هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان 2024

هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان

انگلستان به دلیل تعالی تحصیلی و زندگی دانشجویی که ارائه می دهد، مقصد نهایی تحصیل برای بسیاری از دانشجویان بین المللی است. در حالی که در مورد کیفیت آموزش شکی وجود ندارد، یک واقعیت که نگران کننده ترین است، هزینه تحصیل در انگلستان برای دانشجویان بین‌المللی است. بیایید صادق باشیم، تحصیل در انگلستان می تواند یک امر گران قیمت باشد، به همین دلیل است که به طور مرتب در لیست 5 گران ترین مقصد تحصیل در خارج از کشور قرار می گیرد. با این حال، اگر به جنبه روشن‌تر نگاه کنید، مدت زمان اکثر دوره‌ها در بریتانیا بسیار کوتاه است، که هزینه کلی را کاهش می‌دهد. در این مقاله نگاهی دقیق به هزینه های تحصیل در انگلستان برای دانشجویان بین المللی ارائه خواهیم کرد که به شما در برنامه ریزی و مدیریت هزینه های خود کمک می کند.

هزینه تحصیل در انگلستان برای دانشجویان بین المللی: یک بررسی اجمالی

هزینه تقریبی تحصیل در دانشگاه های خصوصی و دولتی انگلستان بین 4180 تا 29259 پوند در سال متغیر است. علاوه بر این، به عنوان یک دانشجوی بین المللی، هنگام تحصیل در انگلستان، باید  هزینه های زیادی را متحمل شوید. بنابراین، برنامه ریزی هوشمندانه هزینه های خود بسیار مهم است. بیایید در مورد هزینه تحصیل در انگلستان برای دانشجویان بین المللی به تفصیل بحث کنیم. در این مقاله هزینه تحصیل در انگلستان را به سه قسمت تقسیم کرده ایم:

  • هزینه تحصیل در انگلستان
  • هزینه های زندگی در انگلستان
  • سایر هزینه های ضروری در انگلستان

هزینه تحصیل در انگلستان: شهریه برای دانشجویان بین المللی

شهریه هزینه اصلی زندگی دانشجویان بین المللی در انگلستان است. ممکن است از دانشگاهی به دانشگاه دیگر، محل و رشته ای که انتخاب می کنید بسیار متفاوت باشد. هزینه های دانشجویان بین المللی انگلستان برای مدارک پزشکی و MBA در مقایسه با شهریه برای مدارک علوم انسانی و علوم اجتماعی بالاتر است. برای درک متوسط ​​هزینه تحصیل در انگلستان برای مقاطع مختلف به جدول زیر نگاه کنید:

این مطلب هم بخوانید  رشته فناوری اطلاعات IT در انگلستان

 

مقطع تحصیلی متوسط شهریه دانشگاه ها در انگلستان
کارشناسی £10,000 – £38,000
کارشناسی ارشد £11,000 – £30,000
دکتری Up to £18,000

علاوه بر این، هزینه برنامه های تحصیلی انگلستان به طور گسترده ای از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است. در اینجا نگاهی اجمالی به میانگین شهریه در برخی از دانشگاه های برتر بریتانیا آورده شده است:

هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان

راه‌های مختلفی برای تامین هزینه‌های دانشگاه‌های بریتانیا وجود دارد، مانند انتخاب بورسیه، کمک‌های مالی، وام‌های دانشجویی و غیره. این می‌تواند به شما کمک کند هزینه‌های تحصیل خود را بسیار موثرتر مدیریت کنید.

هزینه های زندگی در انگلستان

هزینه های زندگی بخش مهم دیگری از کل هزینه شما برای تحصیل در انگلستان از هند یا سایر شهرهای بین المللی است. هزینه های زندگی شامل پرداخت هزینه های اقامت، غذا، حمل و نقل، قبض های خانگی، خرید، سایر فعالیت های اوقات فراغت و غیره است. متوسط ​​هزینه ماهانه زندگی در بریتانیا حدود 1100 تا 1300 پوند است. مانند هزینه‌های دانشگاه‌های بریتانیا، هزینه‌های زندگی نیز ممکن است بسته به سبک زندگی دانشجویان بین‌المللی، جایی که آنها برای زندگی انتخاب می‌کنند و غیره متفاوت باشد. برای مثال، اجاره بها در شهرهایی مانند لندن یا برایتون در مقایسه با شهرهای آبردین یا منچستر بالاتر است. برای دریافت نمای کلی از مبلغی که باید برای هزینه های زندگی در انگلستان خرج کنید، به نمودار زیر نگاه کنید.

میانگین مبلغ نوع هزینه
500 تا 700 پوند محل اقامت
100 – 200 پوند مواد غذایی و مواد غذایی
30-40 پوند حمل و نقل
40 – 50 پوند صورت حساب های خانگی
40 تا 50 پوند سرگرمی
200 پوند متفرقه
این مطلب هم بخوانید  تحصیل و زندگی در کاردیف Cardiff

سایر هزینه های ضروری در انگلستان

جدای از شهریه، دانشجویان تعجب می کنند که هزینه تحصیل در انگلستان چقدر است؟ آنها همچنین باید انواع دیگری از هزینه ها را در حین تحصیل در انگلستان متحمل شوند. بیایید آنها را بررسی کنیم!

  • هزینه ویزای دانشجویی

هزینه ویزای تحصیلی انگلستان شما ممکن است بسته به نوع ویزای مورد نظر شما متفاوت باشد. نگاهی به انواع مختلف ویزاهای موجود برای دانشجویان بین المللی، همراه با هزینه درخواست بیندازید.

هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان

  • هزینه اضافی بهداشت مهاجرت

بریتانیا به ارائه یکی از بهترین سیستم های مراقبت های بهداشتی در جهان از طریق خدمات بهداشت ملی (NHS) معروف است. به عنوان یک دانشجوی بین المللی، باید هزینه اضافی بیمه درمانی را به همراه هزینه ویزای خود بپردازید. هزینه این کار حدود 470 پوند در سال برای دسترسی به NHS به عنوان یک دانشجوی بین المللی است. دانش‌آموزان می‌توانند از درمان رایگان پزشکی و کاهش قیمت مراقبت‌های دندانی در مراکز بهداشتی NHS استفاده کنند.

هزینه های قبل و بعد از ورود در انگلستان

کل هزینه تحصیل در انگلستان برای دانشجویان را نیز می توان به هزینه های قبل از ورود و بعد از ورود طبقه بندی کرد. بیایید نگاهی به این هزینه ها بیندازیم -

هزینه های قبل از ورود در انگلستان

هزینه های مختلفی وجود دارد که هنگام آماده شدن برای رفتن به بریتانیا در کشور مبدا خود باید انجام دهید. هزینه هایی که قبل از رفتن به انگلستان متحمل می شوید عبارتند از:

  • امتحان ورودی

دانشجویان بین‌المللی قبل از درخواست برای دانشگاه‌های بریتانیا باید امتحانات ورودی مختلفی مانند GRE، GMAT یا آزمون‌های مهارت زبان مانند آیلتس، تافل و غیره بدهند.

اینکه در کدام آزمون شرکت کنید به نوع انتخابی شما بستگی دارد. GRE و GMAT بیشتر در رشته های STEM مورد نیاز هستند، در حالی که دوره های مرتبط با علوم انسانی و هنر نیازی به این آزمون ها ندارند. آزمون های سطح زبان نیز به همین صورت است. برخی از دانشگاه ها به آزمون های مهارت زبان نیاز دارند و برخی دیگر نیازی به آزمون ندارند.

  • هزینه درخواست دانشگاه

فرآیند درخواست برای تحصیل در انگلستان دانشجویان را ملزم به پرداخت هزینه ثبت نام برای دانشگاه مورد نظر خود می کند. دانشجویان مقطع کارشناسی باید از طریق وب سایت UCAS درخواست دهند، در حالی که دانشجویان کارشناسی ارشد یا دکترا باید مستقیماً از طریق وب سایت دانشگاه مورد نظر درخواست دهند. شما می توانید انتظار داشته باشید که حدود 20 تا 90 پوند برای درخواست از دانشگاه های مختلف در انگلستان بپردازید. دانشجویان همچنین ممکن است واجد شرایط معافیت از هزینه درخواست باشند. لطفاً برای جزئیات بیشتر به وب سایت دانشگاه مربوطه خود مراجعه کنید.

لطفاً توجه داشته باشید که هزینه درخواست شما ممکن است بسته به تعداد دوره ها و دانشگاه هایی که برای آنها درخواست می دهید افزایش یابد.

  • ویزای دانشجویی و هزینه اضافی بهداشتی مهاجرت

همانطور که در بالا توضیح داده شد، هزینه ویزای دانشجویی بستگی به نوع ویزای مورد نظر شما دارد. برای ویزای دانشجویی باید به طور متوسط ​​348 پوند پرداخت کنید. برای دانشجویانی که مایل به دسترسی به NHS هستند، 470 پوند اضافی باید پرداخت شود.

  • هزینه های دیگر

علاوه بر هزینه های فوق، دانشجویان ممکن است برای ارسال مدارک یا نمرات آزمون خود به دانشگاه انگلستان، تهیه کپی های متعدد از مدارک و غیره نیز هزینه های اضافی را متحمل شوند.

  • بلیط های پرواز

شما باید بلافاصله پس از دریافت ویزا بلیط هواپیما را رزرو کنید. بلیط هواپیما بسته به شهر، مقصد و خط هوایی شما ممکن است متفاوت باشد.

هزینه های بعد از ورود در انگلستان

مجموعه جدیدی از هزینه ها وجود دارد که باید پس از رسیدن به انگلستان انجام دهید. اینها شامل هزینه تحصیل و هزینه های زندگی می شود که قبلاً در بخش فوق مقاله به تفصیل مورد بحث قرار گرفته است.