هزینه تحصیل و زندگی در کشور اتریش 2024

هزینه تحصیل و زندگی در کشور اتریش 2024

هزینه تحصیل و زندگی در اتریش

اگر قصد دارید یا به تحصیل در اتریش فکر می کنید، باید بدانید که بسیاری از دانشجویان بین المللی تجربه تحصیل در خارج از کشور در این کشور را عالی ارزیابی کرده اند. دلایل اصلی عبارت بودند از:

  • استاندارد بالای محیط آکادمیک در دانشگاه های اتریش
  • کلاس های دانشجو محور و روش های تدریس
  • اتریش یکی از امن ترین کشورهای اروپایی است
  • دانشگاه ها شهریه اندکی می‌گیرند

به خواندن ادامه دهید زیرا ما جزئیات بیشتری در مورد هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی در اتریش ارائه می دهیم.

هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی در اتریش

در اتریش می توانید در موسسات آموزش عالی مختلف مانند دانشگاه ها، کالج ها و دانشگاه های علمی کاربردی دولتی یا خصوصی ثبت نام کنید.

شهریه در دانشگاه های دولتی

  • برای دانشجویان اتحادیه اروپا / EEA: رایگان
  • برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا: 1452 یورو / سال تحصیلی

همه دانشجویان باید هزینه عضویت در اتحادیه دانشجویی و بیمه حوادث دانشجویان را بپردازند که هزینه آن حدود 20 یورو در هر ترم است. درباره بیمه دانشجویی بین المللی برای دانشجویانی که در اتریش تحصیل می کنند بیشتر بدانید. دانشجویان بین المللی از کشورهای در حال توسعه نیز از پرداخت شهریه در بسیاری از دانشگاه های دولتی اتریش معاف هستند. صفحه دانشگاه یا برنامه تحصیلی را بررسی کنید تا بررسی کنید که آیا کشور شما در لیست است یا خیر.

هزینه های تحصیل در دانشگاه های علمی کاربردی (UAS)

دانشگاه های علمی کاربردی می توانند تصمیم بگیرند که چه مقدار برای برنامه های تحصیلی خود هزینه می کنند. دانشجویان اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا معمولاً 363 یورو در هر ترم پرداخت می کنند. برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا / EEA، هزینه ها بین 727 تا 7500 یورو در ترم است.

این مطلب هم بخوانید  مهمترین دلایل تحصیل در آلمان

هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی

دانشگاه های خصوصی گران تر از دانشگاه های دولتی هستند. در حالی که هزینه های شهریه از یک برنامه تحصیلی به برنامه دیگر متفاوت است، دانشجویان خارجی باید انتظار داشته باشند که بین 3000 تا 23000 یورو در سال بپردازند. برخی از برنامه های تخصصی هزینه تحصیل 35000 یورو در سال یا بیشتر را می طلبند.

هزینه های زندگی دانشجویی در اتریش

با توجه به کیفیت بالای زندگی در اتریش می توان گفت که هزینه های زندگی کاملا مقرون به صرفه است. قیمت ها از منطقه ای به منطقه دیگر متفاوت است. در وین و سالزبورگ، باید بودجه ماهانه 900 تا 1300 یورو را برای پوشش تمام هزینه های خود (اسکان، غذا، فعالیت های اجتماعی و حمل و نقل عمومی) تهیه کنید. در شهرهای دانشجویی دیگر، مانند لینز یا گراتس، هزینه های زندگی بین 900 تا 1000 یورو در ماه متغیر است.

هزینه های اقامت در اتریش

نرخ اقامت در اتریش بین 200 تا 500 یورو در ماه متغیر است. برخی از شهرها مانند وین گرانتر از سایرین هستند. اگر در مرکز شهر یا خیلی نزدیک به آن زندگی می کنید، قیمت ها نیز بالاتر است.

به طور متوسط، دانشجویانی که به تنهایی زندگی می کنند حدود 400 یورو در ماه پرداخت می کنند، دانشجویانی که در خوابگاه دانشجویی زندگی می کنند حدود 260 یورو در ماه پرداخت می کنند، در حالی که آنهایی که با شریک یا همکار زندگی می کنند حدود 370 یورو در ماه هزینه می کنند.

هزینه غذا در اتریش

برای اتریشی ها، ناهار مهم ترین وعده غذایی روز است. به همین دلیل، اکثر رستوران ها منوهای ارزان را در حوالی ظهر ارائه می دهند. ارزان ترین ها معمولاً رستوران های چینی هستند، اما اگر میخواهید غذاهای سنتی اتریشی را امتحان کنید، به سراغ گاستهاوس یا گاستوف بروید که غذاهای سنتی را با قیمت های مناسب سرو می کنند. قیمت متوسط ​​وعده های غذایی در برخی از میخانه ها یا رستوران های محلی ارزان حدود 7 تا 10 یورو است. قیمت یک گولش سوپ حدود 7 یورو و دسر حدود 4 یورو است. با این حال، در مناطق توریستی، باید انتظار قیمت حدود 12 تا 18 یورو برای وعده غذایی اصلی و 6 یورو دیگر برای نوشیدنی را داشته باشید. یک وعده غذایی سه وعده در یک رستوران متوسط ​​بین 20 تا 30 یورو برای هر نفر هزینه دارد سوپرمارکت ها قیمت های بسیار مقرون به صرفه ای دارند، به این معنی که شما حدود 200 تا 250 یورو در ماه برای خرید مواد غذایی خود هزینه خواهید کرد. ارزان ترین سوپرمارکت ها Hofer (Aldi اتریش)، Zielpunkt، Spar و Billa هستند.

این مطلب هم بخوانید  نمره GPA چیست؟

حمل و نقل در اتریش

حمل و نقل عمومی، چه با قطار، اتوبوس یا تراموا، راحت ترین و آسان ترین راه برای سفر در اتریش است. یک بلیط مترو یا اتوبوس برای یک کرایه حدوداً 2 یورو است، در حالی که هزینه حمل و نقل ماهیانه بین 30 تا 50 یورو است. همچنین می توانید از کارت دانشجویی خود برای دریافت تخفیف استفاده کنید.

هزینه های اضافی

خدمات شهری: 100 – 200 یورو در ماه. این هزینه اضافی فقط در صورتی اعمال می شود که در یک آپارتمان اجاره ای خصوصی زندگی می کنید. اگر با 1 یا 2 هم آپارتمان زندگی می کنید، معمولاً کمتر هستند. مواد مطالعه و فعالیت های اوقات فراغت (کتاب، فرهنگ، تفریح): حدود 300 یورو

شهروندان غیر اتحادیه اروپا / EEA باید برای بیمه درمانی پرداخت کنند. اگر واجد شرایط بیمه دانشجویی باشند، حدود 60 یورو در ماه پرداخت می کنند. اگر واجد شرایط نباشند، همچنان می‌توانند برای بیمه از یک ارائه‌دهنده بیمه دولتی اتریش درخواست دهند، اما هزینه آن 427 یورو در ماه است.