاردیف Cardiff

این‌ها تنها چند نمونه از جاذبه‌های دیدنی نزدیک به دانشگاه هستند که فرصت‌های فراوانی برای تفریح و کشف فرهنگ محلی به دانشجویان و بازدیدکنندگان ارائه می‌دهند.

پذیرش دانشگاه غرب انگلستان - تحصیل در انگلستان

حامیان راه تحصیل آراد، راهنمای جامع اطلاعات جهت تحصیل در انگلستان.

مشخصات دانشگاه UWE:

تعداد دانشکده: 4

تعداد دانشجو: 39.912 دانشجو

تعداد دانشجو بینالمللی: 8.560 دانشجو

وب سایت رسمی دانشگاه: https://www.uwe.ac.uk/courses

دانشگاه UWE در سال ۲۰۲۴ در رتبه‌بندی‌های مختلف بین‌المللی رتبه‌های متفاوتی کسب کرده است. برخی از این رتبه‌بندی‌ها عبارتند از:

 • رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS:  این دانشگاه در این رتبه‌بندی در رتبه 741 - 750 قرار گرفته است.
 • رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی تایمز هایر ادوکیشن (THE): این دانشگاه در این رتبه‌بندی در رتبه 501 - 600 قرار گرفته است.
 • رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی US News: این دانشگاه در این رتبه‌بندی در رتبه 1027 قرار گرفته است.
 •  

دانشکده‌های دانشگاه UWE:

دانشگاه وست انگلند (UWE Bristol) دارای چهار دانشکده اصلی است که هر کدام شامل چندین بخش و مدرسه مختلف هستند. هر دانشکده در UWE Bristol دارای تمرکز ویژه‌ای بر روی زمینه‌های خاصی است و فرصت‌های آموزشی و تحقیقاتی متنوعی را برای دانشجویان فراهم می‌آورد.

نام دانشکدهتوضیحات

دانشکده هنر، صنایع خلاق و آموزش

Faculty of Arts, Creative Industries and Education

این دانشکده شامل بخش‌های هنر و صنایع فرهنگی، مدرسه هنر و طراحی، بخش آموزش و کودکی و مدرسه فیلم و روزنامه‌نگاری است.

دانشکده بهداشت و علوم کاربردی

Faculty of Health and Applied Sciences

این دانشکده شامل بخش‌های مختلفی از جمله حرفه‌های بهداشتی مرتبط، علوم کاربردی و همچنین مدرسه سلامت و رفاه اجتماعی است

دانشکده محیط زیست و فناوری

Faculty of Environment and Technology

این دانشکده شامل بخش معماری و محیط ساخته شده است و برنامه‌های تحقیقاتی و آموزشی در زمینه‌های مختلف مهندسی و فناوری را ارائه می‌دهد.

دانشکده کسب‌وکار و حقوق

Faculty of Business and Law

این دانشکده متشکل از مدرسه کسب‌وکار بریستول و مدرسه حقوق بریستول است که دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد، تحقیقات بالاتر و دوره‌های حرفه‌ای را ارائه می‌دهند.

رشته‌های تحصیلی دانشگاه UWE:

دانشگاه غرب انگلستان در بریستول (UWE Bristol) 600 دوره  تحصیلی متنوعی را در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می‌دهد. در مقطع کارشناسی، دانشجویان می‌توانند برای دریافت مدرک لیسانس هنر (BA) یا لیسانس علوم (BSc) در رشته‌های مختلف تحصیل کنند. این دوره‌ها پایه‌ای محکم برای آینده شغلی دانشجویان فراهم می‌کنند. در مقطع کارشناسی ارشد، دانشگاه تجربه‌های عملی مبتنی بر کار را ارائه می‌دهد که به دانشجویان کمک می‌کند تا به اهداف شغلی واقعی خود دست یابند. همچنین، دوره‌های آموزشی حرفه‌ای و برنامه‌های کارآموزی و درجه بالاتر نیز وجود دارد که ترکیبی از آموزش‌های عملی با مطالعه برای کسب مدرک تحصیلی سطح بالاتر است. برخی از رشته‌های محبوب در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد شامل حسابداری، بانکداری و مالی، مدیریت کسب‌وکار، علوم کاربردی، علوم پزشکی، فناوری خلاق، بازاریابی دیجیتال، علم داده و غیره می‌باشد.

برای مشاهده لیست رشته‌ها اینجا کیلیک کنید:

مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش در دانشگاه UWE

برای اخذ پذیرش در دانشگاه غرب انگلستان (UWE Bristol)، مدارک و الزامات مورد نیاز به شرح زیر است:

 • حداقل الزامات ورودی:
  - برای دوره‌های لیسانس (کارشناسی)، شما به طور معمول نیاز به دو عدد A-level یا معادلی دارید. معادل‌هایی مانند دیپلم BTEC، دیپلم گسترده، دیپلم توسعه‌یافته، دیپلم بین‌المللی و دیپلم دسترسی به تحصیلات عالی نیز قابل قبول هستند.
  - برای دوره‌های پایه‌ای (Foundation)، شما به طور معمول نیاز به یک عدد A-level یا معادلی دارید.
  - برای دوره‌های T Levels نیز امکان پذیر است. برخی از دوره‌ها نیاز به T Levels در رشته‌های مرتبط دارند.
 • الزامات خاص دوره‌ها:
  - برای هر دوره، ما از سیستم UCAS Tariff برای ارائه پیشنهاد به متقاضیان استفاده می‌کنیم. شما می‌توانید از کالکولاتور UCAS Tariff برای تبدیل مدارک و نمرات خود به امتیازها استفاده کنید.
  - برای برخی از دوره‌ها، ما نیاز به رشته‌ها و نمرات خاص داریم. این‌ها در هر صفحه دوره مشخص شده‌اند.
 • الزامات GCSE:
  - برای ورود به تمام دوره‌های لیسانس، نیاز به نمره C/4 یا بالاتر در GCSE زبان انگلیسی (یا معادل) دارید.
  - همچنین، برای ورود به برخی از دوره‌های لیسانس، نمره C/4 یا بالاتر در GCSE ریاضی و/یا علوم (یا معادل) نیز لازم است.
 • اعلام معلولیت:
  - معلولیت در فرآیند تصمیم‌گیری نقشی ندارد، اما اگر معلولیت دارید، در فرم درخواست خود اعلام کنید تا خدمات معلولیت مخصوص ما با شما همکاری کند و نیازهای شما را بررسی کند.

 

مدرک زبان مورد نیاز اخذ پذیرش در دانشگاه UWE:

برای اخذ پذیرش در دانشگاه غرب انگلستان (UWE Bristol)، الزامات و مدارک مورد نیاز برای زبان انگلیسی به شرح زیر است:

 • حداقل الزامات زبان انگلیسی:
  - برای ورود به تمام دوره‌های کارشناسی، نیاز به مدرک معتبر زبان انگلیسی حداقل با نمره C/4 در GCSE (یا معادل) دارید.
  - همچنین، برای ورود به برخی از دوره‌های کارشناسی، نیاز به نمره C/4 یا بالاتر در GCSE ریاضی و/یا علوم(یا معادل) نیز لازم است.
 • الزامات زبان انگلیسی برای دوره‌های پایه‌ای (Foundation) و کارشناسی ارشد:
  - برای ورود به دوره‌های پایه‌ای (Foundation)، نیاز به مدرک معتبر زبان انگلیسی حداقل با نمره C/4 در GCSE (یا معادل) دارید.
  - برای ورود به دوره‌های کارشناسی ارشد، معمولاً نیاز به IELTS 6.0 یا معادل دارید. برای ورود به دوره‌های پایه‌ای (Foundation)، نیاز به IELTS 6.5 یا معادل است. برخی از دوره‌ها ممکن است نیاز به سطح بالاتری از زبان انگلیسی داشته باشند، بنابراین حتماً الزامات مربوط به دوره مورد نظر خود را بررسی کنید.
 • آزمون زبان انگلیسی آنلاین دانشگاه UWE Bristol:
  - برای دانشجویانی که نیاز به ارتقاء مهارت زبان انگلیسی برای پذیرش در دانشگاه UWE Bristol دارند، دانشگاه آزمون زبان انگلیسی آنلاین UWE Bristol را ارائه می‌دهد.
  - این آزمون از سیستم و فرمت مشابه آزمون IELTS است و تمام چهار مهارت (شنیداری، خواندن، نوشتن و صحبت کردن) را تست می‌کند.
  - شما برای تکمیل آزمون 3 ساعت و 10 دقیقه وقت دارید. اگر قبل از زمان تعیین شده آزمون را تمام کردید، می‌توانید آزمون را زودتر ارسال کنید.
  - آزمون شامل مهارت صحبت کردن نیز می‌شود و اگر شرایط مرتبط را دارید، با یکی از اعضای تیم زبان انگلیسی به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

هزینه تحصیل در دانشگاه UWE Bristol:

هزینه‌های تحصیل در دانشگاه غرب انگلستان (University of the West of England) برای دانشجویان داخلی (UK) و خارجی در سال تحصیلی 2024/25 به شرح زیر است:

 • دانشجویان داخلی (UK): هزینه‌های تحصیل برای دانشجویان داخلی در دوره کارشناسی ارشد در سال تحصیلی 2024/25، 9,250 پونددر سال می‌باشد.
 • دانشجویان خارجی: هزینه‌های تحصیل برای دانشجویان خارجی در دوره کارشناسی ارشد در سال تحصیلی 2024/25، 15,850 پونددر سال می‌باشد.
 • دانشجویان اتحادیه اروپا (EU) با وضعیت تحصیلی داخلی: دانشجویان EU که شرایط تحصیلی داخلی را دارند نیز مبلغ 9,250 پوند را پرداخت می‌کنند.

برای دانشجویان کارشناسی ارشد، هزینه‌های تحصیل متفاوت بر اساس دوره‌های مختلف می‌باشد.

بورسیه دانشگاه UWE Bristol:

بله، دانشگاه غرب انگلستان (University of the West of England) برای دانشجویان خود، بورسیه‌های تحصیلی را ارائه می‌دهد. در زیر تعدادی از این بورسیه‌ها را برای دانشجویان کارشناسی ارشد و کارشناسی ارشد بین‌المللی توضیح می‌دهم:

 • بورسیه‌های دانشجویان بین‌المللی:
  - International Student Scholarships: این بورسیه‌ها برای دانشجویان بین‌المللی و EU ارائه می‌شود. مبلغ این بورسیه در سال اول تحصیل برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دوره‌های کارشناسی ارشد تا 4,000 پوند است.
  - British Chevening Scholarship: این بورسیه برای دانشجویان از کشورهای مشمول Chevening ارائه می‌شود. داوطلبان باید دارای مدرک کارشناسی معادل حداقل دومین مقام باشند.
  - Chancellor's Scholarship: این بورسیه نیز برای دانشجویان بین‌المللی است و معادل 50% از شهریه تحصیل را پوشش می‌دهد. دریافت‌کنندگان باید در دفتر بین‌المللی یا دیگر دپارتمان‌ها کار کنند و فعالیت‌های سفیری را انجام دهند.
  - و بسیاری دیگر از بورسیه‌ها که می‌توانید اینجا مشاهده کنید.
 • بورسیه‌های دانشجویان داخلی (UK):
  - 1st Formations Business Scholarship: این بورسیه برای دانشجویانی است که در دوره‌های تجارت بریستول شرکت می‌کنند.
  - Applied Sciences Widening Participation Award: این بورسیه برای دانشجویان کارشناسی ارشد از پس‌زمینه‌های مشارکت در دوره‌های خاص ارائه می‌شود.
  - و بسیاری دیگر از بورسیه‌ها که می‌توانید اینجا مشاهده کنید.

امکانات رفاهی و خوابگاه دانشگاه UWE

دانشگاه غرب انگلستان (UWE Bristol) در سال‌های اخیر 300 میلیون پوند برای  تجهیزات مدرن خود سرمایه‌گذاری کرده است. هر کدام از سه کمپوس دانشگاه امکانات منحصربه‌فردی را ارائه می‌دهند:

 • کمپوس Frenchay:
  - فاصله‌ی چهار مایلی از مرکز شهر (15 دقیقه با متروبوس)، کمپوس Frenchay محل تحصیل بیشتر دانشجویان است و بسیاری از آن‌ها نیز در اینجا زندگی می‌کنند. این کمپوس دارای تجهیزات جدید و به‌صورت ویژه‌ای برای دانشجویان طراحی شده است.
  - Bristol Business School، Bloomberg city trading room و اتاق‌های دادگاه مجازی نیز در این کمپوس قرار دارند.
 • کمپوس City:
  - کمپوس City مخصوص صنایع خلاق و فرهنگی دانشگاه است و شامل سایت‌های Bower Ashton، Spike Island، Arnolfini و Watershed می‌شود.
 • کمپوس Glenside:
  - کمپوس Glenside در فاصله‌ی سه مایلی شمال‌شرقی از مرکز شهر قرار دارد. این کمپوس محل تحصیل دانشجویان بهداشت مرتبط، پرستاری و مامایی است.
  - Optometry and Clinical Skills Centre، Glenside Sports Injury Clinic، Simulation House و UWE Bristol Eye Clinic از جمله امکانات این کمپوس هستند.
 • امکانات ورزشی:

            - در مرکز ورزشی (Centre for Sport) دانشگاه، شما می‌توانید از تجهیزات مدرنی مانند دیوارهای کوهنوردی، زمین‌های اسکواش، زمین‌های فوتبال، استودیوهای تناسب اندام و کلاس‌های ورزشی استفاده کنید. همچنین، دانشجویان می‌توانند به کمپوس‌های دیگر نیز مراجعه کنند. به عنوان مثال، کمپوس Lockleaze دارای امکانات ورزشی پیشرفته‌ای است.

 • کتابخانه:

           - دانشگاه دارای کتابخانه‌های متعددی است که منابع مورد نیاز دانشجویان را فراهم می‌کنند. شما می‌توانید به کتابخانه‌های مختلف در کمپوس‌های مختلف دسترسی داشته باشید.

 • آمفی‌تئاتر:

          - دانشگاه دارای آمفی‌تئاترهایی است که برای برگزاری نمایش‌ها، کنفرانس‌ها و رویدادهای مختلف مناسب هستند.

 • مرکز درمانی و مشاوره:

          - خدمات روان‌شناسی و مشاوره (Wellbeing Service) دانشگاه، به دانشجویان ثبت‌نام‌شده کمک می‌کند تا مشکلات خود را به عمق بیشتری بررسی کنند. این خدمات شامل جلسات فردی، مشاوره آنلاین و تلفنی، پشتیبانی از سلامت روان و منابع خودکمکی است.

شرایط و مقررات کار دانشجویی حین تحصیل در کشور انگلستان

دانشجویان بین‌المللی که در انگلستان تحصیل می‌کنند و دارای ویزای دانشجویی هستند، می‌توانند تا 20 ساعت در هفتهدر طول ترم تحصیلی و به صورت تمام‌وقت در دوران تعطیلات کار کنند. این محدودیت‌ها برای حفظ تمرکز بر تحصیلات و جلوگیری از انحراف از اهداف تحصیلی اعمال می‌شود. همچنین، دانشجویان نمی‌توانند به صورت دائمی تمام‌وقت کار کنند، خوداشتغالی داشته باشند، یا به عنوان ورزشکار یا مربی حرفه‌ای، سرگرم‌کننده، دکتر یا دندانپزشک در دوره‌های آموزشی کار کنند. این قوانین برای اطمینان از اینکه دانشجویان بر تحصیلات خود تمرکز دارند و از حقوق کاری خود در انگلستان به درستی استفاده می‌کنند، وضع شده‌اند. حداقل حقوق در انگلستان ساعتی 7 پوند می‌باشد.