دانشگاه بن آلمان universität bonn

دانشگاه بن آلمان universität bonn

دانشگاه بن - تحصیل در آلمان

معرفی دانشگاه بن آلمان

دانشگاه بن یک موسسه دولتی است که در سال 1818 جهت تحصیل در آلمان تاسیس شد. این دانشگاه دارای امکاناتی است که در سراسر شهر بن، شهری در غرب آلمان در نزدیکی رودخانه راین واقع شده است. این شهر زادگاه آهنگساز فقید لودویگ ون بتهوون بوده و امروزه محل استقرار چندین بخش از سازمان ملل متحد است. در یک سال اخیر، بیش از 30000 دانشجو در این دانشگاه ثبت نام کردند و حدود 12 درصد از کل بدنه دانشجویان بین المللی بودند، با دانشجویانی از حدود 135 کشور. دانشگاه بن به طور کلی هزینه ای از دانشجویان برای شهریه دریافت نمی کند، اگرچه دانشجویان هزینه اجتماعی نسبتاً کمی را در هر ترم پرداخت می کنند. این هزینه شامل گذرنامه حمل و نقل عمومی، دسترسی به کتابخانه و سایر خدمات دانشجویی می شود. برخی از مسکن دانشجویی از طریق سازمان عمومی Studierendenwerk Bonn در دسترس است.

این دانشگاه دارای هفت بخش اصلی آکادمیک است – کشاورزی، هنر، الهیات کاتولیک، حقوق و اقتصاد، ریاضیات و علوم طبیعی، پزشکی و الهیات پروتستان – و از یک تقویم تحصیلی مبتنی بر ترم پیروی می کند. آلمانی زبان اصلی آموزش است، اگرچه برخی از برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی یا دو زبانه در دسترس هستند، عمدتا در سطح کارشناسی ارشد. برخی از گزینه های کارشناسی ارشد آموزش داده شده به زبان انگلیسی شامل برنامه های علوم کامپیوتر، اقتصاد و ریاضیات است. این دانشگاه همچنین دوره های زبان را برای کمک به دانشجویان بین المللی برای یادگیری روزمره آلمانی ارائه می دهد. نهادهای تحقیقاتی در دانشگاه شامل آزمایشگاه اقتصاد تجربی، مرکز بته برای فیزیک نظری و انستیتو فرانتس جوزف دولگر است که بر مطالعه دوران باستان متأخر متمرکز است. این دانشگاه با بیش از 70 دانشگاه جهانی از جمله دانشگاه توکیو، دانشگاه ملی استرالیا و دانشگاه و مرکز تحقیقات واگنینگن در هلند همکاری داشته است.

این مطلب هم بخوانید  آوسبیلدونگ در آلمان 2024 - شرایط، مدارک و هزینه‌ها

ددلاین پذیرش دانشگاه

ترم تابستان پایان سپتامبر
ترم زمستان برای هر رشته متفاوت است

 

موقعیت مکانی دانشگاه بن آلمان

دانشگاه بن (به آلمانی: Universität Bonn) در ایالت نوردراین وستفالن آلمان است.

بعضی از جاذبه‌های دیدنی اطراف دانشگاه بن عبارت‌اند از:

 • قلعه دراچنبورگ (Drachenburg Castle): قلعه‌ای با معماری باروک که بر تپه‌های نزدیک به رودخانه راین واقع شده و از آنجا می‌توان چشم‌انداز رویایی را مشاهده کرد.
 • خانه و سالن کنسرت بتهوون (Beethoven House): خانه موسیقیدان معروف آلمانی، لودویگ ون بتهوون، که به موزه تبدیل شده است.
 • خیابان شکوفه‌های گیلاس (Cherry Blossom Avenue): در فصل بهار، در این خیابان شکوفه‌های گیلاس باعث ایجاد تونلی صورتی رنگ می‌شوند.

بن با معماری تاریخی و جاذبه‌های فرهنگی خود، یک مقصد جذاب برای بازدیدکنندگان است.

دانشگاه بن - تحصیل در آلمان

حامیان راه تحصیل آراد، راهنمای جامع اطلاعات جهت تحصیل در آلمان.

 

مشخصات دانشگاه BONN:

تعداد دانشکده: 7

تعداد دانشجو:  31,500 دانشجو

وب سایت رسمی دانشگاه: https://www.uni-bonn.de/en

دانشگاه RUB در سال ۲۰۲۴ در رتبه‌بندی‌های مختلف بین‌المللی رتبه‌های متفاوتی کسب کرده است. برخی از این رتبه‌بندی‌ها عبارتند از:

 • رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS:  این دانشگاه در این رتبه‌بندی در رتبه 56 قرار گرفته است.
 • رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی تایمز هایر ادوکیشن (THE): RUB در این رتبه‌بندی در رتبه 91 قرار گرفته است.
 • رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی US News: این دانشگاه در این رتبه‌بندی در رتبه 138 قرار گرفته است.

دانشکده‌های دانشگاه BONN

دانشکده‌های دانشگاه universität bonn عبارتند از:

نام دانشکدهتوضیحات
دانشکده الهیات پروتستاندانشکده الهیات پروتستان به عنوان یکی از قدیمی ترین دانشکده های دانشگاه بن، به عنوان مرکز پیشرو در تحقیقات و تدریس در این زمینه شهرت یافته است.
دانشکده الهیات کاتولیکدانشکده الهیات کاتولیک از نظر سنت غنی است و قبلاً در سال 1818 تأسیس شده است. این دانشکده به دلیل رویکرد بین رشته ای، بین المللی و بین نهادی خود شناخته شده است.
دانشکده کشاورزیتنها دانشکده علوم کشاورزی در نوردراین-وستفالن استانداردهایی را در تحقیق و تدریس تعیین می کند.
دانشکده ریاضی و علوم طبیعیبزرگترین دانشکده در دانشگاه بن در طیف گسترده ای از موضوعات از نجوم تا جانورشناسی فعال است.
دانشکده پزشکیدانشکده پزشکی پژوهش و آموزش را با درمان بیماران ترکیب می کند. کار آن شخص را در مرکز تمرکز خود قرار می دهد.
دانشکده هنرتنوع نقطه قوت است: دانشکده هنر مرکز انسانی دانشگاه را فراهم می کند.
دانشکده حقوق و اقتصاددو گروه اقتصاد و حقوق تحت حمایت یک دانشکده منحصر به فرد با هم متحد شده اند.

 

دانشگاه universität bonn در آلمان برنامه‌های تحصیلی متنوعی را ارائه می‌دهد. این دانشگاه تعداد ۱۲۴ رشته در مقطع کارشناسی، ۱۰۲ رشته در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می دهد. جهت مشاهده تمام برنامه‌های مقاطع کارشناسی و ارشد اینجا کلیک کنید. برخی از برنامه‌های تحصیلی این دانشگاه عبارتند از:

مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش در دانشگاه BONN

 • کپی پاسپورت و عکس
 • ویزای دانشجویی
 • تکمیل فرم درخواست آنلاین
 • مدرک آزمون زبان آلمانی
 • ترجمه رسمی مدارک تحصیلی پیشین و ریز نمرات تحصیلی
 • مدرک آزمون ورودی دانشگاه (کنکور سراسری یا آزمون‌های ورودی دانشگاه‌ها)
 • تمکن‌مالی (۸۶۱ یورو در ماه)
 • بیمه سلامت و زندگی
 • رزومه و انگیزه نامه و توصیه نامه
 • فرم توافق نامه استاد راهنما (دکتری) و طرح پیشنهادی تحقیق (MA, PhD)

مدرک زبان مورد نیاز اخذ پذیرش در دانشگاه BONN

نوع مدرک زبانحداقل نمره قبولی
DSHسطح ۲ یا ۳
Goethe-InstitutC2
TestDafحداقل امتیاز ۱۶ در یک امتحان

PEARSONS

PTE Academic 59
IELTS – برای رشته‌هایی که به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند5.5
TOFEL – برای رشته‌هایی که به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند72
Cambridge EnglishB2 First
TELC ENGLISCHCertificate B2

هزینه تحصیل در دانشگاه BONN

دانشگاه بن یک دانشگاه دولتی است، به این معنی که شهریه ندارد. همچنین درخواست برای پذیرش رایگان است. با این حال، همه دانشجویان باید به اصطلاح سهم اجتماعی (یا هزینه ترم) را یک بار در هر ترم بپردازند که مبلغ آن به طور دموکراتیک توسط نمایندگان دانشجو توافق می شود. علاوه بر این، هر دانش آموز با هزینه های زندگی فردی برای اجاره، غذا، تلفن/اینترنت، مواد آموزشی، فعالیت های اوقات فراغت و غیره مواجه خواهد شد.

 

خوابگاه دانشجویی دانشگاه BONN

در دانشگاه بن برای اسکان دانشجویان، خوابگاهی موجود نیست. با این حال، اتحادیه دانشجویان بن به نام STUDIERENDENWERK، گزینه‌هایی برای اقامت دانشجویان در بن و مناطق زانکت آگستین و راین باخ ارائه می‌دهد. این گزینه‌های اسکان شامل اجاره آپارتمان، خانه و سوئیت می‌باشد. هزینه ماهیانه این اقامت‌ها بین 172 تا 670 یورو است و بستگی به شرایط و متراژ هر مسکن دارد. با توجه به اینکه بن یکی از شهرهای پر جمعیت آلمان است، امکان اینکه اتحادیه دانشجویان STUDIERENDENWERK، گزینه‌های دیگری برای اقامت دانشجویان ارائه دهد وجود دارد که نیازمند بررسی دقیق توسط دانشجویان متقاضی می‌باشد.

امکانات رفاهی دانشگاه BONN

دانشگاه universität bonn امکانات رفاهی گسترده‌ای را به دانشجویان خود فراهم کرده است که عبارتند از:

 • سالن های سخنرانی: دانشگاه بن دارای تعداد زیادی سالن سخنرانی در مکان های مختلف است. صفحه زیر به شما می گوید کجا و چگونه آنها را پیدا کنید.
 • غذاخوری و کافی‌شاپ: University Gastronomy، بخشی از Studierendenwerk Bonn، در مجموع 16 مکان برای خوردن و نوشیدن در بن، سانکت آگوستین و راینباخ، از جمله پنج غذاخوری و نه کافه، دارد.
 • کتابخانه‌ها: دانشگاه بن و کتابخانه ایالتی (USL) و کتابخانه های دپارتمان همگی از نقاط خدمات دانشگاه بن هستند. آنها مجموعه متنوعی از رسانه های چاپی و دیجیتال، فضاهای کاری و میزهای مطالعه و همچنین طیف گسترده ای از خدمات اطلاعاتی دیگر را ارائه می دهند.
 • مشاوره و پشتیبانی: Studierendenwerk Bonn همچنین مشاوره و پشتیبانی در موضوعات مختلفی از جمله مسائل مالی دانشجویی و مراقبت از کودکان در مراکز روزانه را ارائه می‌دهد.

ساختمان اصلی دانشگاه، Hofgarten، Poppelsdorfer Allee و Poppelsdorfer Schloss با هم ترکیب شده و یک مجموعه تاریخی منحصر به فرد را می سازد. پردیس های دانشگاهی دیگری در مرکز شهر و همچنین در نواحی Poppelsdorf، Endenich و Castell وجود دارد.

شرایط و مقررات کار دانشجویی حین تحصیل در کشور آلمان

در کشور آلمان، با توجه به قانون کار کشور، دانشجویان بر اساس شرایط خاصی می‌توانند در طول دوره تحصیل خود کار کنند. برای این‌که دانشجو بتواند در کشور آلمان به عنوان کارگر مشغول به کار شود، باید شرایط معینی را برآورده کند که عبارتند از:

 1. دریافت مجوز کار تحصیلی: دانشجو باید مجوز کار تحصیلی دریافت کند و از سازمان مسئول دریافت مجوز کار تحصیلی به‌طور مستقیم اقدام نماید. این مجوز برای کارگردانان مطابق مشاغل محدود با مدت کار کمتر از 20 ساعت در هفته صادر می‌شود.
 2. حداقل سن مورد قبول: دانشجویان باید حداقل 18 سال سن داشته باشند تا بتوانند بصورت قانونی در کشور به کار بپردازند.
 3. ارائه مدارک مناسب: دانشجو باید مدارک ضروری از جمله شناسنامه، پاسپورت، مجوز کار تحصیلی و تأیید نامه تحصیلی را به کارفرمای خود ارائه دهد.
 4. اطلاعات کاربردی: در بسیاری از موارد، دانشجویان باید اطلاعاتی در زمینه کار که مرتبط با شغل مورد نظرشان است، به کارفرمای خود ارائه دهند تا بتوانند با موفقیت در سمت خود قرار بگیرند.
 5. کارگردانان مجاز: در مواردی که دانشجو بخواهد در زمینه‌هایی مانند مراقبت از کودکان و سالمندان کار کند، تنها اشخاص مشخصی می‌توانند به عنوان کارگردان تحت پوشش ماده پنجاه و ششم قانون کار بشوند.

با وجود این‌که این اقدامات مشخص، احتمال دارد شرایط یا دستورالعمل‌هایی مرتبط با اجاره و دامنه کار دانشجویی همراه با ویزای تحصیلی متفاوت باشد. در نتیجه، بهتر است قبل از شروع به کار، با کارشناسان ما در حامیان راه تحصیل آراد تماس حاصل نمایید.