رشته تجارت و اقتصاد در اتریش

رشته تجارت و اقتصاد در اتریش

رشته تجارت و اقتصاد در اتریش

رشته تجارت و اقتصاد یکی از رشته های علوم اجتماعی است که به تحلیل تصمیمات مالی و اقتصادی در سطح فردی، سازمانی و جهانی می‌پردازد. این رشته شامل گرایش های مختلفی مانند اقتصاد خرد، اقتصاد کلان، اقتصاد توسعه، اقتصاد بین‌الملل، اقتصاد صنعتی، اقتصاد کار، اقتصاد مالی، اقتصاد محیط زیست و غیره است. دانشگاه های اتریش از دانشگاه های معتبر و با کیفیتی در زمینه تحصیل در رشته تجارت و اقتصاد هستند. برخی از بهترین دانشگاه های اتریش در این رشته عبارتند از:

– دانشگاه اقتصاد و تجارت وین که یکی از بزرگترین و معروف‌ترین دانشگاه های اقتصادی در اروپا است و بیش از 20,000 دانشجو دارد. این دانشگاه برنامه های متنوعی را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در زبان های آلمانی و انگلیسی ارائه می‌دهد. همچنین این دانشگاه دارای اعتبار بین‌المللی از سازمان هایی مانند EQUIS، AACSB و AMBA است.
– دانشگاه اینسبروک که یکی از قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین دانشگاه های اتریش است و بیش از 28,000 دانشجو دارد. این دانشگاه برنامه های متنوعی را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در زبان های آلمانی و انگلیسی ارائه می‌دهد. این دانشگاه نیز دارای اعتبار بین‌المللی از سازمان هایی مانند EQUIS، AACSB و AMBA است.
– دانشگاه گراتس که یکی از دانشگاه های پیشرو در زمینه تحقیقات اقتصادی در اتریش است و بیش از 32,000 دانشجو دارد. این دانشگاه برنامه های متنوعی را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در زبان های آلمانی و انگلیسی ارائه می‌دهد. این دانشگاه نیز دارای اعتبار بین‌المللی از سازمان هایی مانند EQUIS و AACSB است.

این مطلب هم بخوانید  تحصیل و زندگی در لینتس Linz

معرفی گرایش‌های رشته تجارت و اقتصاد

رشته تجارت و اقتصاد در دانشگاه های اتریش شامل گرایش های مختلفی است که برخی از آنها عبارتند از:

- اقتصاد خرد: بررسی رفتار و تصمیمات اقتصادی افراد، خانوارها و شرکت ها
- اقتصاد کلان: بررسی عملکرد و سیاست های اقتصادی در سطح کشور یا منطقه
- اقتصاد توسعه: بررسی عوامل و راهکارهای توسعه اقتصادی و اجتماعی کشورهای در حال توسعه
- اقتصاد بین‌الملل: بررسی تجارت، سرمایه گذاری، نرخ ارز و سایر مسائل مربوط به روابط اقتصادی بین کشورها
- اقتصاد صنعتی: بررسی ساختار و رقابت بازارها و تأثیر آن بر رفاه اجتماعی
- اقتصاد کار: بررسی نیروی کار، بازار کار، دستمزد، بیکاری و سیاست های کارگری
- اقتصاد مالی: بررسی بازارهای مالی، سرمایه، بدهی، سهام، اوراق بهادار و سایر ابزارهای مالی
- اقتصاد محیط زیست: بررسی تأثیر فعالیت های اقتصادی بر محیط زیست و ارزیابی هزینه و فایده های محافظت از محیط زیست

این گرایش ها در برنامه های مختلف دانشگاه های اتریش به صورت مستقل یا ترکیبی ارائه می‌شوند.

 

رشته تجارت و اقتصاد مقطع کارشناسی

6 ترمطول دوره
انگلیسیزبان تدریس

محتوای دوره

محتوای دوره های تجارت و اقتصاد در دانشگاه های اتریش بستگی به مقطع و گرایش تحصیلی شما دارد. اما به طور کلی، شما در این رشته با مفاهیم و روش های اقتصادی در سطح فردی، سازمانی و جهانی آشنا می‌شوید. برخی از دروس اصلی که ممکن است در این رشته بگیرید عبارتند از:

- اقتصاد خرد و کلان: در این دروس، شما با نظریه ها و مدل های اقتصادی که تصمیمات مالی و اقتصادی افراد، خانوارها، شرکت ها و دولت ها را تبیین می‌کنند، آشنا می‌شوید. شما همچنین با مفاهیمی مانند تعادل بازار، تقاضا و عرضه، تورم، بیکاری، رشد اقتصادی، سیاست های پولی و مالی و غیره مواجه می‌شوید.
- اقتصاد بین‌الملل: در این دروس، شما با مسائل و روابط اقتصادی بین کشورها و مناطق مختلف جهان آشنا می‌شوید. شما با مفاهیمی مانند تجارت بین‌الملل، نرخ ارز، تعادل پرداخت ها، سیستم های ارزی، سازمان های بین‌المللی و غیره مواجه می‌شوید.
- اقتصاد توسعه: در این دروس، شما با عوامل و راهکارهای توسعه اقتصادی و اجتماعی کشورهای در حال توسعه آشنا می‌شوید. شما با مفاهیمی مانند فقر، نابرابری، رشد انسانی، توسعه پایدار، همکاری توسعه، مهاجرت و غیره مواجه می‌شوید.
- اقتصاد مالی: در این دروس، شما با بازارهای مالی، سرمایه، بدهی، سهام، اوراق بهادار و سایر ابزارهای مالی آشنا می‌شوید. شما با مفاهیمی مانند ارزش زمانی پول، تحلیل ریسک و بازده، ارزیابی سرمایه، ساختار سرمایه، سیاست تقسیم سود و غیره مواجه می‌شوید.
- اقتصاد محیط زیست: در این دروس، شما با تأثیر فعالیت های اقتصادی بر محیط زیست و ارزیابی هزینه و فایده های محافظت از محیط زیست آشنا می‌شوید. شما با مفاهیمی مانند آلودگی، منابع طبیعی، تغییرات آب و هوایی، انرژی، بازارهای مجوز آلودگی و غیره مواجه می‌شوید.

این دروس فقط بخشی از محتوای دوره های تجارت و اقتصاد در دانشگاه های اتریش هستند. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در حامیان راه تحصیل آراد تماس بگیرید.

شرایط پذیرش

برای تحصیل در رشته تجارت و اقتصاد در دانشگاه های اتریش، شما باید شرایط زیر را داشته باشید:

  • داشتن مدرک دیپلم دبیرستان یا معادل آن
  • داشتن مدرک زبان آلمانی در سطح B2 یا بالاتر برای برنامه های به زبان آلمانی و مدرک زبان انگلیسی در سطح IELTS 6 یا بالاتر برای برنامه های به زبان انگلیسی
  • اخذ نمره قبولی در آزمون ورودی دانشگاه مورد نظر (در صورت وجود)
  • ارائه سوابق تحصیلی و پژوهشی (در صورت وجود)
  • ارائه مدرک آزمون GRE یا GMAT (در صورت لزوم)
  • پاسپورت معتبر با حداقل ۲ صفحه خالی
  • بیمه سفر
  • اثبات تمکن مالی
  • نامه دریافت اخذ پذیرش از یک موسسه آموزشی
  • مدرک پرداخت شهریه

فرصت‌های شغلی فارغ‌التحصیل رشته تجارت و اقتصاد در مقطع کارشناسی

فارغ التحصیلان رشته تجارت و اقتصاد در اتریش می‌توانند در زمینه‌های مختلفی مانند بانکداری، مالی، بیمه، مشاوره، تحقیقات، تدریس، دولت، سازمان‌های بین‌المللی و غیره فعالیت کنند. این رشته یکی از رشته‌های پرطرفدار و پردرآمد در اتریش است و دارای نرخ بیکاری کمی می‌باشد. بر اساس آمارهای اتحادیه اروپا، نرخ بیکاری در این رشته در اتریش در سال 2023 حدود 4.5 درصد بوده است.

برای کار در اتریش، فارغ التحصیلان رشته تجارت و اقتصاد باید شرایط زیر را داشته باشند:

- داشتن مدرک تحصیلی معتبر و مرتبط با رشته مورد نظر
- داشتن مدرک زبان آلمانی در سطح B2 یا بالاتر و یا مدرک زبان انگلیسی در سطح IELTS 6 یا بالاتر
- داشتن مهارت‌ها و تجربه‌های حرفه‌ای مرتبط با شغل مورد نظر
- اخذ ویزای کار اتریش از طریق عقد قرارداد با کارفرما یا ایجاد کسب و کار خود

 

لیست دانشگاه‌های ارائه دهنده رشته تجارت و اقتصاد به همراه شهریه

سطح زبان مورد نیاز برای پذیرش در رشته تجارت و اقتصاد