دانشگاه اینسبروک اتریش University of Innsbruck

دانشگاه اینسبروک اتریش University of Innsbruck

تحصیل در دانشگاه اینسبروک اتریش

دانشگاه اینسبروک اتریش

دانشگاه اینسبروک یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های جهان جهت تحصیل در اتریش است که در سال 1669 تاسیس شده است. این دانشگاه تاریخ بلندی در آموزش عالی، تحقیقات و نوآوری داشته و بسیاری از فارغ التحصیلان آن به عنوان کارآفرینان و رهبران مطرحی در زمینه‌های مختلف دنیای تجارت، فناوری و سیاست محسوب می‌شوند.

بعضی از افراد مشهور که از دانشگاه اینسبروک فارغ التحصیل شدند عبارتند از:

1. کارل امیل فریدریش سوینه، زیست شناس و شیمی‌دان آلمانی که در سال 1915 فارغ التحصیل شده است.
2. جوهانس پوسپیشل، جامعه‌شناس و فیلسوف اتریشی که یکی از پایه‌گذاران علم جامعه‌شناسی به شمار می‌رود.
3. کارول فریش ، اقتصاددان مشهور نروژی و برنده جایزه نوبل اقتصاد در سال 2014، که در سال 1977 از این دانشگاه فارغ التحصیل شده است.
4. وولف‌گانگ آمادوس موتسارت، آهنگساز مشهور اتریشی که مدتی از دوران تحصیلی خود در این دانشگاه گذرانده است.
5. کلاوس نوهار، سیاستمدار و دبیرکل فعلی سازمان ملل که در سال 1974 فارغ التحصیل این دانشگاه شده است.

در کنار این افراد مشهور، دانشگاه اینسبروک تلاش می‌کند تا دانشجویان خود را در بستری پویا و بسیاری متنوع از رشته‌های تحصیلی، از علوم و مهندسی تا هنر و فلسفه، برای رسیدن به مهارت‌ها و دانش‌های برتر ورزشکاراند، و به آنان اجازه می‌دهد تا یک استاندارد همراه با توجه به نیازهای جهانی را به دست آورند.

ددلاین:

ترم زمستان 5 سپتامبر
ترم تابستان 5 فوریه

چرا تحصیل در دانشگاه Innsbruck

واقعیت این است که دانشگاه Innsbruck بسیاری از مؤلفه‌هایی را داراست که آن را از دیگر دانشگاه‌ها متمایز می‌کند، از جمله:

 • آموزش با کیفیت و بینش‌محور:
  دانشگاه Innsbruck همیشه به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های جهان به شمار می‌رود. این دانشگاه مؤسسه‌ای مدرن، دوستدار تکنولوژی و ایده‌آل برای کسانی است که به دنبال پیشرفت در تحصیلات خود هستند.
 • تلاش برای موفقیت دانشجویان:
  دانشگاه Innsbruck با پشتیبانی از خدمات ثابت مثل مراکز مشاوره، رفاهی، شغلی، رسانه‌ای و فرهنگی سعی در این دارد که دانشجویان خود را برای کسب مهارت‌ها و دستاوردها در دنیایی با ابعاد گسترده و پویا آماده کند.
 • تحقیقات برتر:
  دانشگاه Innsbruck به علت تعلق به اتحادیه بین المللی الپسک، موسسه دانشگاهی بین‌المللی، از مراکز پیشرو در جهان در بحث تحقیقاتی، پژوهش و برنامه‌های نوآورانه می‌باشد.
 • موقعیت جغرافیایی:
  شهر اینسبروک به گونه‌ای واقع شده است که به دانشگاه مزیت طبیعی ارائه می‌دهد. این شهر در قلب کوهستان‌های آلپ نشسته است و در جایی با امتیاز زیبایی بالا و هوای خوب نواحی کوهستانی، در محیطی عجیب و خاص قرار دارد.
 • اتصال‌پذیری:
  دانشگاه به عنوان یکی از مشهورترین آموزشگاه‌های دنیا، پذیرش برای دانشجویان از سراسر جهان را می‌پذیرد و خدمات استاندارد و گسترده را برای دانشجویان ارائه می‌دهد، از جمله خدمات مالی، بهداشتی، فرهنگی و غیره.
 • رنگین‌کمانی در دوره‌های تحصیلی:
  دانشگاه در بحث تأمین محیطی برای دانشجویان و تجربیات جهانی متنوع که به حصول مؤهلات تحصیلی ساعد باشده، از دوره‌های تحصیلیی با خصوصیات و شاخص‌های خاص پشتیبانی می‌کند، و از این جهت دوره‌های تحصیلی آن بسیار متنوع بوده، از دوره‌های تحصیلات تخصصی و مهارتی، گرفته تا برخی دوره‌های فوق لیسانس و دکتری در رشته‌های متنوع به شمار می‌رود.
این مطلب هم بخوانید  رشته معماری در اتریش

موقعیت مکانی دانشگاه اینسبروک اتریش

دانشگاه اینسبروک در شرق اتریش و داخل ایالت تیرول قرار دارد. شهر اینسبروک در قلب کوهستان‌های آلپ نشسته و در محیطی عجیب و خاص قرار دارد. این دانشگاه در مرکز شهر اینسبروک واقع شده است. شهر اینسبروک شهری خوش آب و هوا و پر زرق و برق است، با معماری بسیار زیبا و معروف، استخرهای زیبا، ایستگاه‌های اتوبوسی و تراموا و فرودگاه بین‌المللی کاتسبو. همچنین، پارک‌هایی مثل پارکهای Hofgarten و Botanical Garden وجود دارند، که محیطی آرامش‌بخش جهت تحصیل در اتریش ارائه می‌دهند.

راه های دسترسی به دانشگاه Innsbruck عبارتند از:

– قطار: شبکه راه‌آهن اتریش به خوبی با سایر کشورهای اروپایی ارتباط برقرار می‌کند و ایستگاه قطار Innsbruck از جمله ایستگاه‌های داخلی است.
– فرودگاه: فرودگاه کوینگزهوف در فاصله حدود 5 کیلومتری از Innsbruck قرار دارد و به شهرهایی نظیر وین، پاریس، فرانکفورت و مونیخ متصل است.
– اتوبوس های شهری: وسایل نقلیه شهری مثل اتوبوس و تراموا در شهر موجود است و ایستگاه‌هایی نظیر Innsbruck هم در دسترس هستند.

تحصیل در دانشگاه اینسبروک اتریش

مشخصات دانشگاه اینسبروک اتریش

تعداد دانشکده: 16

تعداد دانشجو: 28290

وب‌سایت رسمی دانشگاه: https://www.uibk.ac.at/en/

رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS در سال 2024: دانشگاه اینسبروک در این رتبه‌بندی در رتبه 251 - 300 قرار گرفته است.

رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی US NEWS در سال 2024: دانشگاه اینسبروک در این رتبه‌بندی در رتبه 429 قرار گرفته است.

رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی THE در سال 2024: دانشگاه اینسبروک در این رتبه‌بندی در رتبه 301 - 350 قرار گرفته است.

دانشکده‌های دانشگاه اینسبروک

این دانشگاه دارای 16 دانشکده است که دانشجویان می توانند در مقاطع مختلف به تحصیل بپردازید:

دانشکده معماریFaculty of Architecture
دانشکده زیست شناسیFaculty of Biology
دانشکده بازرگانی و مدیریتFaculty of Business and Management
دانشکده الهیات کاتولیکFaculty of Catholic Theology
دانشکده شیمی و داروسازیFaculty of Chemistry and Pharmacy
دانشکده اقتصاد و آمارFaculty of Economics and Statistics
دانشکده علوم تربیتیFaculty of Educational Sciences
دانشکده علوم فنی و مهندسیFaculty of Engineering Sciences
دانشکده علوم زمین و جوFaculty of Geo- and Atmospheric Sciences
دانشکده زبان، ادبیات و فرهنگFaculty of Language, Literature and Culture
دانشکده حقوقFaculty of Law
دانشکده ریاضیات، علوم کامپیوتر و فیزیکFaculty of Mathematics, Computer Science and Physics
دانشکده فلسفه و تاریخFaculty of Philosophy and History
دانشکده روانشناسی و علوم ورزشیFaculty of Psychology and Sport Science
دانشکده علوم اجتماعی و سیاسیFaculty of Social and Political Sciences
دانشکده تربیت معلمFaculty of Teacher Education

رشته‌های تحصیلی دانشگاه اینسبورک اتریش

این دانشگاه بیش از 159 برنامه تحصیلی در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکتری ارائه می‌دهد. جهت مشاهده لیست کامل رشته ها به این لینک مراجعه نمایید.

مقطع تحصیلیبرنامه های تحصیلی
کارشناسیزیست شناسی - علوم تربیتی - علوم جوی – زیست - بهداشتی و ورزشی - تاریخ هنر - آموزش دینی کاتولیک - گردشگری اقتصادی – معماری - علم شیمی - علوم زمین - مطالعات باستان شناسی - مهندسی عمران و محیط - علوم کامپیوتر- مطالعات دانشگاهی - قانون کسب و کار - ادبیات تطبیقی – تاریخ - مدیریت و اقتصاد - فلسفه در دانشکده های - جامعه شناسی - مهندسی برق – زبانشناسی - مطالعات موسیقی - علوم سیاسی - علوم ورزشی – جغرافیا – ریاضیات - الهیات کاتولیک – اسپانیایی - مطالعات ترجمه – فرانسوی – ایتالیایی – فلسفه - مطالعات اسلاوی - مطالعات انگلیسی و آمریکایی - تربیت دینی اسلامی – داروسازی – روانشناسی - فلسفه آلمان -  فیزیک
ارشدعلوم کامپیوتری - بانک و امور مالی – ریاضیات - مدیریت محیط زیست مناطق کوهستانی - مطالعات انگلیسی و آمریکایی - اقتصاد کاربردی - علوم جوی - مطالعات سازمان - هواشناسی محیطی - مدیریت استراتژیک – فیزیک - سیستم های اطلاعاتی
دکتری

فلسفه- زیست شناسی- حقوق ایتالیا- زبانشناسی- معماری - ادبیات و مطالعات فرهنگی – جغرافیا - علوم دارویی - علوم کامپیوتری - علوم زمین – مدیریت – حقوق - علوم مهندسی - دکتری کاتولیک - جامعه شناسی – اقتصاد - علم شیمی - الهیات کاتولیک - علوم سیاسی - علوم ورزشی – روانشناسی - فیزیک

ریاضیات - علوم تربیتی

هزینه تحصیل در دانشگاه اینسبروک

دانشجویانی که برای دریافت مدارک آکادمیک (لیسانس، فوق لیسانس و دکتری) ثبت نام می‌کنند ملزم به پرداخت مبلغ ذیل هستند:

شهریه استاندارد 363.36 یورو در هر ترم است. هزینه تحصیل برای اتباع کشورهای جهان سوم 726.72 یورو در هر ترم است.

عضویت در اتحادیه ملی دانشجویان اتریش (ÖH) برای همه دانشجویان مقطع تحصیلی اجباری است و هزینه آن 22.70 یورو است. حق عضویت ÖH باید توسط همه دانشجویان پرداخت شود، از جمله آنهایی که شهریه آنها لغو شده است.

به عنوان یک قاعده کلی، این هزینه های تحصیل برای همه دانشجویان در تمام دانشگاه های اتریش اجباری است. با این حال، هزینه های تحصیل را می‌توان به طور دائم یا موقت برای گروه‌های خاصی از دانشجویان تحت شرایط خاص لغو کرد. جهت اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه نمایید و یا با کارشناسان ما در حامیان راه نحصیل آراد تماس حاصل نمایید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش دانشگاه اینسبروک

 • گذرنامه
 • مدارک هویتی
 • سطوح A-LEVEL
 • مدارک تحصیلی قبلی و ریز نمرات
 • تکمیل فرم درخواست پذیرش
 • تکمیل فرم ثبت نام
 • عکس گذرنامه‌ایی
 • رسید پرداخت شهریه هر ترم
 • مدرک زبان

سطح زبان مورد نیاز جهت اخذ پذیرش دانشگاه اینسبروک

در اتریش، برای تحصیل در دانشگاه‌ها، دانشجو باید مدرک زبان مورد نیاز را از یکی از مراکز معتبر مانند مرکز گوته یا هر مرکز دیگری که توسط دانشگاه تایید شده است، دریافت کند و به دانشگاه ارائه دهد. در مقطع کارشناسی، زبان تحصیل در تمام رشته‌ها به زبان آلمانی است و برای اخذ پذیرش، مدرک آلمانی A2 از مراکز تایید شده توسط دانشگاه واجب است. پس از اخذ ویزای تحصیلی و رفتن به اتریش، دانشگاه دانشجو را به کالج‌های بازدیدی معرفی می‌کند و دانشجو یک سال فرصت دارد تا مدرک زبان آلمانی C1 مورد نیاز برای شروع تحصیل را به دانشگاه ارائه دهد و پس از آن، دانشجو می‌تواند واحدهای مورد نظر خود را انتخاب کند. در مقطع کارشناسی ارشد، زبان تحصیل به زبان آلمانی یا انگلیسی است و برای رشته‌های به زبان انگلیسی، ارائه مدرک زبان آیلتس( 6.5 به بالا ) یا تافل الزامی است.

در مقطع دکتری، زبان تحصیل به زبان انگلیسی است و ارائه مدرک زبان الزامی نیست. با این حال، برای برخی رشته‌ها مانند مدیریت، مدرک زبان الزامی است.

بورسیه‌های دانشگاه innsburk

دانشگاه اینسبروک اتریش بورسیه‌های تحصیلی متنوعی برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد. در زیر بورسیه‌های تحصیلی ارائه شده به‌همراه توضیحات کوتاهی ذکر شده است:

 • بورسیه‌های سالانه توسط دولت اتریش
 • بورسیه‌های تحصیلی DAAD
 • بورس‌های تحصیلی CSC
 • بورسیه ایالت تیرول و شهر اینسبروک

این بورسیه‌ها به عنوان یک فرصت عالی برای تحصیل در دانشگاه اینسبروک به شمار می‌روند و به دانشجویان بین‌المللی اجازه‌ی تحصیل در یک منطقه جدید و پر از فرهنگ، فرصت‌های حرفه‌ای و فرهنگی را می‌دهند.

امکانات رفاهی دانشگاه

دانشگاه اینسبروک، به ‌منظور ارائه‌ی امکانات رفاهی به دانشجویان خود، تلاش بسیاری داشته‌است. این امکانات‌ شامل موارد زیر می‌شود:

 • کتابخانه: دانشگاه اینسبروک دارای کتابخانه‌ای بزرگ است که به دانشجویان و پرسنل دانشگاه اجازه‌ی دسترسی به منابع علمی متنوع، همچون کتب، پایان‌نامه‌ها، مجلات و گزارشات تحقیقاتی را می‌دهد.
 • خدمات مسکونی: دانشگاه به دانشجویان خود، محل‌های سکونتی، مانند دانشگاه خوابگاهی، واحدهای مدیریتی مسکونی، آپارتمان‌های دانشجویی و واحدهای اجاره‌ای فراهم می‌کند.
 • ورزش: دانشگاه اینسبروک زیرساخت‌های ورزشی متنوعی دارد، شامل سالن ورزشی، استخر، محوطه چمنی فوتبال و قایقرانی و دریایی، و آموزشگاه‌های فوتبال، باسکتبال، والیبال و سایر ورزش‌ها.
 • مراکز تفریحی: دانشگاه دارای اماکن تفریحی مختلف است، مانند سالن‌های همایش، سالن‌های آمفی‌ تئاتر، و سایر اماکن بازی‌های ویدئویی و پینگ‌پنگ.
 • مراکز خدمات خوراکی: دانشگاه اینسبروک اماکن خوراکی را در داخل و خارج از دانشگاه دارد، که دانشجویان می‌توانند درآنها غذا، نوشیدنی و بستنی خریداری کنند.
 • خدمات سلامتی: دانشگاه اینسبروک امکانات پزشکی متنوعی را برای دانشجویان خود فراهم می‌کند، شامل مراکز بهداشتی، کلینیک های خصوصی و داروخانه‌های دانشجویی.
 • خدمات حمل و نقل: دانشگاه اینسبروک دارای خدمات حمل و نقل داخلی و بین‌المللی برای دانشجویان خارجی و داخلی است، همچنین دارای سرویس‌دهی اتوبوس شهری است که در کل شهر فعال است.

به‌طور کلی، دانشگاه اینسبروک سعی بر آن دارد تا به دانشجویان خود امکانات رفاهی متنوعی ارائه دهد، تا بتوانند به طور بهتری در تحصیلات و فعالیت‌های دانشگاهی خود شرکت کنند.

خوابگاه دانشگاه اینسبروک

دانشگاه اینسبروک اتریش خوابگاه‌های مخصوص دانشجویان در محوطه دانشگاه ندارد. دانشجویان معمولاً در خوابگاه‌های خارج از دانشگاه یا آپارتمان‌های خصوصی اقامت می‌کنند. هزینه‌های اقامت در خوابگاه‌های دانشجویی متغیر است و به طور حدودی بین 300 تا 800 یورو در ماه می‌باشد.

شرایط کار حین تحصیل در اتریش

در اتریش، شرایط حین تحصیل برای دانشجویان بین‌المللی باید مطابق با قوانین کاری اتریش باشد. برای این منظور، دانشجویان باید حداقل ۱۸ سال داشته و در دانشگاه به صورت پرداخت شهریه، به عنوان دانشجوی بین المللی ثبت نام کرده باشند. در اتریش، دانشجویان می‌توانند درخواست مجوز کار دانشجویی کرده و اجازه ۲۰ ساعت کار در هفته را برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و ۴۰ ساعت کار در مقطع دکترا را داشته باشند. در صورتی که این کار برای تأمین هزینه‌های زندگی و تحصیل لازم باشد. در صورتی که دانشجویان برای تعداد ساعات بیشتری کار کنند، باید مجوز کار اضافی از دانشگاه گرفته و به شرایط مشخص شده توسط دولت اتریش پایبند باشند.