دانشگاه دولتی UPM مالزی

دانشگاه UPM مالزی، یک دانشگاه جامع دولتی است. این دانشگاه که بیش از 50 سال قدمت دارد با سرمایه بسیار بالایی که دولت مالزی در اختیار این دانشگاه قرار داده اداره می شود.  در این سالها توانسته در حوزه تحقیقات و آموزش پیشرفت های بسیاری را داشته باشد و امسال (2023) توانسته بر اساس رتبه بندی سایت QS  رتبه 123 برترین دانشگاه جهان را کسب کند. طبق آخرین ارزیابی وزارت علوم ایران در سال 1401 ، مدرک های این دانشگاه در وزارت علوم کشور ایران نیز قابل قبول است و شما می توانید برای معافیت تحصیلی و گرفتن اجازه خروج از پذیرش این دانشگاه استفاده کنید. دانشکده کشاورزی این دانشگاه رتبه 36 را در بین دانشگاه های معتبر دنیا بر اساس رتبه بندی NTU دارد.همچنین دانشکده اسپورت (علوم ورزشی) این دانشگاه نیز مقصد بسیاری از دانشجویان است. دانشکده ژنتیک و بیولوژی دانشگاه UPM بسیار معتبر و معروف است. این دانشگاه تقریبا دارای 26000 دانشجو بین المللی و مالزیایی در کلیه مقاطع تحصیلی خود است. 

این دانشگاه دارای  15 دانشکده ، 11 مرکز تحقیقاتی و آموزشی و 2 مرکز تحصیلات تکمیلی و بیزنس اسکول است. دانشگاه UPM یکی از جامع تریزن دانشگاه های مالزی است و رشته های بسیاری را در مقاطع فوق دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس و دکتری ارائه می دهد. دانشجویان می‌توانند در رشته‌هایی مانند معماری، تجارت، مدیریت، کامپیوتر، محاسبات و فناوری اطلاعات، کشاورزی، مکانیک ، محیط زیست، ژنتیک، علوم پایه، طراحی، آموزش، مهندسی، علوم غذایی، مطالعات غذا، مهمان داری، توریسم و گردشگری ، حقوق، پزشکی، داروسازی، روان‌شناسی، هنرهای نمایشی، رشته های ورزشی و علوم اجتماعی تحصیل کنند.

دانشگاه UPM دارای 1780 استاد و محقق است که 94 درصد آنها (تعداد 1670) دارای مدرک دکتری و پروفسوری هستند. این سطح بالا از تعداد اساتید معتبر ، منابع و امکانات تحقیقاتی، آزمایشگاه ها و تجهیزات تحقیقاتی مناسب باعث شده تا این دانشگاه مقصد بسیار خوبی برای دانشجویان مقاطع ارشد و دکتری باشد. 

دانشگاه UPM مالزی مورد تائید وزارت بهداشت ایران نیز است و دانشجویانی که علاقه مند به تحصیل در رشته های پزشکی و پیرا پزشکی ، علوم آزمایشگاهی، تغذیه ، ژنتیک و سایر رشته های زیر مجموعه وزارت بهداشت هستند، می توانند این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب کنند.

نکته مهمی که باید در اینجا به آن اشاره کرد این است که دانشگاه UPM در مقطع لیسانس نیز به دانشجو بین المللی پذیرش می دهد اما از آنجایی که فضای کلاس ها اکثر مالزیایی است و دانشجویان بین المللی بسیار کمی در کلاس ها وجود دارند از این رو مورد نارضایتی دانشجویان ایرانی قرار گرفته است. اما در صورتی که شما متقاضی محترم علاقه به تحصیل در مقطع لیسانس این دانشگاه دارید می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص رشته ها و هزینه ها با مشاوران آراد استادی تماس حاصل فرمائید. (اطلاعات مقطع لیسانس در این صفحه ارائه نشده است)

دوره زبان انگلیسی دانشگاه UPM و مدرک زبان مورد نیاز برای اپلای

تمامی دوره ها برای دانشجویان بین المللی در دانشگاه UPM  به زبان انگلیسی ارائه می گردد. شرایط زبان انگلیسی شما برای دریافت پذیرش تحصیلی از این دانشگاه را می توان به 3 دسته تقسیم کرد. در اینجا به علت اینکه بسیاری از دانشجویان سوالات مشابهی را در خصوص حداقل زبان مورد نیاز این دانشگاه را داشتند به طور کامل توضیح خواهیم داد. دسته بندی ها به این صورت است: 

  1. اقدام برای دریافت پذیرش بدون مدرک زبان: شما می توانید بدون مدرک زبان برای دریافت پذیرش در دانشگاه UPM اقدام کنید و در زمانی که پروسه پذیرش و ویزا شما توسط موسسه آراد انجام می شود نسبت به دریافت مدرک زبان اقدام کنید. البته در ادامه توضیح می دهیم که در صورت نگرفتن مدرک زبان شما میتوانید در کالج زبان دانشگاه UPM نیز ثبت نام کنید و پس از پایان دوره شروع به تحصیل نمائید. 
  2. دریافت پذیرش مشروط  Provisional: در صورتی که نمره زبان انگلیسی شما -B2  است (معادل آیلتس 5.5) در این صورت شما می توایند دوره تحصیلی ارشد یا دکتری خود را آغاز کنید و در حین تحصیل مدرک زبان مورد نیاز یعنی آیلتس 6 را ارائه دهید و یا اینکه در دوره های زبان خود دانشگاه تحصیل کنید . 
  3. دریافت پذیرش قطعی FULL OFFER: همانطور که از اسم این پذیرش مشخص ایت در صورتی که شما آیلتس 6 یا معادل آنرا دریافت کنید بصورت مستقیم وارد دوره اصلی تحصیلی شده و نیاز به پاس کرده پیش نیاز زبان ندارید. 

در تصویر زیر بطور کامل مدارک زبان مورد نیاز به همراه نمره آنها برای دو پذیرش مشروط و قطعی مشخص شده است: 

سوال مهم !! چرا دانشگاه UPM مالزی را برای تحصیل انتخاب کنیم!

شاید مهم ترین سوال دانشجویان و متقاضیان تحصیل در خارج از کشور این باشد که چرا برای تحصیل ابن دانشگاه را انتخاب کنیم! در پاسخ باید گفت هدف شما برای تحصیل در خارج از کشور چیست ؟ عموما دانشجویان چند پاسخ یکسان دارند:

  • پیدا کردن کار مناسب بعد از فارغ التحصیلی برای کسب درآمد های دلاری
  • فراهم شدن شرایط مناسب برای دریافت بورسیه در مقطع بالاتر در دانشگاه های مطرح جهان
  • انجام پروژه های تحقیقاتی در سطح بالا در مقطع دکتری برای هیئت علمی شدن یا کار در یک مرکز تحقیقاتی معتبر 

براساس آمارهای ارائه شده از تیم مشاوران آراد استادی این 3 جواب برای افرادی که می خواهند در مقطع ارشد و دکتری تحصیل کنند بسیار رایج بوده است. دانشگاه UPM مالزی با داشتن رنکینگ 123 دنیا و همچنین داشتن دانشکده هایی با رتبه های زیر 100 دنیا از جمله دانشکده کشاورزی، دانشکده علوم و تکنولوژی و دانشکده اقتصاد شرایطی را برای شما پس از فارغ التحصیلی فراهم می کند که بتوانید به اهداف خود دست بیابید. همچنین UPM با داشتن آزمایشگاه ها و منابع تحقیقاتی مناسب می تواند شرایط ایده آلی را برای دانشجویان مقاطع ارشد و دکتری فراهم کند تا بتوانند پروژه های تحقیقاتی و مقالات خود را در سطح بالا ارائه دهند و در مجلات درجه یک دنیا چاپ نمایند. 

شهریه پایین UPM و هزینه های زندگی بسیار مقرون بصرفه در مالزی!

یکی دیگر از دلایل مهم تحصیل در مالزی و انتخاب دانشگاه UPM را باید هزینه های تحصیل و زندگی پایین در مقایسته با سایر کشور ها دانست. شهریه تحصیلی در یک سال تقریبا 4000 دلار امریکا است. هزینه های زندگی و خوراک و اقامت تقریبا 5 تا 7 هزار دلار امریکا است. هزینه های مناسب تحصیل و زندگی شاید در شرایط هم اکنون اقتصادی برای بسیار از متقاضیان مهم باشد. لازم به ذکر است امکان دریافت کمک هزینه تحصیلی نیز در این دانشگاه وجود دارد اما باید با تائید استاد راهنما شما صورت پذیرد. 

دانشگاه UPM مورد تائید وزارت علوم و بهداشت ایران است!

دانشگاه UPM مالزی یکی از دانشگاه های کشور مالزی است که مورد تائید وزارت علوم تحقیقات و فناوری ایران و همچنین وزارت بهداشت ایران است. شما می توانید با دریافت پذیرش از این دانشگاه از مزایایی چون دریافت معافیت تحصیلی سربازی ، ارز دانشجویی (در صورت اختصاص دادن بانک مرکزی) و سایر ... استفاده نمائید. همچمین درصورت بازگشت به ایران مدارک دانشگاه UPM ارزیابی می شود و می توانید مدرک معادل از وزارت علوم یا بهداشت دریافت کنید.  

آراد استادی Arad Study نماینده رسمی و ثبت شده دانشگاه UPM مالزی

موسسه آراد استادی نماینده ثبت شده و رسمی دانشگاه UPM است و دانشجویان می توانند با ارائه مدارک خود از طریق این مرکز، پذیرش و ویزا تحصیلی خود را دریافت کنند. Arad Study آماده پاسخگویی و ارائه خدمات به شما دانشجویان محترم است. جهت ارتباط با مشاوران ما اینجا کلیک کنید تماس با ما

 

شهریه تحصیلی در دانشگاه UPM مالزی (مقاطع ارشد و دکتری)

شهریه تحصیلی دانشگاه UPM در مقاطع ارشد و دکتری در تصاویر زیر مشخص شده است. لازم به ذکر است هزینه ها برای سال تحصیلی 2022 -2023 میلادی می باشد. جهت دریافت ریز هزینه های تحصیل و زندگی می توانید با مشاوران موسسه آراد استادی تماس حاصل فرمائید.

برای مشاهده دقیق تر قیمت ها می توانید بر روی تصاویر کلیک کنید !

پردیس دانشگاه UPM

دانشگاه UPM  مالزی در منطقه سردانگ و در کنار پایتخت اداری و دولتی مالزی یعنی پوترا جایا قرار گرفته است. اکثر ادارات و مراکز دولتی مالزی در این منطقه قرار دارد و در نزدیکی دانشگاه مراکز خرید و کلینیک ها و رستوران های مناسبی قرار دارد. فاصله دانشگاه UPM تا مرکز شهر کوالالامپور تقریبا 20 کیلومتر است و شما می توانید از طریق مترو به کوالالامپور رفت و آمد داشته باشید. اطلاعات مترو مالزی را در بخش مقالات ارائه شده است. 

خوابگاه های و امکانات اقامتی دانشگاه UPM

خوابگاه دانشگاه UPM در داخل و خارج از دانشگاه می باشد. حدود قیمتی خوابگاه ها در تصاویر زیر مشخص شده است. شما می توانید برای آگاهی از قیمت خوابگاه ها با مشاوران آراد استادی تماس حاصل فرمائید.
با توجه به تجارب ما بیشتر دانشجویان دانشگاه UPM ترجیح می دهند برای اقامت خود در حین تحصیل مجتمع های مسکونی نزدیک دانشگاه را انتخاب کنند. از آنجایی که هزینه های کرایه مناسب و امکانات بیشتری نسبت به خوابگاه ها دارند، انتخاب اصلی دانشجویان است. از این رو دو مجتمع مسکونی ASTETICA , Heritage  مورد توجه دانشجویان است. هریتیج مجتمع قدیمی تری است و هزینه های اقامت در آن پایین تر است. البته برخی از مالکین واحدهای خود را بازسازی نموده اند و مسلما قیمت های بالاتری را پیشنهاد می کنند. مجتمع استتیکا در سال 2022 بهر برداری شده است و بسیار مردن و امکانات بهتری دارد اما هزینه های آن نسبت به سایر مجتمع  های منطقه بالاتر است. 

آزمایشگاه ها و تجهیزات تحقیقاتی دانشگاه UPM:

برای دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی آزمایشگاه های مجهز و امکانات و منابع تحقیقاتی به روز بسیار مورد اهمیت است. از آنجایی که دانشگاه UPM درجه ریسرچ یونیورسیتی RU را از وزارت علوم مالزی دارد و اکثر امکانات و تجهیزات به روز را برای دانشجویان فراهم کرده باید گفت نگرانی در این خصوص برای محققان وجود ندارند. به علت گسترگی بسیار آزمایشگاه ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه UPM نمی توانیم بصورت جزئی به بررسی این مشخصات بپردازیم. از این رو در صورتی که متقاضیان محترم نیاز به اطلاعات تکمیلی دارند می توانند با مشاوران آراد استادی تماس حاصل فرمایند.