دانشگاه ولونگونگ Wollongong استرالیا - شعبه مالزی 

دانشگاه ولونگونگ که با اختصار UOW نامیده می شود یکی از معتبرترین دانشگاه های استرالیا است. این دانشگاه که رتبه 185 را در دنیا دارد یکی از برترین دانشگاه ها در جهان است. در سال 2018 ولونگونگ استرالیا مالکیت یکی از مدرن ترین دانشگاه های مالزی به نام KDU را در اختیار خود قرار می گیرد و شعبه این دانشگاه را در مالزی تاسیس می کند. هم اکنون نامه این دانشگاه در مالزی به UOW - KDU تغییر یافته است. دانشگاه UOW استرالیا - شعبه مالزی دارای چند پردیس و کالج در داخل مالزی است. معرفترین پردیس این دانشگاه که تازه تاسیس و بسیار مدرن است به نام پردیس گلنماری Utropolis Glenmarie معروف است این پردیس در منطقه اوتراپلیش شاه علم در کوالالامپور قرار دارد. دانشگاه UOW رشته های بسیاری را در مقاطع پیش دانشگاهی، فوق دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس و دکتری ارائه می دهد. دانشجویان می‌توانند در رشته‌هایی مانند معماری، تجارت، مدیریت، کامپیوتر، ، طراحی بازی های کامپیوتری و انیمیشن ، محاسبات و فناوری اطلاعات، هنرهای آشپزی، طراحی، مهندسی، علوم غذایی، مطالعات غذا، مهمان داری، توریسم و گردشگری، هتل داری ، ارتباطات ، حقوق و علوم اجتماعی تحصیل کنند. لازم به ذکر پردیس دیگر این دانشگاه در شمال مالزی در شهر پیننگ است که تعداد محدودی از رشاه ها را در آن ارائه می دهد. 

دانشگاه ولونگونگ UOW، یکی از برترین دانشگاه ها در مالزی و جنوب شرقی آسیا است که در رتبه‌ بندی دانشگاه ‌های جهانی QS در سال 2023 رتبه 185 را به خود اختصاص داده است. طبق این رتبه بندی دانشگاه UOW در بین 1 درصد دانشگاه های تأثیرگذار در سطح جهان قرار می گیرد.

تمامی دوره ها در این دانشگاه به زبان انگلیسی ، و با جدید ترین روش های و تکنولوژی های  آموزشی ارائه می گردد. در تصویر پایین حداقل نمره مورد قبول انگلیسی برای ثبت نام در این دانشگاه مشخص شده است. لازم به ذکر است اگر دانشجویان نمره زبان ندارند می توانند در کالج زبان خود دانشگاه قبل شروع دوره اصلی دوره زبان را طی کنند.

انتقال واحد از دانشگاه UOW مالزی به شعبه اصلی در استرالیا!

یکی از شرایط ویژه ای که دانشگاه ولونگونگ شعبه مالزی دارد این است که شما می توانید در  مقطع لیسانس واحدهایی را در مالزی بخوانید و درصورت تمایل آنها را به شعبه اصلی استرالیا انتقال دهید و ادامه تحصیل خود را در استرالیا به پایان برسانید. دانشگاه UOW که در شهر ولونگونگ در نزدیکی سیدنی قرار دارد دارای محصیطی بسیار زیبا و مولتی کالچر است. این شهر که در فاصله 80 کیلومتری سیدنی قرار دارد دارای 300 هزار نفر جمعیت است و آب و هوای بسیار عالی دارد. دمای هوا در تابستان ها 25 درجه و در زمستان ها 17 درجه سانتی گراد است. هزینه ها و شرایط زندگی در این شهر برای دانشجویان بین المللی بسیار مناسب است در مقایسته با سیدنی که شهری نسبتا گران قیمت است.  دوره لیسانس در دانشگاه UOW سه ساله است و شما می توانید 1.5 سال از تحصیل خود را در مالزی سپری کنید و سپس به شعبه استرالیا انتقلی بگیرید و الباقی 1.5 مانده را در استرالیا تحصیل کنید و در نهایت مدرک خود را از UOW دریافت کنید. 

بورسیه های تحصیلی دانشگاه UOW!

بورسیه های این دانشگاه را می توان به دو گروه اصلی تقسیم کرد. گروه اول بورسیه هایی که برای دانشجویانی مناسب است که می خواهند در پردیس مالزی تحصیل تحصیل کنند. این بورسیه ها بر اساس معدل مقطع قبلی و معدل های ترم های شما در دانشگاه مشخص می شود. این بورسیه ها به صورت درصد تخفیف بر روی شهریه ها تعلق می گیرد. شما می توانید برای آگاهی از مقدار و درصد آن با مشاوران آراد استادی تماس حاصل فرمائید. گروه دوم برای دانشجویانی مناسب است که می خواهند 1.5 سال ابتدایی تحصیل خود را در مالزی بگذراند و 1.5 سال باقی تحصیل را در شعبه استرالیا. در این شرایط درصد مناسبی از تخفیف ها برای این دانشجویان تعلق می گیرد. 

چرا شعبه مالزی UOW را برای تحصیل انتخاب کنیم! 

دانشگاه UOW  دارای شعب دیگری نیز است. در شهر های دبی، سیدنی ، هنگ کنگ شعب این دانشگاه مشغول به فعالیت هستند. استانداردهای آموزشی و ارزش مدرکی این دانشگاه در کلیه شعب یکسان است. یکی از مزیت های اصلی شعبه مالزی هزینه های بسیار پایین تحصیل و زندگی است. هزینه های زندگی و تحصیل در شعبه استرالیا بالاترین و در شعبه دبی کمی کمتر از استرالیا و در شعبه مالزی بسیار پایین تر می باشد. شید بتوان گفت هزینه های تحصیل و زندگی در شعبه مالزی نصف هزینه های تحصیل و زندگی در شعبه دبی است . 

لیست رشته های دانشگاه UOW: 

دانشگاه UOW استرالیا شعبه مالزی دارای 10 دانشکده است که هر دانشکده رشته های متفاوتی در مقطع لیسانس و مقطع تحصیلات تکمیلی ارائه می دهند. در زیر لیست رشته های هر دانشکده آورده شده است. از آنجایی که دانشگاه UOW دارای دو پردیس اصلی در مالزی است (کوالالامپور و پردیس پیننگ در شمال مالزی) شما می توانید برای آگاهی از محل برگزاری هر رشته با مشاوران موسسه آراد استادی تماس حاصل فرمائید. لازم به ذکر است اکثر رشته ها در پردیس کوالالامپور ارائه می گردد. 

دانشکده تجارت:

Bachelor of Arts (Hons) International Business Management
Bachelor in Accounting and Finance (Hons)
Bachelor of Arts (Hons) Business Management
Bachelor of Business (Hons)
Bachelor of Accountancy (Hons)

مقطع کارشناسی ارشد و دکتری

Master of Business Administration (ODL)
Postgraduate Diploma in Enterprise Risk Management
Postgraduate Certificate in Business Administration
Master of Business
Master of Business Administration
Master of Arts (By Research)Bachelor of Accounting (Hons)

دانشکده مهندسی:

Bachelor of Science (Hons) Mechatronics Engineering
Bachelor of Science (Hons) Electrical and Electronic Engineering
Bachelor of Mechatronics Engineering with Honours
Bachelor of Mechanical Engineering with Honours
Bachelor of Electrical and Electronics Engineering with Honours

مقطع کارشناسی ارشد و دکتری:

Master of Science (By Research)
Master of Science (Engineering)

Doctor of Philosophy (Engineering)

 

دانشکده کامپیوتر و بازی سازی:

Bachelor of Software Engineering (Hons)
Bachelor of Computer Science (Hons)
Bachelor of Information Systems (Honours)
Bachelor of Art (Hons) Digital Media Production
Bachelor of Information Systems (Honours) (Enterprise Information Systems)
Bachelor in Software Engineering (Hons)
Bachelor of Game Development (Honours)

مقطع کارشناسی ارشد و دکتری:

Master in Computer Science

Doctor of Philosophy (Computer Science)

دانشکده توریسم و هتل داری:

Bachelor of Arts (Hons) in International Culinary Arts
Bachelor of Arts (Hons) in International Hotel & Tourism Management
Bachelor of Hospitality Management (Hons)
Bachelor of Culinary Management (Hons)

مقطع کارشناسی ارشد و دکتری

Master of Science in Hospitality And Tourism

Doctor of Philosophy (Hospitality And Tourism)

دانشکده معماری:

 Bachelor of Arts (Hons) in Interior Architecture  (penang campus)

دانشکده ارتباطات و مدیا:

Bachelor of Creative Industry Management (Hons)
Bachelor of Arts (Hons) in Media Production
Bachelor of Arts (Honours) in Public Relations
Bachelor of Communication (Hons) Public Relations
Bachelor of Communication in Media Productions (Hons)
Bachelor of Communication (Hons)

مقطع کارشناسی ارشد:

Master of Arts (Communication Management)

دانشکده حقوق:

Bachelor of Laws 3+0 External with University of London, UK

مرکز پیش دانشگاهی:

Foundation in Science
Foundation in Arts
Cambridge Assessment International Education A Level
Foundation in Engineering
Foundation Studies / Foundation in Arts

 

آکادمی زبان انگلیسی:

Intensive English Program

هزینه های تحصیل در دانشگاه ولونگونگ استرالیا - شعبه مالزی

شهریه های دانشگاه UOW استرالیا - شعبه مالزی در مقطع لیسانس تقریبا ما بین 80.000 تا 105.000 رینگت برای گل دوره 3 سال مقطع کارشناسی است که دانشجویان می توانند آنرا در 6 قسط (هر ترم) پرداخت کنند. 
در مقطع کارشناسی ارشد 40.000 تا 55.000 رینگیت شهریه کل دوره است. در مقطع دکتری نیز شهریه کل دوره 60.000 تا 70.000 رینگیت است. برای آگاهی از شهریه های دقیق رشته ها می توانید با مشاوران آراد استادی تماس حاصل فرمائید. 
قیمت هر رینگت معادل 7500 تومان است - تاریخ به روز رسانی قیمت ها و رشته ها آذر 1401 

امکانات تحصیلی و رفاهی دانشگاه UOW

شما می توانید با کلیک بر روی لینک زیر بصورت 360 درجه و سه بعدی فضای دانشگاه و دانشکده ها و امکانات و آزمایشگاه های دانشگاه UOW را مشاهده کنید. لطفا برای بارگذاری کامل سیستم 360 درجه فضای دانشگاه کمی صبر نمائید. پس از باز شدن صفحه شما می توانید با کلیک بر منو های بالای صفحه وارد هر دانشگاه و امکانات آن دانشکده شوید. 

برای ورود به فضای 3 بعدی دانشگاه UOW اینجا کلیک کنی د

فضای ورودی دانشگاه UOW: 

فضای ورودی دانشگاه UOW با معماری بسیار مدرن چشم نواز همه بازدید کنندگان است. همانطور که در تور 360 درجه دانشگاه مشاهده کردید فضای دانشگاه دارای امکانات بسیار جدید و آزمایشگاه های مجهزی است. در ورودی اصلی شما می توانید به راحتی واحد دانشجویان بین المللی را مشاهده کنید و در سمت دیگر از رستوران و کافی شاپ دانشگاه استفاده کنید. دراین فضا صندلی هایی برای استفاده دانشجویان و صرف قهوه و غذا تعلق گرفته است. در انتهای راهرو ورودی فروشگاه 711 برای خرید های سوپرمارکتی شما وجود دارد. 

کارگاه ها و فضاهای شبیه سازی شده برای رشته های هتل داری و آشپزی

شاید بتوان گفت دانشگاه UOW داراری یکی از بهترین دانشکده های آشپزی، هتل داری و تورسیم در بین دانشگاه های مالزی و آسیا است. این دانشگاه از اساتید با تجربه این رشته برای تدریس استفاده می کند. تجهیزات و کارگاه های شبیه سازی شده فضای رستوران ها و هتل ها محیطی را محیا کرده تا شما بتوانید به راحتی در این فضا تجربه کارهای عملی را بدست آورید. مدرک این دانشگاه در رشته های فوق بسیار معتبر برای رستوران ها و هتل های معتبر می باشد. 

کلاس های طراحی بازی و انیمیشن: 

کلاس های طراحی بازی و انیمیشن دانشگاه UOW مجهز به کامپیوترها و نرم افزار بسیار قدرتمند برای طراحی و اجرای پروژه های دانشجویی شما است. کامپیو تر ها مدرن و نرم افزارهای به روز این دانشگاه یکی حرفه ای ترین فضاهای آموزشی و کارگاهی است. اساتید و تیم های طراحی بازی این دانشگاه  در مالزی معروف هستند. در این دانشگاه سعی بر آن است که شما در کنار دروس تئوری کامپیوتر و نرم افزار واحدهای عملی و تجربی بسیاری را طی کنید تا برای ورود به بازار کار آماده باشید. یکی از معروفترین رشته های این دانشگاه نرم افزار و برنامه نویسی و طراحی بازی است. 

سالن های کنفرانس و کلاس های درس: 

کلاس ها اسمارت و سالن های کنفرانس برای دروس و ارائه سمینارهای دانشجویان فضایی جذاب را برای دانشجویان فراهم کرده است. در این دانشگاه سعی شده از طراحی های مدرن و سخت افزارها و نرم افزارهای به روز برای آموزش استفاده شود. 

خوابگاه های دانشگاه UOW و هزینه های اجاره:

خوابگاه های دانشگاه UOW در پردیس گلنماری بصورت اتاق های تک نفره و مشترک در اختیار دانشجویان قرار می گیرد. اتاق ها دارای تخت، میز ، صندلی و کولر هستند. آشپزخانه و رخت شویی برای دانشجویان مشترک است. حمام و دستشویی برای هر واحد ساختمانی بین هم اتاقی ها مشترک است. هزینه های اجاره ماهیانه این خوابگاه ها به شرح زیر است: 
 
TYPEPRICE
Single RoomRM950.00 per month per bed
Large Twin Sharing RoomRM750.00 per month per bed
Medium Twin Sharing RoomRM650.00 per month per bed
Small Medium Twin Sharing RoomRM500.00 per month per bed

آپارتمان های نزدیک دانشگاه UOW

 
در نزدیکی دانشگاه UOW چندمجتمع مسکونی با امکانات مناسب برای دانشجویان و خانواده های آنها وجود دارد. در این ساختمانها شما می توانید آپارتمانهای 1 یا 2 یا 3 خوابه اجاره کنید. عموما برخی از دانشجویان که می خواهند به همراه هم دانشگاهی های خود و یا با خانواده های خود زندگی کنند این مجتمع ها را انتخاب می کنند. عموما کرایه های واحدها از 1500 تا 3000 رینگیت در ماه است که مسلما بستگی به متراژ و امکانات آپارتمان دارد. بیشتر واحد ها فرنیش (وسایل) شده هستند و شما نیاز به خرید وسایل زندگی ندارید. اما باید حتما به وسایل واحد دقت کنید و نیز در قرار داد ذکر شود. اکثر مجتمع های نزدیک این دانشگاه دارای امکانات باشگاه های ورزشی، استخر، پارکنیگ و تیم حفاظت 24 ساعته است. مجتمع های دیگری نیز به فاصله بیشتر وجود دارند که برای اطلاع از آنها و قیمت ها می توانید با مشاوران موسسه آراد تماس حاصل فرمائید. همکاران ما در مالزی می توانند در صورت نیاز برای شما واحد پیدا کنند و در بستن قرارداد شما را همراهی کنند.